Aktualności

          • W Wilanowie

          • W ramach bezpłatnego zwiedzania rezydencji królewskich klasa VIII c wybrała Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W ramach zajęć "Wnętrza pałacu i ich symbolika" uczniowie dowiedzieli się, co mówią i skąd pochodzą dzieła sztuki będące dekoracją wnętrz wilanowskiego pałacu oraz co król Jan III i kolejni właściciele pałacu chcieli przekazać  kolejnym pokoleniom. 

          • Wycieczka do Manufaktury Cukierków

          • 26 listopada trzecioklasiści odwiedzili Manufakturę Cukierków przy ul. Tamka. 
            Oprócz ciekawej wiedzy dotyczącej przygotowania landrynkowych łakoci i składników, które wchodzą w skład masy, z której wyrabia się tego typu słodkości, uczniowie mogli od razu spróbować jeszcze ciepłe cukierki, których proces powstawania cały czas oglądali. A finalnie sami wykonali swoje lizaki, które potem zabrali do domu. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom oraz paczkę cukierków, którymi może poczęstować najbliższych.

            Było pysznie i słodziutko!

          • Dzień Edukacji Globalnej

          • OBUDŹMY SIĘ! 

            TO OSTATNI DZWONEK DLA KLIMATU

            Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole Dzień Edukacji Globalnej. W ramach akcji uczniowie starali się dać "drugie życie" odpadom wykonując zwierzęta z plastiku; przedstawili,  za pośrednictwem radiowęzła, najnowsze informacje o zmianach klimatycznych; inni wykonali gazetki tematyczne, by następnie każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w kahoocie. 

          • Słodziaki dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

          • Klasy trzecie dzielnie wspierały zbiórkę naklejek z Biedronki, dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu udało się zebrać 8 uroczych zwierzaków, które wesprą w świątecznym okresie chore dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.

            Dziękujemy Rodzicom, że tak chętnie poparli naszą akcję i przyczynili się do tego, by święta chorych dzieci nabrały nieco radości. 

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 

            W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączyli się tym samym do akcji ,,GO BLUE” organizowanej przez UNICEF- jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Na korytarzach powstała galeria prac uczniowskich ilustrujących prawa dziecka.

          • Dzień Otwarty w CKZ

          • Dnia 21.11.2019 r. uczniowie klas VIII w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego znajdujące się na ul. Mińskiej. Podczas dnia otwartego mogliśmy poznać wiele warszawskich szkółkształcących w różnych zawodach oraz poznać praktyczną stronę tychże zawodów.

          • Nie hejtuję - reaguję

          • Klasy 3a i 3b uczestniczyły w zajęciach Nie hejtuję - reaguję, które odbyły się w piątek 22.11. w ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej.

            Uczniowie zaznajomili się z tematem hejtu, źródłami tego zjawiska, miejscami, gdzie mogą się zetknąć z hejtem oraz sposobami, które mogą się przydać przy zwalczaniu tego problemu.

            Poziom wiedzy naszych trzecioklasistów w tym zakresie jest bardzo wysoki. Wiedzą oni z jakimi wyzwaniami mogą się spotkać w swoim życiu oraz poznali sposoby, jak się z nimi zmierzyć i jak je zwalczać.

            Zasady antyhejtowe może przeczytać każdy z naszych uczniów, są zgromadzone na zielonej planszy przed salą 7.

            Serdecznie zapraszamy do zapoznawania się z nimi!

          • Wycieczka do Planetarium

          • W poniedziałek 18 listopada kl. 6a, odwiedziła Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie zwiedzali interesującą wystawę, oglądali  gwiazdozbiory, wysłuchali wykładu i obejrzeli film nt. Ziemi, Księżyca i Słońca.

          • Świetny występ naszych badmintonistów !

          • Doskonale spisali się Karol i Mikołaj Gorzędowscy, reprezentujący naszą szkołę w rozgrywkach w Badmintona. Po wygraniu turnieju o Mistrzostwo Dzielnicy, zakwalifikowali się do Mistrzostw Warszawy. W zawodach tych, po pasjonujących pojedynkach, zajęli bardzo wysokie V miejsce ! Serdecznie gratulujemy!

            Zapraszamy do zakładki sukcesy sportowe :)

          • Muzeum Historii Żydów Polskich

          • Tym razem klasa 2a wybrała się na zajęcia "Dzieci i ryby głosu nie mają. O prawach dziecka i Januszu Korczaku" ze względu na zbliżający się Dzień Praw Dziecka. Na początku dowiedzieliśmy się kim są Żydzi i jaką wyznają religię. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak traktowano dzieci dawno temu. Poznaliśmy Janusza Korczaka i jego Dom Sierot. Następnie poznaliśmy jakie mamy prawa jako dziecko. Potem bawiliśmy się z panią edukatorką. Na koniec wybraliśmy się na zwiedzanie wystaw w muzeum. Było bardzo ciekawie, ponieważ musieliśmy wykazać się spostrzegawczością, ponieważ mieliśmy do uzupełnienie karty z różnymi zagadkami na temat wystawy. Poznaliśmy też stare zabawki, jakimi bawiły się kiedyś dzieci, np. dawny spiner, czyli frucka. Wspólnie ustaliśmy, że musimy się jeszcze kiedyś tam wybrać.

            Klasa 2a

          • Wizyta w Przystanku Historia

          • Dn. 08.11.2019r. klasa 2a po udziale w szkolnych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości, wybrała się na zajęcia do Przystanku Historia pt. "Urodziny Niepodległej". Na zajęciach dowiedzieliśmy się kto i w jaki sposób dokonał rozbiorów Polski i na ile lat zniknęła ona z map Europy. Zapoznaliśmy się również z takimi postaciami jak Józef Piłsudski, czy Baśka Murmańska.Na koniec wykonywaliśmy kartki z życzeniami dla Polski.

            Klasa 2a

          • Dzień Niepodległości

          • 11 listopada - dzień, w którym świętujemy odzyskanie wolności po 123 latch niewoli, był obchodzony uroczyście w szkole także podczas zajęć świetlicowych. Uczniowie 2 a i nie tylko wykonali prace plastyczno-techniczne nawiązujące do polskiego godła. Przedstawiliśmy je na wystawie prac w sali nr 6. Wystawę wzbogaciły kartki z życzeniami dla Polski przygotowane podczas zajęć muzealnych z wychowawczynią klasy, panią Eweliną.

          • Apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

          • W piątek 15 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowała klasa 6a. Uczniowie przypomnieli rys historyczny walki Polaków o niepodległość, przedstawili sylwetki wielkich rodaków, recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. 

            Podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu na plakat z okazji Święta Niepodległości.

            Nagrodzone osoby to:

            Aleksander Pasichnyk z kl.7a

            Oliwia Lewandowska z kl.5b

            oraz Antoni Kazulo z kl.8c

          • Żywa lekcja historii

          • 28 października 2019r, odbyła się w naszej szkole "Żywa lekcja historii", z udziałem Bractwa Historycznego Kerin. Lekcja dotyczyła wydarzeń związanych z II wojną światową, w nawiązaniu do 80  rocznicy wybuchu wojny, która przypada w tym roku. W żywej lekcji uczestniczyli uczniowie całej szkoły od klasy 0 do klas 8, z podziałem na grupy wiekowe. Lekcja dostarczyła wielu cennych informacji związanych z II wojną, uczniowie odgrywał rolę ważnych postaci w strojach i mundurach z czasów II wojny.

          • "Szkoła Pamięta"

          • Szanowni Państwo, szanowni Uczniowie

            w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

            Rzecznik Prasowy MEN

          •  „Z papierem wśród zwierząt”

          • XV  DZIELNICOWY  KONKURS ORIGAMI 

             „Z papierem wśród zwierząt” 

             

            Szkoła Podstawowa Nr 255 im. C. K. Norwida w Warszawie   zaprasza uczniów klas młodszych szkół podstawowych do udziału  w XV DZIELNICOWYM KONKURSIE ORIGAMI  

            REGULAMIN   KONKURSU

            1. Konkurs adresowany jest do dzieci klas I – III ze szkół  podstawowych dzielnicy Praga Południe. 

            2. Prace powinny być wykonane na białym lub kolorowym kartonie  A3. 

            3. Obowiązuje technika origami płaskie: z koła, z kwadratu lub z prostokąta.  /Pamiętajmy - nie łączymy kół z kwadratami ani z prostokątami!/ 

            4. Komisja będzie zwracała szczególną uwagę na kompozycję pracy, zgodność z zasadami technik ORIGAMI oraz estetykę wykonania i wkład pracy własnej dziecka  w wykonanie pracy konkursowej. 

            5. Prace muszą być podpisane - z tyłu należy umieścić metryczkę z danymi      dotyczącymi autora / pod uwagę brane będą tylko prace indywidualne/, placówki macierzystej      oraz nazwiskiem opiekuna. Do każdej pracy muszą być również zamieszczone zgody, które są do pobrania u nauczycieli świetlicy.

            6. Ostateczny termin składania prac  do 04.12. 2019r. w sali numer 5.

            Koordynatorzy konkursu:

            Wychowawcy świetlicy: Dorota Wawrzkowicz oraz Jolanta Czaplicka

            Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

          • Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

          • W dniu 18 listopada obchodzimy już po raz 12 Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Zjawisko oporności antybiotyków jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego w Europie i na Świecie. Europejski Dzień Świadomości o Antybiotykach otwiera Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach, który trwa od 18 do 24 listopada.

          • #SzkołaDoHymnu

          • W dniu 8 listopada, w ostatnim dniu nauki przed Świętem Niepodległości wszyscy uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji #SzkołaDoHymnu.

            O symbolicznej godzinie 11:11 na szkolnym korytarzu po komendzie Pani Dyrektor Szkoła! Baczność! zostały odśpiewane wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

            W tym dniu wszyscy uczniowie byli ubrani w odświętne galowe stroje, do których przypięte mieli własnoręcznie wykonane kotyliony, co dodatkowo dodało patosu przy okazji tak ważnego święta.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w obchody tak istotnego dla historii Polski święta - Święta Niepodległości.

          • Edukacja Globalna

          • W dniu 5 XI 2019r. uczniowie klasy VI a uczestniczyli w warsztatach „Zmiany klimatu” prowadzonych przez edukatora Fundacji Znak z Krakowa. W trakcie warsztatów przeanalizowali jedno z największych zagrożeń dla naszego środowiska. Ustalili przyczyny i skutki zjawiska oraz zaproponowali sposoby powstrzymania niekorzystnych dla nas zmian klimatycznych. 

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397 im. BOHATERÓW OLSZYNKI GROCHOWSKIEJ
      • ul. Afrykańska 11, 03-966 Warszawa Poland
      • 22 617 68 03, 22 617 01 79
      • sp397@eduwarszawa.pl sekretariatsp397@wp.pl sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
    • Logowanie