• To warto przeczytać

• Nauka jest ważna. Równie ważne są chwile spędzone z książką dla przyjemności. Może z przygotowanych propozycji znajdziecie coś dla siebie. Zapraszamy do zakładki Biblioteka.

W księgarniach internetowych można je nabyć w tradycyjnej formie papierowej, jako e-book do czytania na nośnikach elektronicznych i audiobooki do słuchania.

Jeżeli, według Was, powinny one znaleźć się w naszej bibliotece, wypowiedzcie się na stronie: Książka do biblioteki.

• Zdalne nauczanie

• Choć do szkoły iść nie mogę,

Prezentację dla Was zrobię.

Edukacja zdalna, to cudowna jest zabawa,

Uczy, rozwija i w ryzach trzyma,

Kiedy wirus się nadyma.

Obejrzyj prezentację,

Poćwicz swoją koordynację.

W małej ikonki klikaj,

Razem z nami wesoło brykaj.

Pani Ża.

Zdalne nauczanie klasy 2c

• Rekrutacja oddział przedszkolny i I klasa

• Do 20 marca br., do godz. 16.00 można składać lub wysyłać mailem wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w szkole podstawowej. Razem z wnioskiem należy złożyć lub przesłać dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów

Jeżeli wniosek został wypełniony do 19 marca br. do godz. 20.00, to można go pobrać z systemu rekrutacyjnego – należy zalogować się do konta dziecka i pobrać wniosek przez zakładkę ”Pobierz wniosek „. Wniosek należy wydrukować i złożyć w placówce pierwszego wyboru lub przesłać mailem (scan lub zdjęcie).

Jeżeli wniosek nie został wypełniony w systemie można pobrać druk w zakładce „Pliki do pobrania, instrukcja”, wypełnić ręcznie i złożyć w placówce pierwszego wyboru lub przesłać mailem (scan lub zdjęcie).

Ważne, aby wnioski zostały podpisane przez rodziców.

• Informacje dotyczące rekrutacji

• Szanowni Państwo

informacje dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy I, jak również do klas sportowych IV i VI są na bieżąco zamieszczane w zakładce Rekrutacja.

• Przesyłanie wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły

• Szanowni Państwo

w związku dużym obciążeniem serwerów i przerwami związanymi z problemami technicznymi skrzynek pocztowych prosimy, by Rodzice przesyłający w formie scanu wnioski/zgłoszenia o przyjęcie dziecka do szkoły wysyłali je na obydwa poniżej podane adresy mailowe:

sekretariatsp397@wp.pl

sp397@edu.um.warszawa.pl

• Komunikat Pana Tomasza Kucharskiego - Burmistrza Dzielnicy Praga Południe

• KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że w związku ze stanem sanitarno-epidemiologicznym na terenie m.st. Warszawy oraz prewencyjnymi działaniami, podjętymi przez Urząd m.st. Warszawy, na terenie dzielnicy Praga-Południe zawieszone zostają do odwołania wszystkie:

1. wydarzenia kulturalne
            2. imprezy sportowe
            3. zebrania i zajęcia kulturalne oraz sportowe

których organizatorem jest m.st. Warszawa lub jednostki nadzorowane i podległe miastu.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z decyzją Prezydenta m.st. Warszawy z dniem 12 marca 2020 r. zostają zamknięte do odwołania wszystkie pływalnie, sauny oraz siłownie, których zarządcą jest miasto.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół.

Od 16 marca 2020 r. do 25 marca zostają zamknięte wszystkie placówki oświatowe (szkoły, przedszkola, ogniska pracy pozaszkolnej oraz inne niewymienione placówki) a także szkoły wyższe.

Decyzją Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego nastąpi  czasowe zamknięcie instytucji kultury, w tym bibliotek publicznych  w dniach od 12  do 25 marca 2020 r.

Powyższe działania podyktowane są przede wszystkim troską o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy.

Tomasz Kucharski

Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe

m.st. Warszawy

• Ważna informacja

• Szanowni Państwo,

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W dniu 12 i 13 marca będą podejmowane tylko działania opiekuńcze.

• Choinka 2019/2020

• Uczniowie klas trzecich z wielkim zaangażowaniem i z pomocą taty Marcina posadzili na terenie naszej szkoły swoje pierwsze drzewko.

• Walentynki w klasie 1 a

• Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko. Ten szczególny dzień stał się świetną okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem.

Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Dzieci dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy, jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.

• Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

•  W dniu 6.02.2020 uczniowie klasy VIa, wraz z panią Dorotą i panią Izą mieli okazję spędzić czas w świecie samodzielnego eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To, co wyróżnia to miejsce, to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i zdobywanie doświadczeń. Uczniowie, doskonale się bawiąc, jednocześnie zgłębiali wiedzę z różnych dziedzin nauki.