•  

     Warszawska akcja „Zima w Mieście” – zmiany w 2022 r.

      

     W przyszłym roku Warszawa straci z powodu rządowego programu ponad 1 mld zł, co wiąże się z koniecznością wprowadzania radykalnych oszczędności i cięć w budżecie miasta. Pierwsze skutki „Polskiego Ładu” spowodują, że w 2022 r. wzrosną opłaty dla uczestników miejskiej akcji „Zima w Mieście”. W przyszłym roku rodzice warszawskich uczniów zapłacą 50 zł dziennie za opiekę i wyżywienie – w ubiegłym roku było koszt to 20 zł.

     Warszawa od lat organizuje akcję „Zima w Mieście”, aby zapewnić dzieciom i młodzieży atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych. Szeroką ofertę zajęć zapewniają w ramach programu ośrodki sportu i rekreacji, miejskie biura i urzędy dzielnic, szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego i kultury oraz organizacje pozarządowe działające w obszarach edukacji, sportu i rekreacji, turystyki i kultury. Należy podkreślić, że akcja „Zima w Mieście” to zadanie dodatkowe (nieobligatoryjne, niewynikające z prawa) realizowane przez samorząd Warszawy.

     „Zima w Mieście” zostaje w 2022 roku, ale wzrosną opłaty

     Skutki rządowego programu „Polski Ład” oznaczają dla Warszawy znaczne ograniczenie wpływu środków finansowych – szacuje się, że tylko w 2022 r. wpływy do budżetu miasta będą z tego powodu mniejsze o 1 mld zł. „Polski Ład” nie tylko zahamuje rozwój samorządów, ale obciąży je również ogromnymi kosztami.

     Mimo poważnych problemów finansowych Warszawa zdecydowała jednak, aby w 2022 r. kontynuować akcję „Zima w Mieście”. Dotychczas miasto przeznaczało na „Zimę w Mieście” ponad 10 mln zł rocznie(z czego same koszty za opieki nad uczniem to 88 zł za dzień). Jednak z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej miasta spowodowanej „Polskim Ładem”, w przyszłym roku rodzice zapłacą więcej za udział dzieci w akcji „Zimy w Mieście”.

     Opłaty w 2022 r. wyniosą odpowiednio:

     ·         35 zł dziennie za opiekę

     ·         oraz 15 zł dziennie za wyżywienie (obiad oraz śniadanie lub podwieczorek).

     Warszawa wprowadza powyższe stawki na okres przejściowy tj. do czasu ustabilizowania sytuacji finansowej miasta.

     W ubiegłym roku opłaty za udział w akcji wynosiły 10 zł dziennie za wyżywienie oraz 10 zł za dzień opieki.

     Podniesienie stawki za wyżywienie jest związane z galopującą inflacją – ajenci, którzy obsługują akcję nie są w stanie dostarczyć dzieciom odpowiednio zbilansowanego i wartościowego wyżywienia za dotychczasowe stawki.

     Dzieci i młodzież z rodzin w najtrudniejszej sytuacji materialnej będą zwolnione z opłat za udział w akcji „Zima w Mieście”.

     Z powodu pandemii koronawirusa przyszłoroczna akcja „Zima w Mieście” będzie organizowana w reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami i obowiązującymi przepisami prawa. Warszawa czeka na wytyczne do organizacji półkolonii opracowane przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
   • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
 • Galeria zdjęć

   brak danych