• Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Drodzy Uczniowie, 

      wczoraj, 25 listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dzięki nadesłanym przez Was zdjęciom, powstała obiecana "Misiowa" galeria Dzień Misia. Zapraszam do obejrzenia i ślę podziękowania dla uczniów, którzy zechcieli przedstawić swoich "przyjaciół!"

     • #ZnajdźCzasNaCzytanie

     • #ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, która zachęca do świadomego „odrywania” dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Akcja ma na celu przekonanie zarówno dzieci, jak i ich opiekunów, że warto czytać książki: dla rozwoju intelektualnego, dla spokoju emocjonalnego oraz po prostu – dla przyjemności. 

      Zachęcamy do odwiedzenia strony https://fpc.org.pl/znajdzczasnaczytanie/, na której znajdują się praktyczne rady na temat czytania, ciekawe informacje o czytaniu od strony naukowej, listy książek polecanych przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz listy książek polecanych przez nastolatki. Wiele z tych książek znajdziecie w naszej szkolnej bibliotece.

      Na stronie Fundacji Powszechnego Czytania można pobrać bezpłatnie od Legimi książkę dla dziecka, z kodem czasnaczytanie lub można jeśli lubi się wyzwania – dołączyć do wyzwania czytelniczego 6/60 – 6 stron w 60 dni.

     • Dzień Edukacji Globalnej

     • W ramach obchodów Dnia Edukacji Globalnej uczniowie klas 4a, 4b, i 7a, w dniu 18 listopada, uczestniczyli w warsztatach online pt. DLACZEGO WODA PITNA JEST TAK CENNA?
      Podczas warsztatów młodzież poznała sposoby badania właściwości wody, nauczyła się określać odczyn wody za pomocą pH-metru i poznała powody, dla  których powinniśmy wodę oszczędzać. W ramach domowego laboratorium uczniowie zbudowali filtr do uzdatniania wody pitnej - Domowe laboratorium - praca naszej uczennicy.  

      Młodzież klas starszych miała okazję bliżej poznać zasady sprawiedliwego handlu podczas oglądania filmu „UCZYŃMY TEN ŚWIAT LEPSZYM” przybliżającego problemy z zakresu globalnych nierówności i propozycje ich rozwiązania.

      Marzena Kordowska

     • Konkurs historycznym z okazji Święta Niepodległości

     • Konkurs historycznym z okazji Święta Niepodległości został rozstrzygnięty!

      W kategorii Plakat:
      I msc. Zuzanna Onyszko kl.6a
      II msc. Julia Potocka kl.4a
      III msc. Maria Daniluk kl.4a
      wyróżnienie: Jan Potocki kl.6a

       

      W kategorii Prezentacja multimedialna "Tradycje Święta Niepodległości w Polsce"
      I msc. Rayan Chalhoub kl.8b
      II msc. Amelia Piątek i Róża Wysocka kl.8b
      III msc. Oliwia Lewandowska kl.6b
      wyróżnienie Oskar Mosingiewicz kl.4a

       

      Serdecznie gratuluję!!!
      Dorota Lizoń

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument "Konwencję o Prawach Dziecka" gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju.

      Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.

     • Konkurs na wykonanie maseczki

     • Samorządu Uczniowskiego ogłasza kolejny konkurs dla uczniów klas 1-8 na wykonanie maseczki.
      Konkurs będzie w dwóch kategoriach.
      Dla klas 1-3, praca plastyczna na ciekawy wzór maseczki, a dla klas 4-8, praca na uszycie własnej maseczki.


      Zdjęcia prac należy przesyłać na skrzynkę e-mailową przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Grabowskiego ucznia klasy 8a, piotr.grabowski@sp397waw.pl
       

      Nagrody otrzymują 3 najlepsze prace w każdej kategorii.
      Będą to bony do Empiku na sumę 50, 40 i 30 zł.
      Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę kreatywność i inwencja twórcza.

      Przesłane prace będzie oceniać jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Zdjęcia maseczek można przesyłać do poniedziałku 30 listopada, na wskazany wyżej adres.
      Ogłoszenie wyników 4 grudnia.

      Życzymy sukcesów.
      Samorząd Uczniowski

     • Konkurs rozstrzygnięty

     • Konkurs Samorządu Uczniowskiego na przebranie Halloween został rozstrzygnięty.


      I miejsce zdobyła uczennica kl.8a Amelka Biedzińska,

      II miejsce zdobył Mateusz Żółtek uczeń kl.3b.


      Nagrody, czyli bony do Empik o wartości 50 i 40 zł, zostaną wysłane na szkolny adres mailowy zwycięzców.


      Gratulujemy i życzymy udanych zakupów oraz sukcesów w kolejnych konkursach.
      Samorząd Uczniowski

     • 22 listopada - Dzień Kredki

     • Rysowanie to zawsze wielka frajda i ważny trening dla dziecka. Uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki dzieci mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

      Kolorowe kredki - piosenki dla dzieci

       

      Historia kredki:

      Kredka - laseczka z masy złożonej z kredy lub gipsu, z domieszką kleju i barwnika, służąca do pisania i malowania – ołówek z kolorowym grafitem.

      Pierwsze kredki dziecięce, wyprodukowane przez amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące artykuły piśmienne i biurowe dla dzieci, można było kupić w 1903 roku.

      Nazywały się Crayola i było ich w pudełku osiem (czarna, brązowa, niebieska, czerwona, fioletowa, pomarańczowa, żółta i zielona).

      Wyprodukowali je Edwin Binney i C. Harold Smith. Nazwę wymyśliła Alice, żona Edwina - stworzyła ją z połączenia francuskich słów oznaczających materiał z którego powstały: węgiel drzewny i olej.Pierwsze kredki były produkowane ze sproszkowanych pigmentów i oleju, lub wosku.W 1957 roku pojawiło się 40 nowych kolorów. Obecnie jest ich ponad 120.Kredki można podzielić na ołówkowe (w których kolorowany węgiel drzewny znajduje się wewnątrz drewnianej oprawki), pastelowe i świecowe.

      Kredki - wynalazki i odkrycia

       

      Drogie Dzieci nie zapominajcie o swoich kredkach, używajcie ich jak najczęściej żeby nie leżały samotnie w pudełku. Twórzcie wszystko co podpowie Wam wyobraźnia…

     • Roboty edukacyjne DOC

     • Do naszej świetlicy zakupiono 4 roboty edukacyjne, które są przeznaczone dla dzieci z klas I i II.

      Roboty pomagają w rozwijaniu logicznego rozumowania i umiejętności rozwiązywania problemów. Uczą liter, cyfr, kolorów i nazw zwierząt. DOC to pierwsza zabawka w historii, która przybliża dzieciom aspekty robotyki w przyjemny i twórczy sposób – uczy wykonywania poleceń programowych. Robot może być zaprogramowany tak, aby wędrować dowolnie lub według poleceń na kartach. 

      Roboty edukacyjne sprawiają, że czas spędzony w świetlicy upływa naszym najmłodszym uczniom w miłej atmosferze nauki przez zabawę i jest efektywnie wykorzystany.

     • #SzkołaDoHymnu

     • Nasza szkoła włącza się w akcję „Szkoła do hymnu”. We wtorek 10 listopada uczniowie przychodzą na zajęcia on line w strojach galowych i o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewamy cztery zwrotki hymnu narodowego. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne śpiewanie odbędzie się w danej klasie lub grupie on line. 
      Zachęcamy także do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych.

     • Dzień Jeża w klasie 2a

     • 10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Klasa 2a, aby uczcić ten dzień wykonała swoje zwierzątka. Uczniowie użyli do tego ziemniaków, wykałaczek, szpilek i papieru w celu zrobienia oczu. Sami zobaczcie, jakie cudne wyszły im jeżyki. 

     • Konkurs samorządu

     • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla uczniów klas 1-8 na przebranie Halloween.

      Zdjęcia strojów należy przesyłać na skrzynkę e-mailową przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Grabowskiego ucznia klasy 8a, piotr.grabowski@sp397waw.pl
      Nagrody otrzymują 3 najlepsze przebrania. Będą to bony do Empiku (tak, aby każdy mógł wybrać to co go ucieszy pośród dostępnych tam książek, muzyki, gier, artykułów papierniczych). Przy ocenie przebrań będzie brana pod uwagę kreatywność i inwencja twórcza, najlepiej z wykorzystaniem materiałów dostępnych w domu, a nie z użyciem gotowych strojów. Stroje będzie oceniać jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

      Zdjęcia strojów prosimy przesyłać do piątku 6 listopada, na wskazany wyżej adres. Ogłoszenie wyników 10 listopada. Życzymy wspaniałych pomysłów.
      Samorząd Uczniowski

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
    • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
    • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
    • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
    • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
  • Galeria zdjęć

    brak danych