• "Książka z okienka" – wyszukaj w katalogu, zamów i odbierz

     • Nauka jest ważna, ale równie ważne są chwile spędzone z książką dla przyjemności. Jakiś czas temu zachęcaliśmy do lektury dostępnych za darmo w Internecie książek, bajek, opowiadań. Zaproponowałyśmy również warte uwagi nowości wydawnicze, które można nabyć w księgarniach internetowych w tradycyjnej formie papierowej, jako e-book do czytania na nośnikach elektronicznych i audiobooki do słuchania. W ostatnim czasie w naszej bibliotece pojawiło się kilkadziesiąt nowych książek, które zakupiłyśmy z myślą o naszych czytelnikach i chcemy się nimi z Wami dzielić. Dlatego powstał pomysł "Książka z okienka", polegający na złożeniu "zamówienia" na książkę z naszej biblioteki poprzez wiadomość w e-dzienniku Librus lub na e-maila monika.jankowska@sp397waw.pl Każdy czytelnik może zamówić do 3 książek, nawet kiedy ma już inne książki na swoim koncie. Aby zamówić książkę należy wykonać kilka kroków:

       

      1. Wejść do internetowego katalogu księgozbioru naszej biblioteki: https://warszawa-sp397.sowa.pl/

      2. Wpisać tytuł książki albo nazwisko autora książki, którą chcesz wypożyczyć i wcisnąć Enter - pojawią się wyniki wyszukiwania.

      3. Sprawdzić, czy książka jest dostępna do wypożyczenia - jeśli jest dostępna pojawi się taka informacja w kolorze zielonym.

      4. Jeśli książka jest dostępna i chcesz ją wypożyczyć, napisz w wiadomości w e-dzienniku Librus lub na e-maila monika.jankowska@sp397waw.pl tytuł książki i autora (jeśli jest podany).

       

      Jeśli nie wiesz, którą książkę wypożyczyć - zajrzyj do naszych propozycji: Polecajki oraz do Nowości w naszej bibliotece.

       

      Zamówienia książek prosimy wysyłać do poniedziałku (tj. 1.06.2020). Następnego dnia książki zostaną przygotowane i będą do odbioru przez tzw. okienko po godz. 12:00.


       

      Nauczyciele bibliotekarze  

     • Majowe święta

     • Wielkimi krokami zbliżają się święta majowe. Z tej okazji Panie ze świetlicy nagrały: "Katechizm Polskiego Dziecka" W. Bełzy. Stworzyły również krzyżówkę: patriotyczna krzyżówka. Uczniowie z klasy 1a przygotowali flagi dla uczczenia zbliżających się świąt narodowych. W zakładce Biblioteka (Aktualności biblioteczne) można zapoznać się z krótką historią majowych świąt. Nie spędzimy ich tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi, więc może to tym bardziej okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy.

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • Co roku 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało powołane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną dla Was krótką prezentacją na temat tego wyjątkowego święta: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - prezentacja.
      Niestety w tym roku obecna sytuacja na świecie uniemożliwia nam świętowanie w taki sposób, jaki był do tej pory. Nie możemy wybrać się do biblioteki, księgarni czy domu kultury. Pomimo tego możemy uczestniczyć licznych inicjatywach czytelniczych w Internecie organizowanych przez biblioteki, wydawnictwa, księgarnie i instytucje kultury.

      Zachęcamy do celebrowania tego dnia z książką w dłoni, e-book’iem lub audiobook’iem, tak jak to już zrobili Nauczyciele naszej szkoły, życzymy zaczytanego czwartku!

     • Konkurs "Najpiękniejsza pisanka''

     • Podsumowanie konkursu Wielkanocnego pt.: Najpiękniejsza pisanka:

      1. miejsce- Barbara Cz. klasa 3 b 

      2. miejsce - Robert G. klasa 1 a

      3. miejsce - Aleksandra P. klasa 1 b  

       

      Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie, zaś zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

       

      opracowała : p. Alicja Sitek 

     • RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

     • Od marca 2019 roku szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Latawiec przy realizacji projektu RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ, współfinansowanego przez m.st. Warszawa, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dzielnicy Praga Południe. W roku 2020 w ramach projektu realizowane są warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców/opiekunów online (od 15 kwietnia), zajęcia rozwijające kompetencje społeczne dla dzieci (od września) oraz indywidualne specjalistyczne wsparcie psychologiczno – pedagogiczne (od kwietnia).

      WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT STOWARZYSZENIA  

      www.latawiec.org

      https://www.facebook.com/StowarzyszenieLatawiec/

           

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na ten temat. Na znak, że wspieramy dzieci z autyzmem przygotowaliśmy wycięte przez naszych uczniów niebieskie serduszka.

      W naszej szkole wspieramy dzieci z autyzmem. Jesteśmy z Wami i dokładamy wszelkich starań, aby wspierać Wasz rozwój!

     • Akcja Segregacja - kto segreguje, ten zyskuje

     • Na początku  kwietnia 2020 roku ruszyła, w Szkole Podstawowej nr 397 w Warszawie,  ,,Akcja Segregacja’’, której inicjatorem był klasa 1 a . Akcja miała na celu promowanie wśród najmłodszych idei segregacji odpadów w ich najbliższym otoczeniu. Podczas zajęć lekcyjnych  on-line dzieci poznały nowy sposób selekcjonowania śmieci. Spotkania z dziećmi prowadzone były w oparciu o materiały przygotowane przez nauczyciela z zastosowaniem różnorodnych form pracy.

      Dzieci z klasy 1 a wspólnie wykonały  kolorowe plakaty, które określały w jaki sposób należy segregować śmieci i jak ratować naszą planetę. Pierwszoklasiści dowiedziały się także w jaki sposób można wykorzystywać niepotrzebne rzeczy, np. pojemnik po jogurcie - zrobić doniczkę, z pustej plastikowej butelki - zrobić karmnik dla ptaka. Chętnie zgłaszali pomysły na ciekawy sposób wykorzystania surowców wtórnych.

      Podczas lekcji on-line  nauczyciel poinformowali klasę o zmianie, wytłumaczyli w jakim celu zostanie wprowadzona nowa metoda i poprzez rysowanie wybranych odpadów uczniowie szybko przyswoili sobie nowe wiadomości. Uczniowie utrwalili sobie również terminy związane z gospodarowaniem odpadami: segregacja, recykling, „elektrośmieci”, surowce wtórne, kompostownik. Poznali też rodzaje pojemników na odpady i ich kolory, dowiedzieli się jakie śmieci należy wrzucać do odpowiedniego kosza oraz jak długo rozkładają się w przyrodzie różnego rodzaju odpady, np. folia, plastik, guma, szkło, skórka od banana itd.

      Uczniowie z klas I a pokazali jak niefrasobliwe zachowanie i zaśmiecanie środowiska wpływa na życie mieszkańców planety. Motywem przewodnim występu było hasło „Ratujmy Planetę”. Życzymy powodzenia autorom plakatów i mamy nadzieję, że poprzez różnorodne oddziaływania uświadomiliśmy uczniom i rodzicom wpływ każdego człowieka na jakość środowiska. Kto segreguje ten zyskuje!

      Opracowała: Alicja Sitek 

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
    • sekretariatsp397@wp.pl, sp397@edu.um.warszawa.pl
    • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
    • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych