• Aktualności (2020/2021)

•

Nasza świetlica tętni życiem od wczesnych godzin rannych aż po późne popołudniowe. W wielu przypadkach przebywanie dzieci w świetlicy nie jest wcale wymuszone godzinami pracy rodziców, a – najzwyczajniej – chęcią dzieci do spędzenia czasu z kolegami i koleżankami z klasy, możliwością wspólnej zabawy w sali i na boisku czy placu zabaw.

WIERSZYKOWE MIGAWKI

Z okazji Dnia Dziecka chętni uczniowie z 3a przygotowali krótkie przedstawienie dla dzieci z oddziału . Powstało wydarzenie pełne energii, śmiechu i kreatywności. Sami młodzi aktorzy opracowali swoje stroje i ustalili ruch sceniczny. Przyjemnie było patrzeć, jak z każdą próbą pogłębiają swoje role. Zachwyt na buziach widzów był wystarczającą nagrodą.

Proszę Państwa, 3a to naprawdę zdolne i pomysłowe dzieciaki!

Kochani uczniowie!

Cieszymy się, że znów zobaczymy się w szkole.
        Mamy nadzieję, ze jesteście zdrowi, wypoczęci
        i w dobrych humorach.
        Zadbajmy wspólnie, by przeżyć nowy rok szkolny
        wesoło, twórczo i bezpiecznie!

Zapraszamy!

Wasze wychowawczynie

Tak spędzamy czas w naszej świetlicy:

Roboty edukacyjne DOC

Do naszej świetlicy zakupiono 4 roboty edukacyjne, które są przeznaczone dla dzieci z klas I i II. Roboty pomagają w rozwijaniu logicznego rozumowania i umiejętności rozwiązywania problemów. Uczą liter, cyfr, kolorów i nazw zwierząt. DOC to pierwsza zabawka w historii, która przybliża dzieciom aspekty robotyki w przyjemny i twórczy sposób – uczy wykonywania poleceń programowych. Robot może być zaprogramowany tak, aby wędrować dowolnie lub według poleceń na kartach.

Roboty edukacyjne sprawiają, że czas spędzony w świetlicy upływa naszym najmłodszym uczniom w miłej atmosferze nauki przez zabawę i jest efektywnie wykorzystany.

Drodzy Uczniowie,

wczoraj, 25 listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dzięki nadesłanym przez Was zdjęciom, powstała obiecana "Misiowa" galeria: Dzień Misia - prezentacja. Zapraszam do obejrzenia i ślę podziękowania dla uczniów, którzy zechcieli przedstawić swoich "przyjaciół!"

Dary dla schroniska

W październiku świetlicowe dzieci z klasy 1 a wraz z wychowawcą postanowiły wspomóc Schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzone przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.
        Do schroniska przekazaliśmy: kocyki, prześcieradła frotte, ręczniki, poduszki, miseczki, przysmaki, zabawki, karma dla kotów i psów.

Akcja świąteczna - pomagamy potrzebującym

Świetlica szkolna zaprasza do rzeczowego wsparcia potrzebujących w tym świątecznym okresie. Od czwartku 17 grudnia do worku 22 grudnia w godzinach od 7.30 do 16.00 przed wejściem do szkoły będzie ustawiony pojemnik na dary. Zbieramy żywność w oryginalnych opakowaniach (prowiant suchy) - herbata, słodycze, makarony, kasze, konserwy. Organizacja, z którą współpracujemy, wspominała również o czapkach i rękawiczkach dla mężczyzn. Prosimy, by były to rzeczy czyste, niewymagające naprawy, gotowe do przekazania potrzebującym.

Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną - uczniów, rodziców, nauczycieli
        i wszystkich pracowników szkoły do - zaangażowania się w tę piękną akcję.

Tak spędzamy czas podczas zimy:

Tłusty Czwartek

11 lutego świętowaliśmy w świetlicy Tłusty Czwartek. Klasy drugie zdobyły informacje na temat tej tradycji, wzięły udział w quizie i przygotowały pączki w niecodziennym wydaniu.

Światowy Dzień Kota w naszej szkole

• sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
      • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland