• Pasowanie na czytelników naszej biblioteki

• 11 grudnia 2019 r. odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej biblioteki. Kilka dni wcześniej pani bibliotekarka udała się do pierwszaków i przedstawiła im krótką prezentację o bibliotece oraz regulamin korzystania z biblioteki. Zaprosiła także uczniów na uroczyste pasowanie.

W środę młodsi uczniowie zostali miło powitani w progach biblioteki szkolnej przez Królową Książkę, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Calineczkę i Sierotkę Marysię. W postacie z bajek wcieliły się uczennice z kl. 5b i 7b. Królowa Książka sprawdziła znajomości bajek, a także powiedziała, jak należy postępować z książkami. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą książki szanować oraz rzetelnie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przedstawieniu Czerwony Kapturek rozdał nowym czytelnikom zakładki do książek,  a później był czas na zwiedzanie biblioteki i wypożyczenie swojej pierwszej książki.

• Konkurs na Bombkę

• Konkurs na Bombkę  w klasach 0-3 zakończył się 13 grudnia w piątek. W poniedziałek zostały ogłoszone wyniki konkursu. Bombek był tak wiele pięknie zdobionych, że ciężko było zdecydować jednogłośnie, kto ma wygrać. Po długich naradach wyłoniliśmy dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno trzecie oraz pięć wyróżnień. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

• Zajęcia rysunku 3D w naszej szkole!

• 5 grudnia w świetlicy mieliśmy przyjemność gościć panią Izę Tymusz, która przeprowadziła warsztaty rysunku 3D. Rysowanie długopisami 3D daje nieoceniony rozwój wyobraźni przestrzennej, kreatywności, małej motoryki, a także wzmacnia koncentrację i cierpliwość. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i z radością prezentowały efekty swojej pracy.

• Spotkanie z Panią Etnograf

• W tym tygodniu wszyscy uczniowie klas I-III z naszej szkoły spotkali się z Panią Etnograf, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam ciekawostki związane z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi. W trakcie zajęć uczniowie pobawili się w dawne ludowe zabawy m.in. w Kozierajkę, dowiedzieli się czym jest podłaźniczka lub nowelatko, zapoznali się z dawnymi, często już zapomnianymi obrzędami. Na zakończenie zajęć wspólnie zaśpiewali kolędę wędrując po kole na wzór dawnych kolędników wraz z bożonarodzeniową gwiazdą.

• Zaproszenie

• Zapraszamy Rodziców i dzieci na Jarmark Świąteczny 11.12 (środa) w godzinach 16.00 - 18.00,
            w sali gimnastycznej

• Góra Grosza 2019 dla klas 0-III

• W dn. 2-19.12.2019r. zbieramy monety. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Monety zbieramy w swoich salach lekcyjnych.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

• Muzeum Katyńskie

• 29 listopada chętni uczniowie klas 8 odwiedzili Muzeum Katyńskie. Celem spotkania było przygotowanie do Dzielnicowego Konkursu Katyńskiego "Polegli na nieludzkiej ziemi". Uczniowie wysłuchali interesującego wykładu oraz zwiedzili wystawę, na której obejrzeli ciekawe eksponaty. Wycieczka pozwoliła zapoznać się z trudną tematyką II wojny, a zwłaszcza problemem zbrodni katyńskiej.

• "Razem na Święta"

• Nasza Szkoła bierze udział w  kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnoty i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Organizujemy zbiórkę darów dla potrzebujących, aby nadchodzace Święta były dla wszystkich radosne i pełne nadziei. Przygotowane  paczki będą dostarczone do Domu Dziecka, z którym współpracujemy od lat.

• Klasa 2a w RADIU ESKA

• W poprzednim roku szkolnym, klasa 2a była najaktywniejszą klasą, która przyjeżdżała przez cały maj rowerami do szkoły w ramach kampanii "Rowerowy maj". Dzięki temu klasa wygrała wycieczkę do Radia ESKA.

Na miejscu czekał na nas Krzysztof Jankowski "Jankes", który oprowadził nas po radiu. Potem opowiedział na czym polega praca prezentera radiowego i czym różne radia w Polsce różnią się od siebie. Następnie uczniowie po kolei mogli nagrywać swoje wypowiedzi w prawdziwym studiu nagraniowym. Udało nam się też piosenki, które dzieci miały przygotowane.

Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie z słynnym "Jankesem" i dostaliśmy od niego autografy.

Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka, a nawet dzieci użyły określenia "najlepsza wycieczka na jakiej byliśmy"!