Nawigacja

 • Informacja CKE

  Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z  28 lipca 2020 r. dotycząca ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r. znajduje się w zakładce rekrutacja

 • Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

  Informujemy, że zaświadczenia z egzaminu klas ósmych będą do odebrania od dnia 31.07.2020 r. od godziny 13,00 do 15,45, w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 397 im. Bochaterów Olszynki Grochowskiej. Pozostałe dni w godzinach 8,00 - 15,45.

 • Informacja o wynikach egzaminu ósmoklasisty

  Informujemy, że wyniki egzaminu klas ósmych będą dostępne w dniu 31.07.2020 r. od godziny 10,00. 

  Adres serwisu: https://wyniki.edu.pl

  Niezbędne loginy i hasła zostały przekazane  poprzez dziennik elektroniczny.

   

   

 • Bezpiecznych wakacji!

  Zaczęły się wakacje, będziemy spędzać je w różnych miejscach, dlatego zachęcamy do przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego: Bezpieczne wakacje - prezentacja.


  Dziękujemy za ten rok szkolny i do zobaczenia w następnym!

  Dbajcie o siebie, zbierajcie siły na nowe wyzwania i dobrze się bawcie!

 • Zwrot podręczników do biblioteki.

  Biblioteka będzie czynna w dniu 06.07.2020 r. w godz. 10:00 - 12:00

 • ODBIÓR ŚWIADECTW

  Szanowni Państwo

  świadectwa można odbierać w sekretariacie szkoły w godz. 8:00 - 16:00 przez całe wakacje.

 • Dodatkowy termin próby sprawnościowej dla kandydatów do klas sportowych IV i VI w roku szkolnym 2020/2021

   

  Uprzejmie informujemy, że dodatkowy termin próby sprawnościowej dla kandydatów do klas sportowych IV i VI w roku szkolnym 2020/2021, którzy nie mogli uczestniczyć w testach w ustalonym wcześniej terminie, został wyznaczony na dzień 28.08.2020 o godzinie 10.00

   

   

 • Lato w mieście 2020

  Szanowni Państwo

  wszystkie aktualności dotyczące akcji Lato w mieście 2020 zamieszczone są w zakładce Lato w mieście.

 • Zwrot podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej

  Oddawanie podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej
  w roku szkolnym 2019/2020

   

  1. Każdy uczeń ma obowiązek razem z rodzicem sprawdzić stan podręczników i przygotować do oddania taki sam komplet, jaki wypożyczył ze szkoły. Za komplet uważa się podręcznik wraz z płytami CD (przypominamy, że jeśli ktoś wypożyczył podręcznik bez płyty CD to ten fakt został odnotowany w rejestrze komputerowym).
  2. Należy także usunąć z podręczników okładki foliowe oraz różne karteczki, sprawdziany, zakładki itp., które często wkładacie do książek.  Jeśli zaznaczaliście coś w podręczniku ołówkiem, to prosimy delikatnie wymazać to gumką. Prosimy o zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki - wyprostować pogięte kartki czy skleić rozdarcia.
  3. Jeśli podręcznik lub książka zostały zgubione lub zniszczone (podarte, pobrudzone, zalane płynem itp.), należy wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem ustalić sposób rekompensaty (np. odkupienie podręcznika/książki czy przyniesienie dowolnej książki w zamian za zniszczoną).
  4. Osoba wchodząca do szkoły musi być zdrowa oraz zobowiązana jest do przestrzegania na terenie placówki wszelkich środków ostrożności, tj. m.in. osłony ust i nosa, dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek jednorazowych.
  5. Przy wejściu do budynku będzie mierzona temperatura.
  6. Przy wejściu do budynku/wyjściu należy skorzystać z płynu dezynfekującego,  umieszczonego w dozownikach, w oznaczonych miejscach (np. na ścianie naprzeciwko wejścia do biblioteki).
  7. W bibliotece mogą przebywać tylko dwie osoby.
  8. Uczeń/rodzic podkłada pod czytnik po kolei każdą książkę, nauczyciel bibliotekarz zaznacza w systemie komputerowym SOWA zwrot książki, po czym uczeń/rodzic odkłada książki w wyznaczone przez nauczyciela bibliotekarza miejsce.
  9. Nauczyciel bibliotekarz informuje o ewentualnych książkach, które jeszcze nie zostały zwrócone.

  Harmonogram zwrotu podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej:

  - 15.06 (poniedziałek) 10:00 – 13:00: klasa 5a

  - 15.06 (poniedziałek) 13:30 – 16:00: klasa 3a, 3b

  - 16.06 (wtorek) 11:00 – 14:00: klasa 5b

  - 16.06 (wtorek) 14:30 – 17:00: klasa 1a

  - 17.06 (środa) 11:00 – 14:00: klasa 6a

  - 17.06 (środa) 14:30 – 17:00: klasa 1b

  - 18.06 (czwartek) 11:00 – 14:00: klasa 7a

  - 18.06 (czwartek) 14:30 – 17:00: klasa 1c

  - 19.06 (piątek) 10:00 – 13:00: klasa 7b

  - 19.06 (piątek) 13:30 – 16:00: klasa 2a

  - 22.06 (poniedziałek) 10:00 – 13:00: klasa 8a

  - 22.06 (poniedziałek) 13:30 – 16:00: klasa 2b

  - 23.06 (wtorek) 10:00 – 13:00: klasa 8b

  - 23.06 (wtorek) 13:30 – 16:00: klasa 2c

  - 24.06 (środa) 10:00 – 13:00: klasa 8c

  - 24.06 (środa) 13:30 – 16:00: dodatkowy termin dla osób, które nie oddały wszystkich książek.

   

  W związku z panującą sytuacją, bardzo prosimy o zastosowanie się do przedstawionych terminów i wytycznych.

   

 • Osiągnięcia naszych Uczniów

  Jakub Chmiel uczeń klasy 8b oraz Tomasz Kurzela uczeń klasy 8c
  zostali Finalistami II Ogólnopolskiego Konkursu Sokrates z historii
  Serdeczne gratulacje!!!!

 • Informacje dotyczące bezpiecznego pobytu kandydatów do klas sportowych w SP 397 podczas próby sprawnościowej.

  Uprzejmie informujemy, że podczas trwania próby sprawnościowej dla kandydatów do klas sportowych, obowiązują wytyczne w sprawie bezpieczeństwa uczniów, dotyczące zagrożenia Covid-19. Wytyczne te zamieszczone są na stronie internetowej szkoły.

  Informujemy, że podczas testów sprawnościowych:

  1. Przeprowadzający testy i obsługa będą zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (maseczki/przyłbice, rękawiczki jednorazowe).
  2. Przy wejściu do budynku / wyjściu korzystamy z płynu dezynfekującego,  umieszczonego w dozownikach, w oznaczonych miejscach
  3. Sprzęt (przyrządy i przybory) używany przez kandydatów będzie   dezynfekowany po każdorazowym użyciu.
  4. Kandydaci przystępują do próby sprawnościowej wyłącznie posiadając   podpisany przez oboje rodziców/opiekunów wniosek o przyjęcie do oddziału sportowego oraz oświadczenie w sprawie Covid 19 (zamieszczony na stronie internetowej szkoły)
  5. Zgodnie z informacją zamieszczoną w oświadczeniu dla rodziców, przy wejściu do budynku kandydatom będzie mierzona temperatura (temperatura powyżej 37,5 spowoduje niewpuszczenie do budynku szkoły)
  6. Zgodnie z oświadczeniem podpisanym przez rodziców, kandydaci przystępujący do próby sprawnościowej są zdrowi i nie mieli kontaktu z osobami zarażonymi covid-19. Gdyby stan ten się zmienił, rodzice mają obowiązek o tym poinformować prowadzących testy.
  7. Podczas testów przeprowadzony będzie przez pielęgniarkę pomiar wzrostu i masy ciała. Jeśli rodzice nie życzą sobie przeprowadzenia tego pomiaru, uprzejmie prosimy o przekazanie tych danych na piśmie z podaniem imienia i nazwiska dziecka. Dziecko powinno mieć taki zapis ze sobą. W przeciwnym razie pomiar zostanie przeprowadzony.
  8. Rodzice przyprowadzają dzieci do „części wspólnej”, przekazują je trenerom/obsłudze i opuszczają budynek szkoły. Po przeprowadzonym sprawdzianie odbierają dzieci osobiście z zachowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa (pojedynczo, z zastosowaniem odpowiedniej odległości)
  9. Na przeprowadzenie prób przewidujemy 45 minut.
 • Komunikat dotyczący próby sprawnościowej (klasy IV)

  Uprzejmie informujemy, że zarządzeniem Dyrektora SP 397, test biegowy (50 m) zostaje wycofany z tegorocznego zestawu testów sportowych dla kandydatów do klasy IV sportowej z elementami wioślarstwa. Pozostałe elementy próby sprawnościowej pozostają bez zmian.

   

 • Międzynarodowy Dzień Dziecka

  1 czerwca, dzień radosny –
  Kwitną kwiatki, to znak wiosny.
  W dniu tak pięknym i wspaniałym,
  Życzę Tobie sercem całym:
  Moc uśmiechu i radości,
  Zdrowia, szczęścia, pomyślności.

  Bądź dzieckiem jak najdłużej,
  Jak dziecko baw się i śmiej,
  kochaj tak jak dziecko
  i serce dziecka zawsze miej!

  Niespodzianka

 • "Książka z okienka" – wyszukaj w katalogu, zamów i odbierz

  Nauka jest ważna, ale równie ważne są chwile spędzone z książką dla przyjemności. Jakiś czas temu zachęcaliśmy do lektury dostępnych za darmo w Internecie książek, bajek, opowiadań. Zaproponowałyśmy również warte uwagi nowości wydawnicze, które można nabyć w księgarniach internetowych w tradycyjnej formie papierowej, jako e-book do czytania na nośnikach elektronicznych i audiobooki do słuchania. W ostatnim czasie w naszej bibliotece pojawiło się kilkadziesiąt nowych książek, które zakupiłyśmy z myślą o naszych czytelnikach i chcemy się nimi z Wami dzielić. Dlatego powstał pomysł "Książka z okienka", polegający na złożeniu "zamówienia" na książkę z naszej biblioteki poprzez wiadomość w e-dzienniku Librus lub na e-maila monika.jankowska@sp397waw.pl Każdy czytelnik może zamówić do 3 książek, nawet kiedy ma już inne książki na swoim koncie. Aby zamówić książkę należy wykonać kilka kroków:

   

  1. Wejść do internetowego katalogu księgozbioru naszej biblioteki: https://warszawa-sp397.sowa.pl/

  2. Wpisać tytuł książki albo nazwisko autora książki, którą chcesz wypożyczyć i wcisnąć Enter - pojawią się wyniki wyszukiwania.

  3. Sprawdzić, czy książka jest dostępna do wypożyczenia - jeśli jest dostępna pojawi się taka informacja w kolorze zielonym.

  4. Jeśli książka jest dostępna i chcesz ją wypożyczyć, napisz w wiadomości w e-dzienniku Librus lub na e-maila monika.jankowska@sp397waw.pl tytuł książki i autora (jeśli jest podany).

   

  Jeśli nie wiesz, którą książkę wypożyczyć - zajrzyj do naszych propozycji: Polecajki oraz do Nowości w naszej bibliotece.

   

  Zamówienia książek prosimy wysyłać do poniedziałku (tj. 1.06.2020). Następnego dnia książki zostaną przygotowane i będą do odbioru przez tzw. okienko po godz. 12:00.


   

  Nauczyciele bibliotekarze  

 • Próba sprawnościowa dla kandydatów do klas sportowych z elementami wioślarstwa

  Próba sprawności dla kandydatów do klasy IV

  Ocena warunków fizycznych:

  • Pomiar wzrostu
  • Pomiar masy ciała (waga)

  Próba sprawnościowa – ocena punktowa wg. punktacji Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej ( MTSF) dla chłopców i dziewcząt w wieku zgodnie z wiekiem uczestników:

  • bieg na dystansie 50 m (Zarządzeniem Dyrektora SP 397 próba bieg-50 m zostaje w tym roku odwołana)
  • zwis na ugiętych rękach
  • siady z leżenia
  • skok w dal z miejsca
  • bieg 4x10m
  • gibkość – skłon tułowia

  Bieg 50 m - próba szybkości biegowej:
  a) wykonanie 
  Na sygnał "na miejsca" testowany staje nogą wykroczną za linią startową w pozycji startowej wysokiej (nie stosuje się startu niskiego). Następnie na sygnał "start" biegnie jak najszybciej do mety. 
  b) pomiar 
  Czas mierzy się z dokładnością do 1/10 sekundy. 

  Wytrzymanie w zwisie na drążku - próba siły rąk i barków: 
  a) wykonanie 
  Z przestawionego krzesła badany przechodzi do zwisu nachwytem o ramionach ugiętych. Dłonie winny znajdować się na szerokości barkowa Na sygnał "start" zaczyna się próba zwisu i trwa aż do zmęczenia. Podbródek w czasie trwania testu winien znajdować się wyraźnie nad drążkiem. 
  b) pomiar 
  Próba wykonywana jest l raz. Liczy się ilość wytrzymanych sekund we wspomnianej pozycji. Pomiar kończy się z chwilą, gdy podbródek znajduje się poniżej drążka.

  Skłony w przód z leżeniem tyłem przez 30 s - próba siły mięśni brzucha: 
  a) wykonanie 
  Badany leży na macie z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym. Ręce splecione na karku. Testowanemu pomaga partner, który przytrzymuje stopy tak, aby me odrywały się od podłoża. Na sygnał "start" badany wykonuje skłony w przód dotykając łokciami kolan następnie wraca do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie trwa 30 sekund. 
  b) pomiar 
  Notowana jest ilość wykonanych skłonów w ciągu 30 sekund.

  Skok w dal z miejsca - próba mocy (siły nóg): 
  a) wykonanie 
  Testowany staje za linią, po czym z jednoczesnego odbicia obunóż wykonuje skok w dal na odległość, do piaskownicy lub na materac. 
  b) pomiar 
  Skok mierzony w cm, wykonuje się dwukrotnie. Liczy się wynik skoku lepszego. Długość skoku zawarta jest pomiędzy linią skoku a ostatnim śladem pięt.

  Bieg zwinnościowy (4 x 10m): 
  a) wykonanie 
  Na sygnał "na miejsca" badany staje na linii startu. Na komendę "start" biegnie do drugiej linii (odległość 10 m), podnosi z półkola klocek, (wym. 5cm x 5cm x 5cm) lub woreczek gimnastyczny, po czym wraca na linię startu, gdzie kładzie klocek/woreczek (klocek/woreczek nie może być rzucony). Następnie biegnie po drugi klocek/woreczek i wracając kładzie go ponownie w półkolu. 
  b) pomiar 
  Próbę wykonuje się dwukrotnie. Liczy się lepszy czas, mierzony z dokładnością do 1/10 s Próba zostaje zakończona z chwilą, gdy drugi klocek znajduje się w półkolu. 
  c) uwagi 
  Próba zostaje unieważniona, gdy klocek jest do półkola wrzucony. Tak wykonaną próbę należy powtórzyć. 

  Skłon tułowia w przód - próba gibkości: 
  a) wykonanie 
  Badany staje na taborecie/ławeczce tak , aby palce stóp były równo z krawędzią, stopy złączone, nogi proste w kolanach - z tej pozycji wykonuje skłon w dół tak, aby dosięgnąć palcami jak najniżej podziałki centymetrowej poniżej krawędzi taboretu/ławeczce - utrzymanie tej pozycji przez 2 s.
  b) pomiar 
  Próbę wykonuje się dwukrotnie, wynik odczytywany jest w cm

  _________________________________________________________________________________________

   

  Próba sprawności dla kandydatów do klasy VI

  • Pomiar wysokości ciała
  • Pomiar masy ciała

  1. Test  Coopera.

  (Uwaga, z powodu ograniczeń związanych z pandemią, zadanie to zostało zarządzeniem Dyrektora SP 397 odwołane!)

  Próba biegowa 12-minutowa  powinna  odbywać  się  na  miękkiej  nawierzchni,najlepiej na tartanie na  stadionie lekkoatletycznym. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości. Dokładna ocena wytrzymałości odczytywana jest z tabeli odpowiednio do wieku.

   

  2. Podciąganie do drążka w leżeniu  tyłem.

  Z pozycji wyjściowej podciąganie aż do pełnego ugięcia ramion. Podczas wykonywania próby, następuje  wyprost ciała tak,  aby staw skokowy,  biodrowy i ramienny  stanowiły  jedną  linie. Nogi wyprostowane  podparte  na  piętach. Powrót  do  pozycji wyjściowej. Ćwiczący wykonuje maksymalną ilość powtórzeń bez przerwy.

   

  3. Skłony tułowia  z  leżenia tyłem.  

  Badany leży  na  macie z  rozstawionymi  na  szerokość 30  cm stopami i kolanami ugiętymi  pod kątem prostym. Ręce  splecione na karku. Na  sygnał ”start”  badany wykonuje skłony w przód dotykając łokciami kolan, następnie wraca do pozycji wyjściowej dotykając plecami maty. Ćwiczenie trwa 30 sekund, a prowadzący liczy prawidłowe powtórzenia wykonane w tym czasie.

   

  4. Skłony tułowia  z leżenia  przodem

  Ćwiczący leży  przodem na  skrzyni  (skrzynia na  wysokości bioder 80  – 100 cm)  z wyprostowanymi  i złączonymi nogami.  Ręce na  karku, tułów maksymalnie opuszczony w dół. Wyprosty tułowia do pozycji poziomej i skłony w przód wykonuje się bez przerw.

   

  5. Wejście na stopień przez 1’  

  W ciągu podanego czasu badany wchodzi  na   stopień. Badany stawia swą lewą stopę na  stopniu, dostawia prawą stopę do lewej (na stopień) przy całkowitym  wyproście w stawach  kolanowych i biodrowym.  Następnie stawia  lewą stopę na podłodze, a prawą stopę dostawia do stopy lewej (na podłogę), przyjmując postawę zasadniczą.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Klasa VII dwujęzyczna

  Zapraszamy do klasy VII dwujęzycznej

  oferujemy:

  • zajęcia z języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo
  • zajęcia z języka niemieckiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo
  • zajęcia z matematyki i chemii częściowo w języku angielskim
  • wysoki poziom nauczania
  • wyjątkowy i przyjazny klimat Szkoły

  więcej informacji oraz prezentacja dla Rodziców o warunkach przebiegu sprawdzianu, w zakładce "Rekrutacja"

 • Życzenia dla wszystkich Mam z okazji ich święta

 • Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

  Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

  Z informacją  zawierającą terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych można zapoznać sie w zakładce doradztwo zawodowe oraz na stronie: 

  ​​​​​​​https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021

 • Próba sprawnościowa dla kandydatów do klas sportowych z elementami wioślarstwa w roku szkolnym 2020/2021

  Uprzejmie informujemy, że próba sprawnościowa dla kandydatów do klasy sportowej z elementami wioślarstwa, w roku szkolnym 2020/2021, odbędzie się w naszej szkole w następujących terminach:

   

  KLASY III (kandydaci do klasy IV)

  4.06.2020 (czwartek)  godzina  17.00

   

  KLASY V (kandydaci do klasy VI)

  4.06.2020 (czwartek) godzina 18.15

   

  Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią prosimy o przyjście uczniów w stroju sportowym (bez konieczności przebierania)

  UWAGA! Przed przystąpieniem kandydata do próby sprawnościowej należy dostarczyć do szkoły, podpisany przez oboje rodziców/opiekunów wniosek o przyjęcie do oddziału sportowego oraz oświadczenie w sprawie covid 19. Dokumenty można przekazać osobiście lub drogą mailową (skan).

  Dokumenty dla kandydatów do klas sportowych (do pobrania):  

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
  ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa

  Strona wykonana w standardzie WCAG
 • tel. (22) 617 68 03

  tel. (22) 617 01 79

  fax. (22) 617 68 08

Galeria zdjęć