• W Wilanowie

     • W ramach bezpłatnego zwiedzania rezydencji królewskich klasa VIII c wybrała Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W ramach zajęć "Wnętrza pałacu i ich symbolika" uczniowie dowiedzieli się, co mówią i skąd pochodzą dzieła sztuki będące dekoracją wnętrz wilanowskiego pałacu oraz co król Jan III i kolejni właściciele pałacu chcieli przekazać  kolejnym pokoleniom. 

     • Wycieczka do Manufaktury Cukierków

     • 26 listopada trzecioklasiści odwiedzili Manufakturę Cukierków przy ul. Tamka. 
      Oprócz ciekawej wiedzy dotyczącej przygotowania landrynkowych łakoci i składników, które wchodzą w skład masy, z której wyrabia się tego typu słodkości, uczniowie mogli od razu spróbować jeszcze ciepłe cukierki, których proces powstawania cały czas oglądali. A finalnie sami wykonali swoje lizaki, które potem zabrali do domu. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom oraz paczkę cukierków, którymi może poczęstować najbliższych.

      Było pysznie i słodziutko!

     • Dzień Edukacji Globalnej

     • OBUDŹMY SIĘ! 

      TO OSTATNI DZWONEK DLA KLIMATU

      Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole Dzień Edukacji Globalnej. W ramach akcji uczniowie starali się dać "drugie życie" odpadom wykonując zwierzęta z plastiku; przedstawili,  za pośrednictwem radiowęzła, najnowsze informacje o zmianach klimatycznych; inni wykonali gazetki tematyczne, by następnie każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w kahoocie. 

     • Słodziaki dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

     • Klasy trzecie dzielnie wspierały zbiórkę naklejek z Biedronki, dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu udało się zebrać 8 uroczych zwierzaków, które wesprą w świątecznym okresie chore dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.

      Dziękujemy Rodzicom, że tak chętnie poparli naszą akcję i przyczynili się do tego, by święta chorych dzieci nabrały nieco radości. 

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 

      W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączyli się tym samym do akcji ,,GO BLUE” organizowanej przez UNICEF- jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Na korytarzach powstała galeria prac uczniowskich ilustrujących prawa dziecka.

     • Dzień Otwarty w CKZ

     • Dnia 21.11.2019 r. uczniowie klas VIII w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego znajdujące się na ul. Mińskiej. Podczas dnia otwartego mogliśmy poznać wiele warszawskich szkółkształcących w różnych zawodach oraz poznać praktyczną stronę tychże zawodów.

     • Nie hejtuję - reaguję

     • Klasy 3a i 3b uczestniczyły w zajęciach Nie hejtuję - reaguję, które odbyły się w piątek 22.11. w ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej.

      Uczniowie zaznajomili się z tematem hejtu, źródłami tego zjawiska, miejscami, gdzie mogą się zetknąć z hejtem oraz sposobami, które mogą się przydać przy zwalczaniu tego problemu.

      Poziom wiedzy naszych trzecioklasistów w tym zakresie jest bardzo wysoki. Wiedzą oni z jakimi wyzwaniami mogą się spotkać w swoim życiu oraz poznali sposoby, jak się z nimi zmierzyć i jak je zwalczać.

      Zasady antyhejtowe może przeczytać każdy z naszych uczniów, są zgromadzone na zielonej planszy przed salą 7.

      Serdecznie zapraszamy do zapoznawania się z nimi!

     • Wycieczka do Planetarium

     • W poniedziałek 18 listopada kl. 6a, odwiedziła Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie zwiedzali interesującą wystawę, oglądali  gwiazdozbiory, wysłuchali wykładu i obejrzeli film nt. Ziemi, Księżyca i Słońca.

     • Świetny występ naszych badmintonistów !

     • Doskonale spisali się Karol i Mikołaj Gorzędowscy, reprezentujący naszą szkołę w rozgrywkach w Badmintona. Po wygraniu turnieju o Mistrzostwo Dzielnicy, zakwalifikowali się do Mistrzostw Warszawy. W zawodach tych, po pasjonujących pojedynkach, zajęli bardzo wysokie V miejsce ! Serdecznie gratulujemy!

      Zapraszamy do zakładki sukcesy sportowe :)

     • Muzeum Historii Żydów Polskich

     • Tym razem klasa 2a wybrała się na zajęcia "Dzieci i ryby głosu nie mają. O prawach dziecka i Januszu Korczaku" ze względu na zbliżający się Dzień Praw Dziecka. Na początku dowiedzieliśmy się kim są Żydzi i jaką wyznają religię. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak traktowano dzieci dawno temu. Poznaliśmy Janusza Korczaka i jego Dom Sierot. Następnie poznaliśmy jakie mamy prawa jako dziecko. Potem bawiliśmy się z panią edukatorką. Na koniec wybraliśmy się na zwiedzanie wystaw w muzeum. Było bardzo ciekawie, ponieważ musieliśmy wykazać się spostrzegawczością, ponieważ mieliśmy do uzupełnienie karty z różnymi zagadkami na temat wystawy. Poznaliśmy też stare zabawki, jakimi bawiły się kiedyś dzieci, np. dawny spiner, czyli frucka. Wspólnie ustaliśmy, że musimy się jeszcze kiedyś tam wybrać.

      Klasa 2a

     • Wizyta w Przystanku Historia

     • Dn. 08.11.2019r. klasa 2a po udziale w szkolnych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości, wybrała się na zajęcia do Przystanku Historia pt. "Urodziny Niepodległej". Na zajęciach dowiedzieliśmy się kto i w jaki sposób dokonał rozbiorów Polski i na ile lat zniknęła ona z map Europy. Zapoznaliśmy się również z takimi postaciami jak Józef Piłsudski, czy Baśka Murmańska.Na koniec wykonywaliśmy kartki z życzeniami dla Polski.

      Klasa 2a

     • Dzień Niepodległości

     • 11 listopada - dzień, w którym świętujemy odzyskanie wolności po 123 latch niewoli, był obchodzony uroczyście w szkole także podczas zajęć świetlicowych. Uczniowie 2 a i nie tylko wykonali prace plastyczno-techniczne nawiązujące do polskiego godła. Przedstawiliśmy je na wystawie prac w sali nr 6. Wystawę wzbogaciły kartki z życzeniami dla Polski przygotowane podczas zajęć muzealnych z wychowawczynią klasy, panią Eweliną.

     • Apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

     • W piątek 15 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowała klasa 6a. Uczniowie przypomnieli rys historyczny walki Polaków o niepodległość, przedstawili sylwetki wielkich rodaków, recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. 

      Podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu na plakat z okazji Święta Niepodległości.

      Nagrodzone osoby to:

      Aleksander Pasichnyk z kl.7a

      Oliwia Lewandowska z kl.5b

      oraz Antoni Kazulo z kl.8c

     • Żywa lekcja historii

     • 28 października 2019r, odbyła się w naszej szkole "Żywa lekcja historii", z udziałem Bractwa Historycznego Kerin. Lekcja dotyczyła wydarzeń związanych z II wojną światową, w nawiązaniu do 80  rocznicy wybuchu wojny, która przypada w tym roku. W żywej lekcji uczestniczyli uczniowie całej szkoły od klasy 0 do klas 8, z podziałem na grupy wiekowe. Lekcja dostarczyła wielu cennych informacji związanych z II wojną, uczniowie odgrywał rolę ważnych postaci w strojach i mundurach z czasów II wojny.

     • "Szkoła Pamięta"

     • Szanowni Państwo, szanowni Uczniowie

      w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

      Rzecznik Prasowy MEN

     •  „Z papierem wśród zwierząt”

     • XV  DZIELNICOWY  KONKURS ORIGAMI 

       „Z papierem wśród zwierząt” 

       

      Szkoła Podstawowa Nr 255 im. C. K. Norwida w Warszawie   zaprasza uczniów klas młodszych szkół podstawowych do udziału  w XV DZIELNICOWYM KONKURSIE ORIGAMI  

      REGULAMIN   KONKURSU

      1. Konkurs adresowany jest do dzieci klas I – III ze szkół  podstawowych dzielnicy Praga Południe. 

      2. Prace powinny być wykonane na białym lub kolorowym kartonie  A3. 

      3. Obowiązuje technika origami płaskie: z koła, z kwadratu lub z prostokąta.  /Pamiętajmy - nie łączymy kół z kwadratami ani z prostokątami!/ 

      4. Komisja będzie zwracała szczególną uwagę na kompozycję pracy, zgodność z zasadami technik ORIGAMI oraz estetykę wykonania i wkład pracy własnej dziecka  w wykonanie pracy konkursowej. 

      5. Prace muszą być podpisane - z tyłu należy umieścić metryczkę z danymi      dotyczącymi autora / pod uwagę brane będą tylko prace indywidualne/, placówki macierzystej      oraz nazwiskiem opiekuna. Do każdej pracy muszą być również zamieszczone zgody, które są do pobrania u nauczycieli świetlicy.

      6. Ostateczny termin składania prac  do 04.12. 2019r. w sali numer 5.

      Koordynatorzy konkursu:

      Wychowawcy świetlicy: Dorota Wawrzkowicz oraz Jolanta Czaplicka

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

     • Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

     • W dniu 18 listopada obchodzimy już po raz 12 Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Zjawisko oporności antybiotyków jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego w Europie i na Świecie. Europejski Dzień Świadomości o Antybiotykach otwiera Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach, który trwa od 18 do 24 listopada.

     • #SzkołaDoHymnu

     • W dniu 8 listopada, w ostatnim dniu nauki przed Świętem Niepodległości wszyscy uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji #SzkołaDoHymnu.

      O symbolicznej godzinie 11:11 na szkolnym korytarzu po komendzie Pani Dyrektor Szkoła! Baczność! zostały odśpiewane wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

      W tym dniu wszyscy uczniowie byli ubrani w odświętne galowe stroje, do których przypięte mieli własnoręcznie wykonane kotyliony, co dodatkowo dodało patosu przy okazji tak ważnego święta.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w obchody tak istotnego dla historii Polski święta - Święta Niepodległości.

     • Edukacja Globalna

     • W dniu 5 XI 2019r. uczniowie klasy VI a uczestniczyli w warsztatach „Zmiany klimatu” prowadzonych przez edukatora Fundacji Znak z Krakowa. W trakcie warsztatów przeanalizowali jedno z największych zagrożeń dla naszego środowiska. Ustalili przyczyny i skutki zjawiska oraz zaproponowali sposoby powstrzymania niekorzystnych dla nas zmian klimatycznych. 

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sp397@edu.um.warszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG
 • Galeria zdjęć

   brak danych