• Witamy w nowym roku szkolnym i zapraszamy do biblioteki!

Czytanie książek przynosi wiedzę ogólną, uczy myślenia. zwiększa wrażliwość, pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo oraz wspiera rozwój psychiczny waszego dziecka, wzmacnia jego poczucie wartości, jest zdrową ucieczką od nudy i pomaga w rozwiązywaniu problemów. Czytajcie razem ze swoimi dziećmi.

Pamiętajcie, że dzieci, które lubią czytać są kreatywne, pięknie wypowiadają się, z dużą swobodą piszą wypracowania oraz posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie.

Pasowanie na Czytelnika

W listopadzie uczniowie klas pierwszych, którzy z dużą niecierpliwością oczekiwali na ten dzień, zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników.

Zostały zakupione dwie sofy, fotel, lampka i ścianka mobilna. Tak powstał przytulny kącik czytelniczy, który cieszy się uznaniem uczniów. Popularnością cieszy się Teatrzyk Kamishibai, spotykamy się na wspólnym czytaniu, oglądaniu i rozmowach o bajkach z różnych stron świata.

Biblioteka aktywnie uczestniczy w życiu szkoły oraz  pozaszkolnym biorąc udział w akcjach czytelniczych i społecznych. Organizujemy lekcje biblioteczne, spotkania, konkursy szkolne oraz wyjścia do zaprzyjaźnionych bibliotek publicznych a także do Biblioteki Pedagogicznej im. KEN przy ul. Gocławskiej 4.

Klasa 2a - warsztaty w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 55