• Pożegnanie lata - piknik na Afrykańskiej

     • W sobotę 25 września nasza szkolna społeczność zorganizowała piknik z okazji pożegnania lata. Każda klasa przygotowała swoje stoisko z różnymi smakołykam (cistami, napojami, owocami) i rzeczami, które sprzedawała. Dochód zebrany podczas pikniku zostanie przeznaczony na potrzeby klasy 50% uzbieranej kwoty i 50% na budowę tzw. klasy na zewnątrz. Podczas pikniku nasi goście mogli dobrze zjeść (była kiełbaska z grilla, pizza, popcorn, wata cukrowa, owoce, pyszne ciasta, babeczki i wiele wiele innych smakołyków), obejrzeć liczne występy (np. judo, karate, gimnastykę artystyczną, posłuchać naszych utalentowanych uczniów) oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach, np. gimnastyce, jeździe na monocyklu, strzelaniu z łuku. 
      Imprezę uświetnił swoim repertuarem, pieśnią i tańcem, pokazując zwyczaje i tradycje regionu Lachów Szczyrzyckich zespół Mali Szczyrzycanie ze Szkoły Podstawowej w Szczyrzycu działający przy Związku Szczyrzycan.
      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku.
      Widząc uśmiechy i radość na twarzach naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości, mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas.

     • Europejski Dzień Języków

     • Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W ramach EDJ instytuty językowe, uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków. Ustaloną datą obchodów Europejskiego Dnia Języków jest 26 września.

      Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne, odbył się również konkurs na najlepszy plakat związany z państwem europejskim.

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce   klasa 1A
      II miejsce   klasa 3A
      III miejsce  klasa 2A
      wyróżnienie klasa 3B i 1B

      W kategorii klas IV-VIII:

      I miejsce   klasa 4B
      II miejsce  klasa 4C
      III miejsce klasa 5A
      wyróżnienie klasa 5B,7A i 8A

      Dwie klasy zostały również wyróżnione za najlepiej i najliczniej przebraną klasę w barwy wylosowanego państwa. 
      Są to: 1A i 7A.

      Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz pomysłowość.

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     • Kolejną areną zmagań szkół w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży były rozegrane zaraz po indywidualnych biegach, Mistrzostwa Dzielnicy w Sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na miejscach medalowych. Dziewczęta zajęły zarówno w grupie młodszej jak i grupie starszej trzecie miejsce a chłopcy w grupie starszej uplasowali się na drugim miejscu.

      Komplet wyników oraz zdjęcia z zawodów znajdziecie w zakładce - Sukcesy Sportowe

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

     • 20 września na Bulwarze Stanisława Augusta odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze w tych zawodach wypadła nasza reprezentacja. Najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy VIIa Aleksander Zieliński-Bąbka, wygrywając zawody w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2009). Bardzo dobre miejsca zajęli również: Mikołaj Gorzędowski VIIIb (miejsce 2 rocznik 2008), Karol Gorzędowski VIIIb (miejsce 6 rocznik 2008) oraz Hanna Golik VIIa (miejsce 5 rocznik 2009). W/w zawodnicy zakwalifikowali się tym samym do zawodów na szczeblu warszawskim. Serdecznie gratulujemy!

      Więcej wyników w zakładce Sukcesy Sportowe

     • Warszawa z Klasą

     • Centrum Nauki Kopernik inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, dlatego w ramach programu "Warszawa z Klasą"  uczniowie 5 B postanowili sprawdzić, jakie nowe eksponaty i wystawy pojawiły się w ostatnim czasie. Nasza wizyta objęła również obserwację gwiazdozbiorów na jesiennym niebie i pokaz filmu "Astronauta" w Planetarium. 

     • Gang Swojaków dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka

     • Wiewiórka Wiola i Raczek Romek czekają na kolejnych współtowarzyszy, by razem z nimi wyruszyć już na początku grudnia do podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka. Wspomóż naszą akcję i podaruj chorym dzieciom szansę na uśmiech.

      Do końca listopada prowadzona jest zbiórka naklejek i/lub nowych maskotek Gangu Swojaków z metkami.
      Klasa 3b wraz z wychowawcą zbiera naklejki/maskotki w s. 7.
      Serdecznie dziekujemy wszystkim tym, którzy już wsparli naszą akcję :)

     • Światowy Dzień Bez Samochodu

     • 22 września 2021r. (środa) obchodzony jest na Światowy Dzień Bez Samochodu.
      Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczniów klas 0-III i ich rodziców do włączenia się w akcję "Dzień Bez Samochodu".

      Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.
      Dlatego zachęcamy, aby tego dnia dzieci dotarły do szkoły w inny sposób niż samochodem. Można iść pieszo, przyjechać na hulajnodze, rowerze czy rolkach lub transportem zbiorowym.

      Dla dzieci, które dotrą tego dnia w inny sposób niż samochodem przewidziane są nagrody!

     • Godziny pracy sekretariatu.

     • Poniedziałek: 8.00 - 16.00

      Wtorek:           8:00 - 16.00

      Środa:             8:00 - 16.00

      Czwartek: dzień bez interesantów

      Piątek:             8:00 - 16.00

       

     • W Muzeum Cosmos

     • Uczniowie klasy 5 B mieli okazję odkrywać tajemniczy świat kosmicznych zagadek poprzez obcowanie z iluzją optyczną w Muzeum Cosmos. Dowiedzieli się, w niekonwencjonalny sposób,  dlaczego nasze oko jest ciągle oszukiwane, a przy tym, dobrze się bawili testując różnorodne eksponaty. 

     • Pomoc socjalna

     • Szanowni Państwo,
      Tak jak w ubiegłym roku szkolnym udzielaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym - realizacją stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych zajmują się  Ośrodki Pomocy Społecznej. Wnioski można pobrać ze strony www.edukacja.warszawa.pl. (zakładka dla ucznia i rodzica-pomoc socjalna).
      (rodziny zamieszkujące w rejonie szkoły - OPS ul. Walecznych 59  tel. 22 277 33 54)

      Obiady szkolne
      Uczniowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie otrzymali  dofinansowania obiadów przez OPS mogą uzyskać  sfinansowanie obiadów szkolnych w szkole.

      Wniosek do pobrania u pedagoga (pokój nr 117) lub ze strony  internetowej szkoły. Rodzice ubiegający się o pomoc od początku roku szkolnego składają wniosek ze stosowną dokumentacją do dnia 06.09.2021r. 

      Wniosek o obiady.pdf

    • Lr sit amet, consectetur adipisicing elit. 


   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
    • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
    • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
    • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
    • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
  • Galeria zdjęć

    brak danych