• Harmonogram zwrotu podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej

     •  

      Oddawanie podręczników w roku szkolnym 2020/2021

      1. Każdy uczeń ma obowiązek razem z rodzicem sprawdzić stan podręczników i przygotować do oddania taki sam komplet, jaki wypożyczył ze szkoły. Za komplet uważa się podręcznik wraz z płytami CD (przypominamy, że jeśli ktoś wypożyczył podręcznik bez płyty CD to ten fakt został odnotowany w rejestrze komputerowym).
      2. Należy także usunąć z podręczników okładki foliowe oraz różne karteczki, sprawdziany, zakładki itp., które często wkładacie do książek.  Jeśli zaznaczaliście coś w podręczniku ołówkiem, to prosimy delikatnie wymazać to gumką. Prosimy o zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki - wyprostować pogięte kartki czy skleić rozdarcia.
      3. Jeśli podręcznik lub książka zostały zgubione lub zniszczone (podarte, pobrudzone, zalane płynem itp.), należy wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem ustalić sposób rekompensaty (np. odkupienie podręcznika/książki, przyniesienie dowolnej książki/lektury w zamian za zniszczoną).
      4. Wchodząc do biblioteki należy mieć zakryte usta i nos.
      5. Przed wejściem do biblioteki należy skorzystać z płynu dezynfekującego,  umieszczonego w dozownikach, w oznaczonych miejscach (np. na ścianie naprzeciwko wejścia do biblioteki).
      6. W bibliotece może przebywać tylko jedna osoba zwracająca podręczniki/książki.
      7. Uczeń podkłada pod czytnik po kolei każdą książkę, nauczyciel bibliotekarz zaznacza w systemie komputerowym SOWA zwrot książki, po czym uczeń odkłada książki w wyznaczone przez nauczyciela bibliotekarza miejsce.
      8. Nauczyciel bibliotekarz informuje o ewentualnych książkach, które jeszcze nie zostały zwrócone.
    • Akcja Samorządu Szkolnego
     • Akcja Samorządu Szkolnego

     • Uwaga, uwaga!
      Samorząd Szkolny ogłasza zbiórkę darów dla Fundacji Koty z Grochowa.

      W Azylu Koty z Grochowa koty najchętniej jedzą:
      karma Feringa,
      karma MACs,
      wysokomięsne puszki.

      Poza Azylem koty dokarmiane są:
      karma Smilla, ale każda karma znajdzie zastosowanie.

      Potrzebne są też środki czystości tj. Domestos, płyn do mycia naczyń, płyny do podłóg, worki na śmieci, rękawiczki itp.

      Zbiórka trwa do 23.06, wszystkie rzeczy należy składać do pudła kartonowego przy wejściu do szkoły obok ochrony.

      Zapraszamy,
      Samorząd Szkolny

     • Dzień Dziecka klasy 7b

     • Klasa VII b zorganizowała Dzień Dziecka nad Wisłą. Było ognisko, pyszne jedzonko i trochę śpiewów. Humory wszystkim dopisywały, o czym świadczą poniższe zdjęcia:-)

     • Dzień Dziecka

     • Klasa 4b Dzień Dziecka świętowała w ZOO. Wśród zwierząt największym zainteresowaniem cieszyła się Panda ruda.

     • Dzień Mamy

     • Dzień Mamy to zdecydowanie najważniejsze święto w roku. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość.

      Z tej okazji klasa 1b nagrała dla swoich Mam i wszystkich Mam naszej szkoły, muzyczny upominek oraz przygotowała lapbooki o swojej mamie: Film dla Mamy.

     • Spotkanie z ekspertem magicznych słów

     • Klasa 2a spotkała się z ekspertem jednej z książek pt.: "Przepraszam zwroty grzecznościowe". Tego dnia dzieci zapoznały się z przygodami Fenka. Słowo "Przepraszam" stało się także dla dzieci bliższe dzięki historii zawartej w książce. Na koniec każde z dzieci dostało dedykacje do książki.

     • Akcja „off” – w Dniu Dziecka odłóż telefon

     • Warszawa zachęca do przejścia z trybu „on” na „off”

      Dzień Dziecka to okazja do świętowania wśród rówieśników i w gronie rodzinnym. W tym roku, 1 czerwca organizowana jest warszawska akcja społeczna „OFF”, zwracająca uwagę na problem uzależnień behawioralnych wśród młodych ludzi.
      Zachęcamy wszystkie warszawskie dzieci do odłożenia telefonów, w tym wyjątkowym dniu przełączmy się z opcji „on” na „off”, odbudujmy więzi i relacje rodzinne. W stolicy można spędzać czas na wiele sposobów i skorzystać chociażby z ofert otwierających się stopniowo instytucji kulturalnych i sportowych. Po pandemii warto je odkryć na nowo.

     • Wycieczka „Życie nadwiślańskiej przyrody”

     • W dniu dzisiejszym 25 maja klasa 2a  wybrała się na wycieczkę nadwiślańską trasą w celu poznania środowiska, które się tam znajduje. Ta wyjątkowa wycieczka pozwoliła poznać tajemnice nadwiślańskich zwierząt  oraz roślin. Wędrowaliśmy  szeroką ścieżką przez las łęgowy na wysokości Saskiej Kępy, między mostami: Łazienkowskim i Poniatowskiego. Dzieci na zakończenie wycieczki odgadywały zagadki związane z lekcją przyrodniczą. Świetnie sobie z nimi poradziły poprzez zapamiętanie informacji z wycieczki.

    • Lato w mieście 2021
     • Lato w mieście 2021

     • Szanowni Państwo

      informacje dotyczące Warszawskiej Akcji "Lato w Mieście" 2021 r. znajdują się w zakładce Rekrutacja - Lato w mieście.

    • “Tydzień ulgi” z myślą o uczniach wracających do szkoły
     • “Tydzień ulgi” z myślą o uczniach wracających do szkoły

     • Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego pt.,,Tydzień ulgi”. Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów szkół podstawowych w dobie pandemii.

      Organizatorzy Tygodnia ulgi wskazują, iż w walce z konsekwencjami stresu nie ma skuteczniejszego narzędzia niż obniżenie nasilenia i liczby czynników stresujących. Idea Tygodnia Ulgi jest więc niezwykle prosta i sprowadza się do obniżenia stawianych uczniom wymagań, choćby na kilka dni. Niech pierwszy tydzień powrotu do szkoły odbędzie się bez klasówek, kartkówek, zadań i pytania na ocenę. Dla uczniów będzie to prawdziwa ulga.

      Przyłączamy się do przekonania pomysłodawców kampanii, dotyczącego istotności różnych funkcji szkoły: edukacyjnej, społecznej, wychowawczej oraz miejsca integracji rówieśniczej. Pragniemy, aby przez ten jeden wyjątkowy tydzień uczniowie mogli w pełni realizować swoje zadania z odbudowywania relacji. Tydzień Ulgi pozwoli też, aby edukacja w kolejnych tygodniach była efektywniejsza.

     • Światowy Dzień Pszczół

     • 20 maja, obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, które mają niezwykłe znaczenie dla przyrody. Te owady nie tylko produkują miód, ale też zapylają około 80% roślin. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie byłby możliwy. Niestety, na skutek niepohamowanej ingerencji człowieka w przyrodę nastąpiło wymieranie rojów pszczelich, spowodowane coraz trudniejszymi warunkami panującymi w środowisku naturalnym. Na szczęście ludzie zdali sobie ostatnio z tego sprawę i  coraz częściej udostępniają im nawet miejską przestrzeń do życia. W dniu dzisiejszym klasa 2a uczestniczyła w zajęciach o pszczołach. Tworzyliśmy plakaty dotyczące życia pszczół, które można zobaczyć na korytarzu na parterze. Sialiśmy ziarenka   kwiatów, aby mogły urosnąć i aby pszczoły mogły pobierać z nich nektar i przy okazji zapylać inne, a  my, żebyśmy mieli pyszny miód, który kosztowaliśmy na zajęciach na powietrzu. Nawet parę pszczółek się zleciało i uczestniczyło z nami w zajęciach ;) 

     • Powrót do szkół – wytyczne MEiN, MZ i GIS

     • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie będą uczyć się w trybie stacjonarnym. MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.Zaktualizowane zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia:

     • Nabór – Wydarzenie na żywo dla kandydatów 13 maja 2021

     • Szanowni Państwo!

      Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo działanie systemu.

      Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.

      Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

      Prosimy Państwa o rozpowszechnienie zaproszenia na wydarzenie do możliwie szerokiej grupy odbiorców np. poprzez umieszczenie zaproszenia na szkolnych witrynach internetowych lub poprzez wiadomość rozesłaną do uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

       

      Adres strony rozprowadzającej:

      https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

      Adres grafiki z zaproszeniem: (grafika poniżej)

      https://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/baner-wydarzenie-naborowe-system0421.jpg

       

       gotowy kod:

       

      <ahref="https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja"><img src="https://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/baner-wydarzenie-naborowe-system0421.jpg" alt="Zaproszenie na wydarzenie" width="638" height="293" /></a>

     • Dzień Mycia Rąk

     • Dzieci z klas 1-2 oraz oddział przedszkolny uczestniczyły w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk. Celem spotkania było uświadomienie im jak duże znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk.

      Na wstępie odbyła się rozmowa na temat zarazków i bakterii, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Następnie dzieci zapoznały się ze schematem prawidłowego mycia rąk. Na samym końcu jako podsumowanie każdy uczeń tworzył swój własny plakat tematyczny dotyczący Mycia Rąk.                                                                                             

      Organizatorzy: p. Alicja

     • Konkurs Katyński

     • Wyniki naszych uczniów w tegorocznej edycji XVII Dzielnicowego Konkursu Katyńskiego „Polegli na nieludzkiej ziemi”

      II miejsce zajęli: Piotr Grabowski i Amelia Biedzińska z kl.8a
      III miejsce zajęły: Aleksandra Grzyb i Roksana Miszkiel z kl.8a

      Dodatkowo WYRÓŻNIENIE za bardzo dobry wynik z testu wiedzy otrzymują: Piotr Grabowski i Amelia Biedzińska z kl.8a

      Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!!!

     • Kącik wyciszenia

     • Zapraszamy do nowego i wyjątkowego miejsca w Naszej Szkole! 

      Drodzy Uczniowie, Uczennice, 
      przez ostatnie miesiące ciężko pracowaliście podczas zdalnych lekcji. W tym czasie w naszej szkole powstało miejsce przeznaczone dla Was. Miejsce gdzie będziecie mogli odpocząć, wyciszyć się, rozładować złość. 

      Zapraszamy do wyjątkowego „Kącika wyciszenia”. Powstał on dzięki pracy zespołu zaangażowanego w projekt pod nazwą: „Szkolny budżet partycypacyjny”. Uczniowie, Rodzice, Samorząd, Nauczyciele i Dyrekcja uczestniczyli w poszczególnych etapach działań. Dzięki pracy i zaangażowaniu, oraz wsparciu finansowemu ze strony Fundacji, Szkoły i Rady Rodziców, a przede wszystkim dzięki kreatywności naszych Uczniów, Uczennic i członków Zespołu  mogliśmy stworzyć to miejsce. 

      Celem „Kącika” jest pomoc uczniom w okiełznaniu trudnych emocji, ale też jest to miejsce przyjazne i sprzyjające rozmowie oraz odpoczynkowi. Wychodząc naprzeciw dzieciom, sala została doposażona w różne sprzęty i gry terapeutyczne.

      „Kącik” ciągle się rozwija i z czasem być może jego doposażenie zwiększy się, jeśli będzie takie zapotrzebowanie.

      Każdy z nas, mały i duży odczuwa emocje, każdy z nas ma inną osobowość. Nie ze wszystkim umiemy sobie poradzić. Dobre metody rozładowywania i przeżywania uczuć pomogą dzieciom w codziennym lepszym funkcjonowaniu.


      Samorząd Uczniowski opracował regulamin miejsca, który będzie obowiązywał każdą osobę przebywająca w kąciku. 


      Czekamy na Was! :)

      Koordynator projektu
      Marzena Winniczek wraz z Zespołem 

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sp397@edu.um.warszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG
 • Galeria zdjęć

   brak danych