• Jasełka w wykonaniu klasy 2c

     • Czas oczekiwania na Boże Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego tez tradycja naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów, w tym roku w formie online. Uczniowie klasy 2c mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich. Sceny w większości nagrywane były w domach. Jednak po zmontowaniu udało się osiągnąć zamierzony efekt, udało się połączyć jasełka w spójną całość.

      Dziękujemy za wsparcie techniczne rodzicom i zapraszamy do obejrzenia filmu wideo:

      Jasełka w wykonaniu klasy 2c - film

     • Wyniki konkursu na ozdobę świąteczną

     • Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki konkursu na ozdobę świąteczną.

      W kategorii klas 1 - 3
      1 miejsce Urszula Skiba kl 3A
      2 miejsce Karolina Borejko kl 3c
      3 miejsce Bartłomiej Ćwikła kl 1a

      W kategorii klas 4 - 8
      1 miejsce Nikola Wróż kl 6B
      2 miejsce Wiktoria Oficjalska kl 6b
      3 miejsce Jakub Fornowski 8a

      Nagrody zostaną przesłane e-mailem.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii nadesłanych prac na konkurs Samorządu Uczniowskiego na ozdobę świąteczną.


      Serdecznie gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt.
      Samorząd Uczniowski

     • Sukces naszego ucznia

     • Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 6b Hubert Socha został Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.

      Serdeczne gratulacje!!!

     • Konkurs na wykonanie ozdoby świątecznej

     • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na samodzielne wykonanie ozdoby świątecznej. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8. Samodzielnie wykonujemy ozdobę świąteczną np. stroik, bombka, choinka np. z makaronu, kartka świąteczna, łańcuch itp. Liczy się samodzielność, kreatywność, pomysłowość, dajemy dowolność i swobodę.

      Prace będą oceniać przedstawiciele Samorządu, prace wysyłamy na adres: piotr.grabowski@sp397waw.pl

      Termin wysyłania prac do 20 grudnia.

      Samorząd Uczniowski

     • Książka na zimowe, mroźne dni i długie wieczory

     • Już niedługo przerwa świąteczna, a później wyczekiwane ferie. Kiedy oceny zostaną wystawione, już nic więcej w tym semestrze nie da się zrobić, dlatego zachęcamy do zaplanowania, co przyjemnego będziecie mogli robić w tym błogim wolnym od nauki czasie. Z pewnością wartą rozważenia propozycją jest dobra książkawiele takich książek znajdziecie w szkolnej bibliotece.

      Niewątpliwie książka jest niezwykłym przedmiotem, który potrafi wywołać wiele uczuć, np. radość i uśmiech na twarzy, ale także może rozczarować, albo zaciekawić... Książki potrafią wzruszyć i doprowadzić do łez, albo do bólu brzucha ze śmiechu. Dzięki książkom przenosimy się w zupełnie inny świat, poznajemy nowych bohaterów, przyjaciół, z którymi trudno się rozstać, kiedy czytamy ostatnie strony.

      Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły, gdzie w zakładce Biblioteka – Polecajki, znajdziecie bogatą ofertę książek, które warto wypożyczyć. A jeśli ktoś chciałby już zapoznać się z kolejnymi lekturami, które będą omawiane w drugim semestrze, może je zamówić.

      Na zamówienia książek/lektur czekamy do 21 grudnia. Należy je składać przez e-dziennik Librus. Następnego dnia książki zostaną przygotowane i będą do odbioru ze szkoły po godz. 12:00 przez okienko. W czasie przerwy świątecznej i ferii biblioteka będzie nieczynna (nie będzie można w tym czasie wypożyczać lektur/książek).

      W razie pytań proszę o wiadomość przez e-dziennik Librus lub na e-mail monika.jankowska@sp397waw.pl

       

      Nauczyciele bibliotekarze

     • Akcja świąteczna - pomagamy potrzebującym

     • Świetlica szkolna zaprasza do rzeczowego wsparcia potrzebujących w tym świątecznym okresie. Od czwartku 17 grudnia do worku 22 grudnia w godzinach od 7.30 do 16.00 przed wejściem do szkoły będzie ustawiony pojemnik na dary. Zbieramy żywność w oryginalnych opakowaniach (prowiant suchy) - herbata, słodycze, makarony, kasze, konserwy. Organizacja, z którą współpracujemy, wspominała również o czapkach i rękawiczkach dla mężczyzn. Prosimy, by były to rzeczy czyste, niewymagające naprawy, gotowe do przekazania potrzebującym.

      Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną - uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły do zaangażowania się w tę piękną akcję.

      Świetlica szkolna

     • Bożonarodzeniowa kartka dla Seniora - #RazemNaŚwieta

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do udziału w propagowanej przez MEN inicjatywie "Razem na Święta".

      W ramach akcji #RazemNaŚwieta prosimy uczniów naszej szkoły o wykonanie pięknych kart świątecznych dla mieszkańców pobliskiego Domu Pomocy Społecznej. W przedsionku szkoły w terminie od 14.12 do 19.12 będzie stało specjalne pudełko, do którego będziecie mogli wrzucać Wasze prace. Następnie, po weekendowej kwarantannie, przekażemy je przed Wigilią adresatom. Z pewnością sprawią wielką radość :)

      Zapraszamy do licznego udziału w akcji!

      Zespół wychowawców świetlicy

     • Multitest z historii

     • Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy 7b:
      Jakub Rewers, Karol Gorzędowski oraz Maciej Jabłoński zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Multitest z historii.
      Gratulacje!!!

     • Dary dla schroniska

     • W październiku świetlicowe dzieci z klasy 1 a wraz z wychowawcą postanowiły wspomóc Schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzone przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.
      Do schroniska przekazaliśmy: kocyki, prześcieradła frotte, ręczniki, poduszki, miseczki, przysmaki, zabawki, karma dla kotów i psów.

     • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uhonorowanie pracy Wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas, umiejętności i bezinteresowną pomoc niesioną potrzebującym. Jedną z najcenniejszych rzeczy, jaką można ofiarować innemu człowiekowi jest czas, który pomimo codziennych obowiązków potrafią znaleźć Wolontariusze. Bez ich nieocenionej pomocy niezwykle trudno sobie wyobrazić otaczającą nas rzeczywistość. Święto Wolontariuszy to doskonała okazja by podkreślić szczególny charakter ich dobrowolnej pracy.

      W tym roku z uwagi na pandemię spowodowaną COVID-19 coroczna, tradycyjna Gala Dzielnicowego Dnia Wolontariusza nie odbyła się. Został jednak przygotowany krótki filmik (prezentacja) poświęcony działaniom podjętym przez Wolontariuszy z Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy https://www.youtube.com/watch? v=2UUQRbbpMz8&feature=youtu.be i zostało wyróżnionych 67 wolontariuszy ze szkół i placówek oświatowych, instytucji samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

      Jesteśmy pewni, iż wolontariat będzie się nadal tak wyjątkowo rozwijał powiększając swe kręgi o ludzi otwartych na pomoc drugiemu człowiekowi. Wszystkim Wolontariuszom, a przede wszystkim wyróżnionej Marlenie Zasuń z klasy VI jeszcze raz dziękujemy i życzymy przede wszystkim siły i wytrwałości oraz dużo satysfakcji z tego wyjątkowego działania.

     • Konkurs na wykonanie maseczki

     • Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na wykonanie maseczki.

      W kategorii klas 1-3:
      1 miejsce Andrzej Kobus kl.2b
      2 miejsce Maksymilian Głodek kl.2b
      3 miejsce Mateusz Żółtek kl.3b

      W kategorii klas 4-7:
      1 miejsce Magdalena Siwak kl.7b
      2 miejsce Maja Bałaga kl.7B

      Serdecznie gratulujemy, nagrody bony do Empiku zostały  przesłane e-mailem.

      Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
      Samorząd Uczniowski

     • Zima w Mieście 2021

     • Wykaz szkół realizujących Warszawską Akcję "Zima w Mieście" 2021 znajduje się w zakładce Zima w mieście

      Z uwagi na brak decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczenia organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, możliwe jest odwołanie w całości Akcji „Zima w Mieście” 2021.

     • HackJunior

     • Klasa 1a zdobyła II miejsce w konkursie HackJunior!!

      27 listopada ruszył pierwszy hackathon online dla szkół - HackJunior! To ogólnopolski konkurs dla młodzieży ze szkół podstawowych organizowany w ramach Festivalu GovTech. Organizatorem wydarzenia był Departament GovTech Polska Kancelarii Prezesa Rady Ministrów a honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki. Klasa 1a zajęła II miejsce w kategorii klas 1-3.

      Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu narzędzia edukacyjnego z elementami robotyki, programowania i/lub wykorzystaniu nowych technologii. HackJunior to konkurs skierowany do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, którego celem było promowanie wykorzystywania nowoczesnych technologii w celu nauki aktywnego i kreatywnego procesu rozwiązywania problemów oraz kreowania rzeczywistości.

     • Konkurs "Jesienne zwierzaki"

     • Konkurs pt: "Jesienne zwierzaki" został rozstrzygnięty 1 grudnia. 

      Było bardzo trudno wyłonić zwycięzców konkursu, ponieważ wszystkie prace były bardzo estetycznie, tematycznie i pięknie wykonane. Jednak 5 prac szczególnie urzekło Jury je oceniające:

      1 miejsce Wiktoria K., klasa 2 a

      2 miejsce Aleksandra S., klasa 1 a

      3 miejsce Robert G., klasa 2a

      Wyróżnienie - Michalina S., klasa 3 b 

      Wyróżnienie -Julian J., klasa 3b 

      Serdecznie gratuluję!

      Alicja Sitek

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
    • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
    • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
    • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
    • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
  • Galeria zdjęć

    brak danych