• Pożegnanie lata - piknik na Afrykańskiej

     • W sobotę 25 września nasza szkolna społeczność zorganizowała piknik z okazji pożegnania lata. Każda klasa przygotowała swoje stoisko z różnymi smakołykam (cistami, napojami, owocami) i rzeczami, które sprzedawała. Dochód zebrany podczas pikniku zostanie przeznaczony na potrzeby klasy 50% uzbieranej kwoty i 50% na budowę tzw. klasy na zewnątrz. Podczas pikniku nasi goście mogli dobrze zjeść (była kiełbaska z grilla, pizza, popcorn, wata cukrowa, owoce, pyszne ciasta, babeczki i wiele wiele innych smakołyków), obejrzeć liczne występy (np. judo, karate, gimnastykę artystyczną, posłuchać naszych utalentowanych uczniów) oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach, np. gimnastyce, jeździe na monocyklu, strzelaniu z łuku. 
      Imprezę uświetnił swoim repertuarem, pieśnią i tańcem, pokazując zwyczaje i tradycje regionu Lachów Szczyrzyckich zespół Mali Szczyrzycanie ze Szkoły Podstawowej w Szczyrzycu działający przy Związku Szczyrzycan.
      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku.
      Widząc uśmiechy i radość na twarzach naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości, mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas.

     • Europejski Dzień Języków

     • Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W ramach EDJ instytuty językowe, uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków. Ustaloną datą obchodów Europejskiego Dnia Języków jest 26 września.

      Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne, odbył się również konkurs na najlepszy plakat związany z państwem europejskim.

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce   klasa 1A
      II miejsce   klasa 3A
      III miejsce  klasa 2A
      wyróżnienie klasa 3B i 1B

      W kategorii klas IV-VIII:

      I miejsce   klasa 4B
      II miejsce  klasa 4C
      III miejsce klasa 5A
      wyróżnienie klasa 5B,7A i 8A

      Dwie klasy zostały również wyróżnione za najlepiej i najliczniej przebraną klasę w barwy wylosowanego państwa. 
      Są to: 1A i 7A.

      Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz pomysłowość.

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     • Kolejną areną zmagań szkół w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży były rozegrane zaraz po indywidualnych biegach, Mistrzostwa Dzielnicy w Sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na miejscach medalowych. Dziewczęta zajęły zarówno w grupie młodszej jak i grupie starszej trzecie miejsce a chłopcy w grupie starszej uplasowali się na drugim miejscu.

      Komplet wyników oraz zdjęcia z zawodów znajdziecie w zakładce - Sukcesy Sportowe

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

     • 20 września na Bulwarze Stanisława Augusta odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze w tych zawodach wypadła nasza reprezentacja. Najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy VIIa Aleksander Zieliński-Bąbka, wygrywając zawody w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2009). Bardzo dobre miejsca zajęli również: Mikołaj Gorzędowski VIIIb (miejsce 2 rocznik 2008), Karol Gorzędowski VIIIb (miejsce 6 rocznik 2008) oraz Hanna Golik VIIa (miejsce 5 rocznik 2009). W/w zawodnicy zakwalifikowali się tym samym do zawodów na szczeblu warszawskim. Serdecznie gratulujemy!

      Więcej wyników w zakładce Sukcesy Sportowe

     • Warszawa z Klasą

     • Centrum Nauki Kopernik inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, dlatego w ramach programu "Warszawa z Klasą"  uczniowie 5 B postanowili sprawdzić, jakie nowe eksponaty i wystawy pojawiły się w ostatnim czasie. Nasza wizyta objęła również obserwację gwiazdozbiorów na jesiennym niebie i pokaz filmu "Astronauta" w Planetarium. 

     • Gang Swojaków dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka

     • Wiewiórka Wiola i Raczek Romek czekają na kolejnych współtowarzyszy, by razem z nimi wyruszyć już na początku grudnia do podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka. Wspomóż naszą akcję i podaruj chorym dzieciom szansę na uśmiech.

      Do końca listopada prowadzona jest zbiórka naklejek i/lub nowych maskotek Gangu Swojaków z metkami.
      Klasa 3b wraz z wychowawcą zbiera naklejki/maskotki w s. 7.
      Serdecznie dziekujemy wszystkim tym, którzy już wsparli naszą akcję :)

     • Światowy Dzień Bez Samochodu

     • 22 września 2021r. (środa) obchodzony jest na Światowy Dzień Bez Samochodu.
      Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczniów klas 0-III i ich rodziców do włączenia się w akcję "Dzień Bez Samochodu".

      Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.
      Dlatego zachęcamy, aby tego dnia dzieci dotarły do szkoły w inny sposób niż samochodem. Można iść pieszo, przyjechać na hulajnodze, rowerze czy rolkach lub transportem zbiorowym.

      Dla dzieci, które dotrą tego dnia w inny sposób niż samochodem przewidziane są nagrody!

     • Godziny pracy sekretariatu.

     • Poniedziałek: 8.00 - 16.00

      Wtorek:           8:00 - 16.00

      Środa:             8:00 - 16.00

      Czwartek: dzień bez interesantów

      Piątek:             8:00 - 16.00

       

     • W Muzeum Cosmos

     • Uczniowie klasy 5 B mieli okazję odkrywać tajemniczy świat kosmicznych zagadek poprzez obcowanie z iluzją optyczną w Muzeum Cosmos. Dowiedzieli się, w niekonwencjonalny sposób,  dlaczego nasze oko jest ciągle oszukiwane, a przy tym, dobrze się bawili testując różnorodne eksponaty. 

     • Pomoc socjalna

     • Szanowni Państwo,
      Tak jak w ubiegłym roku szkolnym udzielaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym - realizacją stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych zajmują się  Ośrodki Pomocy Społecznej. Wnioski można pobrać ze strony www.edukacja.warszawa.pl. (zakładka dla ucznia i rodzica-pomoc socjalna).
      (rodziny zamieszkujące w rejonie szkoły - OPS ul. Walecznych 59  tel. 22 277 33 54)

      Obiady szkolne
      Uczniowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie otrzymali  dofinansowania obiadów przez OPS mogą uzyskać  sfinansowanie obiadów szkolnych w szkole.

      Wniosek do pobrania u pedagoga (pokój nr 117) lub ze strony  internetowej szkoły. Rodzice ubiegający się o pomoc od początku roku szkolnego składają wniosek ze stosowną dokumentacją do dnia 06.09.2021r. 

      Wniosek o obiady.pdf

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
    • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
    • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
    • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
    • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
  • Galeria zdjęć

    brak danych