• Aktualności (2019/2020)

   •  


    Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego świetlicowego bloga, na którym będziemy umieszczać propozycje zajęć i zabaw dla dzieci.

    https://swietlicasp397.blogspot.com/

     


     

    ŚWIĘTO SZKOŁY

    Z okazji święta naszej szkoły klasy 3 a i 3 b w świetlicy miały okazję zapoznać się z działalnością  Jana Zygmunta Skrzyneckiego i Józefa Chłopickiego oraz wykonali plakaty o tych postaciach.     

            

     


     

                                 Z  ŻYCIA  ŚWIETLICY

     

    Nasza świetlica tętni życiem od wczesnych godzin rannych aż po późne popołudniowe.

    W wielu przypadkach przebywanie dzieci w świetlicy nie jest wcale wymuszone godzinami pracy rodziców, a – najzwyczajniej – chęcią dzieci do spędzenia czasu z kolegami i koleżankami z klasy, możliwością wspólnej zabawy w sali i na boisku czy placu zabaw.

    Zakończenie I semestru i ferie to dobry moment na  podsumowanie  pięciu miesięcy pracy świetlicy. Chcemy króciutko przedstawić Państwu  sposób, w jaki pracowały i bawiły się dzieci w świetlicy w minionym semestrze.

    Dzieci chętnie układają puzzle,  budują różnorodne obiekty z klocków, grają w gry planszowe,  bawią się w bar/restaurację, w której przygotowują ciekawe potrawy (zamawiane przez wychowawczynie świetlicy) i gdzie mają okazję podszkolić się z matematyki (trzeba podsumować zamówienie i często wydać resztę, gdy konsumentka płaci gotówką).

     

            

              

                   

     

    Stałym punktem dnia w świetlicy jest odrabianie pracy domowej i tu niezbędna jest cisza i spokój (które czasami jest trudno wynegocjować).

        

    Oczywiście, odbywają się w świetlicy zaplanowane w programie zajęcia tematyczne – jak np. zajęcia z elementami dramy, przybliżanie dzieciom historii Polski, zajęcia rozwijające wiedzę dzieci o ptakach (przeprowadzone przez jednego z rodziców – ornitologa pasjonata), omawianie zmian pogody  i zachowania zwierząt i ptaków,  zajęcia z książką i o książce promujące  czytelnictwo (gdy wiedzę  można zdobywać nawet leżąc na dywanie ) czy zajęcia plastyczno-techniczne.

            

            

    Przed świętami zorganizowaliśmy świetlicową zbiórkę słodyczy, z których nasze dzieci zrobiły  paczki dla wychowanków Domu Niewidomego Dziecka. Wspólne rozdzielanie słodkości i pakowanie ich było dobrą lekcją współpracy, odpowiedzialności i budowania potrzeby dzielenia się z innymi.

    Tradycją naszej świetlicy stały się odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej im. Rodziny Matysiaków. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowują kartki okolicznościowe, laurki, papierowe bukiety kwiatów i w umówionym terminie idziemy z życzeniami do Seniorów. Jest to bardzo wzruszające spotkanie dla mieszkańców DPS, a dla naszych dzieci spełnienie przesłania wychowawczego, uczącego szacunku dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych. Dzieci (indywidualnie, na scenie z użyciem mikrofonu) składały własne życzenia Seniorom i zaśpiewały piosenkę o babci oraz tradycyjne “Sto lat…”.

     


     

    Badminton

    W ostatnich dniach  stycznia pogoda nie sprzyjała wyjściu na  szkolny plac zabaw. Uczniowie  będący w świetlicy szkolnej  uczyli się grać w „Badmintona” na korytarzu szkolnym. Zabawa  była przednia, uczniowie zadowoleni.

     


     

    Karnawał tuż...tuż...

    I B przygotowała w  świetlicy szkolnej  razem  z wychowawcą panią  Jolą piękne maski karnawałowe na wyczekiwany bal kostiumowy. Czynność ta bardzo dzieci zaangażowała i  sprawiła im dużo radości i frajdy.

    Udanego balu, kochani! 

     


     

    Kiermasz szkolny

         Szkolna świetlica gorąco dziękuje wszystkim UCZNIOM, RODZICOM i NAUCZYCIELOM zaangażowanym w przygotowanie i poprowadzenie szkolnego KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO. Dzięki Państwa hojności zebraliśmy ponad 800 złotych, które chcemy przeznaczyć na gry i materiały do świetlicowych zajęć.

     


     

    W świecie ptaków

         W szkolnej świetlicy klasy 2 a i 2 c wzięły udział w bardzo interesującej lekcji na temat ptaków zimujących i mieszkających w Polsce. Wiele z gatunków oglądaliśmy w formie eksponatów, po raz pierwszy z tak bliska. W sprawach właściwego odżywiania ptaków uczniowie okazali się kompetentni - wiedzieli,  że najlepsze jest ziarno i kasze, dużo zdrowsze niż chleb zawierający sól i cukier.
    Były jednak pytania trudniejsze - na przykład: Co wyróżnia sowę ze wszystkich skrzydlatych? 

     

         Serdecznie dziękujemy Rodzicom Mateusza za poświęcony czas. To prawdziwi pasjonaci ptaków!

     


     

    Szkolny konkurs świetlicowy został rozstrzygnięty! 

    Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy wzięli w nim udział. Jak można zauważyć, zgłoszone prace reprezentują wysoki poziom  wykonania, są staranne, zachwycają swoją różnorodnością.

    Gratulujemy wrażliwości estetycznej i umiejętności :)

     


    Zbiórka maskotek dla dzieci po operacjach z Centrum Zdrowia Dziecka

     

    Wszystkim, którzy przekazali naklejki na słodziaki lub nowe pluszaki, serdecznie dziękujemy za udział w tej szlachetnej akcji. Szczególnie wyrażamy wdzięczność pomysłodawczyni zbiórki - MAMIE KASI z 2 b - wymieniła naklejki na zabawki i przesłała je na adres CZD.

     


    21 listopada – Dzień Życzliwości

                   21 listopada – Dzień Życzliwości obchodzony był w całej świetlicy. Poprzedziło go przygotowywanie w grupach w szkole i w domach prac o tematyce Życzliwość. Okazało się, że bardzo cenimy sobie tę postawę, łączymy ją z radością, pomaganiem innych, przyjaźnią.

     

                   Najlepsze prace, które zdobią teraz szkolny korytarz, przygotowali:

     

                       -Adaś K. z 2c wspólnie z Rodzicami

                       -Janek S. z 2a z Tatą

                       -Jędrek z 2a -  całkowicie samodzielnie

                       -Noemi z 2c.

     

                   Na wyróżnienie zasługuje też książeczka Karoliny B. i komiks Michała z 2b.

     

    Docenić chcemy również piękne prace olejnymi pastelami klasy 1c oraz plakaty 1b i 1a.

      

        

     

    Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie :)

     


    Dzień Niepodległości

    11 listopada - dzień, w którym świętujemy odzyskanie wolności po 123 latch niewoli, był obchodzony uroczyście w szkole także podczas zajęć świetlicowych. Uczniowie 2 a i nie tylko wykonali prace plastyczno-techniczne nawiązujące do polskiego godła. Przedstawiliśmy je na wystawie prac w sali nr 6. Wystawę wzbogaciły kartki z życzeniami dla Polski przygotowane podczas zajęć muzealnych z wychowawczynią klasy, panią Eweliną.

         

     


    Świetlica szkolna dziękuję Państwu Sasalom za ofiarowane piłki i flamastry.

    Codziennie z nich korzystamy :)

     


    Grzybobranie

    W świetlicy dzieci z klasy 2 b pod opieką wychowawczyni wykonały piękne, kolorowe prace, które zostały umieszczone na wystawie.

    Każde dziecko miało swój własny pomysł na leśnego grzybka.

    Zajęcia plastyczne origami to nie tylko rozwijanie kreatywnego myślenia, to także integracja z grupą oraz wspólna zabawa, przebiegająca w wesołej i ciepłej atmosferze.

     


     


     

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
   • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
 • Galeria zdjęć

   brak danych