• Centrum Wsparcia Psychologicznego - informacja Biura Edukacji M. St. Warszawy

• W m.st. Warszawa w marcu 2020 r. uruchomiono Psychologicznego Centrum Wsparcia, którego zadaniem jest pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami w czasie pandemii.

Specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych od poniedziałku do piątku pełnią dyżury telefoniczne w ramach Psychologicznego Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów.

• Warsztaty świąteczne w świetlicy

• 22 grudnia br. odbyły się w naszej szkole WARSZTATY ŚWIĄTECZNE. Zostały one przeprowadzone w formie online. Swoimi umiejętnościami i pomysłami dzielili się zarówno nauczyciele świetlicy, jak i dzieci. Zabrzmiały piękne kolędy i zimowe piosenki. Chwile odpoczynku umiliły świąteczne opowieści. Choinka rozbłysła własnoręcznie wykonanymi brokatowymi bombkami i innymi ozdobami. Wykonane przez uczestników warsztatów niepowtarzalne ozdoby, będą cieszyć oko jeszcze długi czas.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia:

Warsztaty świąteczne w świetlicy - relacja.

• Online w Muzeum Narodowym

• Uczniowie klasy IV B mieli okazję wziąć udział w lekcjach w Muzeum Narodowym.

Pierwsze spotkanie miało tytuł "Warszawa – miasto historii, legend i ludzi", podczas którego młodzież poznała Warszawę uwiecznioną na obrazach Canaletta, Aleksandra Gierymskiego, Władysława Podkowińskiego i Marcina Zaleskiego oraz dowiedziała się, jak stolica zmieniała się przez wieki, czym zajmowali się jej mieszkańcy i jak wyglądały miejsca, w których dziś stoją wieżowce.

W kolejnym tygodniu, podczas zajęć pt. "Tajemnice świąt Bożego Narodzenia", dzieci dowiedziały się w jaki sposób kiedyś obchodzono Boże Narodzenie, które z kultywowanych dziś zwyczajów pochodzą sprzed wieków, a które przyjęły się niedawno oraz kim naprawdę był święty Mikołaj.

• Zabierz książkę na ferie

• Nie wszyscy wiedzą, że biblioteki są otwarte, a tymczasem filia Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45 nie tylko jest otwarta, ale też zorganizowała akcję "Zabierz książkę na ferie". Dla uczestników przygotowano słodkie niespodzianki. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki publicznej i zabrania książki na ferie, albo wypożyczenia lektury, której zapomnieliście wypożyczyć ze szkolnej biblioteki przed feriami.

Przypominamy także o możliwości uzyskania bezpłatnego dostępu do bazy książek (e-booków) oferowanych przez Legimi (znanej wypożyczalni e-booków). Miejskie biblioteki oferują kody, dzięki którym można wyjątkowo łatwo i za darmo skorzystać z dostępu do: klasyki, lektur, bestsellerów, nowości. Serdecznie zapraszamy po kody promocyjne do Wypożyczalni Książki Mówionej i Multimediów przy ul. Meissnera 5 lub telefonicznie pod nr tel.  /22/ 671 04 51 w. 110, 111.