• Ogłoszenie Rady Rodziców

     • Rada Rodziców SP 397 zwraca się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc.

      Poszukujemy dla dzieci z naszej szkoły, z klas IV - VIII, które przeszły na nauczanie zdalne i nie dysponują potrzebnym sprzętem, wszelkiego typu używanych laptopów/komputerów.Może to być oczywiście sprzęt słabszy, starszy, używany, bez systemu operacyjnego, bez oprogramowania.Sprzęt ma służyć do nauki czyli głównie do pracy z przeglądarką stron internetowych, pakietem biurowym (np. Libre Office), Zoomem/Teamsem itp.

      Jeśli tylko możecie Państwo taki sprzęt nieodpłatnie przekazać osobom potrzebującym to przyjedziemy po ten sprzęt sami, we własnym zakresie przygotujemy go do dalszego użycia (np. oczyścimy, zainstalujemy oprogramowanie itp.) i niezwłocznie przekażemy Rodzinom z naszej szkoły, które wcześniej zadeklarowały takie braki.Czy macie Państwo u siebie w domu/piwnicy/garażu, w biurze/pracy taki sprzęt, który jest Wam już niepotrzebny, zbiera kurz a mógłby się komuś jeszcze realnie przydać? Jeśli tak, proszę o sygnał do wiceprzewodniczącego Rady Rodziców - pana Rafała Korytkowskiego: rafal_korytkowski@o2.pl

      Akcja ta wykonywana jest w porozumieniu z dyrekcją szkoły i za jej pośrednictwem przekazywane będą komputery.

      Z góry bardzo dziękujemy za każdą pomoc!
      Rada Rodziców SP 397

     • Zmiana terminów konkursów przedmiotowych

     • WAŻNA INFORMACJA

      "W związku z wprowadzanymi przez Rząd obostrzeniami konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym z historii, fizyki, biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i chemii nie odbędą się w zaplanowanych w harmonogramie terminach, tj. w dniach 27 – 29 października 2020 r. Nowe terminy powyższych konkursów przedmiotowych zostaną opublikowanie na stronie www.konkursy.mscdn.pl - prosimy o regularne monitorowanie  strony i zapoznawanie się z bieżącymi komunikatami. Decyzję o zmianie terminów konkursów podjęto zgodnie z §14 pkt. 10 Regulaminu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021."

      Informacja ze strony  www.konkursy.mscdn.pl

       

     • Światowy Dzień Zwierząt

     • Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w naszej szkole odbyła się prelekcja informacyjna za pośrednictwem radiowęzła. Uczniowie wykonali również okolicznościowe prace plastyczne i prezentacje dotyczące różnorodności gatunkowej otaczającej nas fauny.

     • Etap szkolny konkursów przedmiotowych - informacja z MSCDN

     • Informujemy, że zgodnie z harmonogramem od 19 października 2020 r. będą się odbywały konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym. 

      W związku ze stanem epidemicznym przypominamy, że uczniowie przebywający na kwarantannie lub izolacji w dniu przeprowadzania danego konkursu, nie mogą do niego przystąpić (podstawa prawna: art. 34 ust 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (j. t. Dz. U. z 2019r., poz. 1239 z późn. zm.)). 

      Pozostałym chętnym uczniom szkoła zapewnia bezpieczne i samodzielne warunki pracy stacjonarnej. 

     • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

     • W dniach 5-11 października po raz kolejny w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem: Dysleksja Inspiruje do (nie)zwykłych działań.

      Wokół dysleksji narosło wiele mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że dysleksja dotyka dzieci mniej zdolne od innych. A przecież wśród ludzi wybitnych i sławnych nie brakuje tych z dysleksją. Znajdziemy ich w nauce, polityce, kinie, muzyce, malarstwie, a nawet w literaturze. Albert Einstein, Walt Disney, Winston Churchill, Pablo Picasso, Leonardo da Vinci, Mozart, Anthony Hopkins, Agatha Christie, John Lennon i wielu innych – ich
      wszystkich łączy właśnie dysleksja.

      Celem realizowanych przedsięwzięć było upowszechnienie wiedzy na temat dysleksji wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, jak również zwiększenie świadomości osób zainteresowanych problematyką specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu. Ważne było pokazanie form i sposobów wsparcia oraz ukazywanie potencjału osób z dysleksją. Podejmowane w ramach obchodów działania służyły promowaniu w środowisku szkolnym idei programu ,,Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”.

      W tych dniach w naszej szkole dzieci miały możliwość zapoznania się z wystawą "Sławni Dyslektycy", rozwiązywania łamigłówek, wykreślanek, krzyżówek itp., wzięcia udziału w dyktandzie ortograficznym, konkursie na ,,Magiczną zakładkę” i ortograficzny rebus. Uczniowie klas 0-III otrzymali pakiety z zadaniami ortograficznymi, rebusami, dzieci z zaangażowaniem wykonywały również prace plastyczne. W każdej klasie IV-VIII został przeprowadzony konkurs na dyktando z najmniejszą liczbą błędów. Ponadto klasy starsze mogły pobierać zadania do rozwiązania znajdujące się na pierwszym piętrze szkoły.

      Działania podjęte podczas Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji z pewnością przyczyniły się do upowszechnienia wiedzy na temat dysleksji wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Wierzymy, że uczniom mającym trudności w uczeniu się pokazały drogę do ich przezwyciężania.

     • Aleksander Zieliński-Bąbka trzeci w Warszawie!

     • Wspaniałym sukcesem naszych zawodników zakończyły się indywidualne biegi przełajowe na poziomie Mistrzostw Warszawy. Uczeń klasy VIa Aleksander Zieliński-Bąbka wywalczył w rywalizacji chłopców urodzonych w roku 2009 trzecie miejsce i brązowy medal! 

      W reprezentacji naszej dzielnicy w roczniku 2008 startowali także uczniowie klasy VIIb Mikołaj i Karol Gorzędowscy. Po wspaniałej walce zajęli IV i V miejsce w Warszawie! Gratulujemy !

      Więcej w zakładce "Sukcesy Sportowe"

     • Dzień Języków Obcych

     • Znajomość języków rozwija naszą osobowość, poszerza wiedzę o świecie, doskonali kompetencje społeczne, a także warunkuje powodzenie na rynku pracy. Dzisiaj głównym językiem komunikacji stał się język angielski. Jednak niewątpliwie warto znać też niemiecki, rosyjski, hiszpański i wszystkie pozostałe.

      Aby podkreślić wagę tego dnia, uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych  przygotowali, plakaty, informacje o innych krajach i kulturach, napisy promujące naukę języków.

      Zarówno starsi jak i najmłodsi uczniowie mają świadomość korzyści płynących ze znajomości obcych słówek. Dumnie zaangażowali się w świętowanie tak ważnego dnia.

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 2 października 2020r. cała społeczność szkolna włączyła się w akcję X edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 2020.Uczestniczenie w tej akcji było okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  W  tym dniu szkoła wyglądała inaczej. Pojawiły się plakaty, barwne gazetki, z których czerpaliśmy informacje na temat tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki rozwiązywaliśmy ciekawe zadania, krzyżówki, rebusy, zagadki.  Tabliczkową wiedzę sprawdzaliśmy podczas krótkiego egzaminu z tabliczki mnożenia. Niektórzy z nas uzyskali tytuł klasowego Eksperta Tabliczki Mnożenia.

     • Światowy Dzień Uśmiechu

     • Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu, który w tym roku przypadał na 2 października, szkoła zorganizował akcję pod hasłem „Podejmij wyzwanie – uśmiechnij się”. Wszystkie  klasy 0-3 obdarowywali uśmiechami inne klasy poprzez swoje prace tematyczne oraz etykietki z uśmiechniętymi buziakami. W klasach opowiadali również o pochodzeniu tego święta oraz o tym, jak ważny w życiu każdego człowieka jest uśmiech i jak pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

     • Dzień Chłopaka w naszej szkole!

     • 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 2a stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco oraz dyplomów. Na koniec chłopcy wzięli udział w quizie, w którym wykazali się znajomością świata dziewcząt. Całe przedsięwzięcie okryte było wielką tajemnicą. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili. 
      Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
    • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
    • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
    • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
    • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
  • Galeria zdjęć

    brak danych