• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument "Konwencję o Prawach Dziecka" gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju.

      Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.

     • Konkurs na wykonanie maseczki

     • Samorządu Uczniowskiego ogłasza kolejny konkurs dla uczniów klas 1-8 na wykonanie maseczki.
      Konkurs będzie w dwóch kategoriach.
      Dla klas 1-3, praca plastyczna na ciekawy wzór maseczki, a dla klas 4-8, praca na uszycie własnej maseczki.


      Zdjęcia prac należy przesyłać na skrzynkę e-mailową przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Grabowskiego ucznia klasy 8a, piotr.grabowski@sp397waw.pl
       

      Nagrody otrzymują 3 najlepsze prace w każdej kategorii.
      Będą to bony do Empiku na sumę 50, 40 i 30 zł.
      Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę kreatywność i inwencja twórcza.

      Przesłane prace będzie oceniać jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Zdjęcia maseczek można przesyłać do poniedziałku 30 listopada, na wskazany wyżej adres.
      Ogłoszenie wyników 4 grudnia.

      Życzymy sukcesów.
      Samorząd Uczniowski

     • Konkurs rozstrzygnięty

     • Konkurs Samorządu Uczniowskiego na przebranie Halloween został rozstrzygnięty.


      I miejsce zdobyła uczennica kl.8a Amelka Biedzińska,

      II miejsce zdobył Mateusz Żółtek uczeń kl.3b.


      Nagrody, czyli bony do Empik o wartości 50 i 40 zł, zostaną wysłane na szkolny adres mailowy zwycięzców.


      Gratulujemy i życzymy udanych zakupów oraz sukcesów w kolejnych konkursach.
      Samorząd Uczniowski

     • 22 listopada - Dzień Kredki

     • Rysowanie to zawsze wielka frajda i ważny trening dla dziecka. Uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki dzieci mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

      Kolorowe kredki - piosenki dla dzieci

       

      Historia kredki:

      Kredka - laseczka z masy złożonej z kredy lub gipsu, z domieszką kleju i barwnika, służąca do pisania i malowania – ołówek z kolorowym grafitem.

      Pierwsze kredki dziecięce, wyprodukowane przez amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące artykuły piśmienne i biurowe dla dzieci, można było kupić w 1903 roku.

      Nazywały się Crayola i było ich w pudełku osiem (czarna, brązowa, niebieska, czerwona, fioletowa, pomarańczowa, żółta i zielona).

      Wyprodukowali je Edwin Binney i C. Harold Smith. Nazwę wymyśliła Alice, żona Edwina - stworzyła ją z połączenia francuskich słów oznaczających materiał z którego powstały: węgiel drzewny i olej.Pierwsze kredki były produkowane ze sproszkowanych pigmentów i oleju, lub wosku.W 1957 roku pojawiło się 40 nowych kolorów. Obecnie jest ich ponad 120.Kredki można podzielić na ołówkowe (w których kolorowany węgiel drzewny znajduje się wewnątrz drewnianej oprawki), pastelowe i świecowe.

      Kredki - wynalazki i odkrycia

       

      Drogie Dzieci nie zapominajcie o swoich kredkach, używajcie ich jak najczęściej żeby nie leżały samotnie w pudełku. Twórzcie wszystko co podpowie Wam wyobraźnia…

     • Roboty edukacyjne DOC

     • Do naszej świetlicy zakupiono 4 roboty edukacyjne, które są przeznaczone dla dzieci z klas I i II.

      Roboty pomagają w rozwijaniu logicznego rozumowania i umiejętności rozwiązywania problemów. Uczą liter, cyfr, kolorów i nazw zwierząt. DOC to pierwsza zabawka w historii, która przybliża dzieciom aspekty robotyki w przyjemny i twórczy sposób – uczy wykonywania poleceń programowych. Robot może być zaprogramowany tak, aby wędrować dowolnie lub według poleceń na kartach. 

      Roboty edukacyjne sprawiają, że czas spędzony w świetlicy upływa naszym najmłodszym uczniom w miłej atmosferze nauki przez zabawę i jest efektywnie wykorzystany.

     • Ogłoszenie Rady Rodziców

     • Rada Rodziców SP 397 zwraca się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc.

      Poszukujemy dla dzieci z naszej szkoły, z klas IV - VIII, które przeszły na nauczanie zdalne i nie dysponują potrzebnym sprzętem, wszelkiego typu używanych laptopów/komputerów.Może to być oczywiście sprzęt słabszy, starszy, używany, bez systemu operacyjnego, bez oprogramowania.Sprzęt ma służyć do nauki czyli głównie do pracy z przeglądarką stron internetowych, pakietem biurowym (np. Libre Office), Zoomem/Teamsem itp.

      Jeśli tylko możecie Państwo taki sprzęt nieodpłatnie przekazać osobom potrzebującym to przyjedziemy po ten sprzęt sami, we własnym zakresie przygotujemy go do dalszego użycia (np. oczyścimy, zainstalujemy oprogramowanie itp.) i niezwłocznie przekażemy Rodzinom z naszej szkoły, które wcześniej zadeklarowały takie braki.Czy macie Państwo u siebie w domu/piwnicy/garażu, w biurze/pracy taki sprzęt, który jest Wam już niepotrzebny, zbiera kurz a mógłby się komuś jeszcze realnie przydać? Jeśli tak, proszę o sygnał do wiceprzewodniczącego Rady Rodziców - pana Rafała Korytkowskiego: rafal_korytkowski@o2.pl

      Akcja ta wykonywana jest w porozumieniu z dyrekcją szkoły i za jej pośrednictwem przekazywane będą komputery.

      Z góry bardzo dziękujemy za każdą pomoc!
      Rada Rodziców SP 397

     • #SzkołaDoHymnu

     • Nasza szkoła włącza się w akcję „Szkoła do hymnu”. We wtorek 10 listopada uczniowie przychodzą na zajęcia on line w strojach galowych i o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewamy cztery zwrotki hymnu narodowego. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne śpiewanie odbędzie się w danej klasie lub grupie on line. 
      Zachęcamy także do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych.

     • Dzień Jeża w klasie 2a

     • 10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Klasa 2a, aby uczcić ten dzień wykonała swoje zwierzątka. Uczniowie użyli do tego ziemniaków, wykałaczek, szpilek i papieru w celu zrobienia oczu. Sami zobaczcie, jakie cudne wyszły im jeżyki. 

     • Konkurs samorządu

     • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla uczniów klas 1-8 na przebranie Halloween.

      Zdjęcia strojów należy przesyłać na skrzynkę e-mailową przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Grabowskiego ucznia klasy 8a, piotr.grabowski@sp397waw.pl
      Nagrody otrzymują 3 najlepsze przebrania. Będą to bony do Empiku (tak, aby każdy mógł wybrać to co go ucieszy pośród dostępnych tam książek, muzyki, gier, artykułów papierniczych). Przy ocenie przebrań będzie brana pod uwagę kreatywność i inwencja twórcza, najlepiej z wykorzystaniem materiałów dostępnych w domu, a nie z użyciem gotowych strojów. Stroje będzie oceniać jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

      Zdjęcia strojów prosimy przesyłać do piątku 6 listopada, na wskazany wyżej adres. Ogłoszenie wyników 10 listopada. Życzymy wspaniałych pomysłów.
      Samorząd Uczniowski

     • Zmiana terminów konkursów przedmiotowych

     • WAŻNA INFORMACJA

      "W związku z wprowadzanymi przez Rząd obostrzeniami konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym z historii, fizyki, biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i chemii nie odbędą się w zaplanowanych w harmonogramie terminach, tj. w dniach 27 – 29 października 2020 r. Nowe terminy powyższych konkursów przedmiotowych zostaną opublikowanie na stronie www.konkursy.mscdn.pl - prosimy o regularne monitorowanie  strony i zapoznawanie się z bieżącymi komunikatami. Decyzję o zmianie terminów konkursów podjęto zgodnie z §14 pkt. 10 Regulaminu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021."

      Informacja ze strony  www.konkursy.mscdn.pl

       

     • Światowy Dzień Zwierząt

     • Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w naszej szkole odbyła się prelekcja informacyjna za pośrednictwem radiowęzła. Uczniowie wykonali również okolicznościowe prace plastyczne i prezentacje dotyczące różnorodności gatunkowej otaczającej nas fauny.

     • Etap szkolny konkursów przedmiotowych - informacja z MSCDN

     • Informujemy, że zgodnie z harmonogramem od 19 października 2020 r. będą się odbywały konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym. 

      W związku ze stanem epidemicznym przypominamy, że uczniowie przebywający na kwarantannie lub izolacji w dniu przeprowadzania danego konkursu, nie mogą do niego przystąpić (podstawa prawna: art. 34 ust 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (j. t. Dz. U. z 2019r., poz. 1239 z późn. zm.)). 

      Pozostałym chętnym uczniom szkoła zapewnia bezpieczne i samodzielne warunki pracy stacjonarnej. 

     • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

     • W dniach 5-11 października po raz kolejny w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem: Dysleksja Inspiruje do (nie)zwykłych działań.

      Wokół dysleksji narosło wiele mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że dysleksja dotyka dzieci mniej zdolne od innych. A przecież wśród ludzi wybitnych i sławnych nie brakuje tych z dysleksją. Znajdziemy ich w nauce, polityce, kinie, muzyce, malarstwie, a nawet w literaturze. Albert Einstein, Walt Disney, Winston Churchill, Pablo Picasso, Leonardo da Vinci, Mozart, Anthony Hopkins, Agatha Christie, John Lennon i wielu innych – ich
      wszystkich łączy właśnie dysleksja.

      Celem realizowanych przedsięwzięć było upowszechnienie wiedzy na temat dysleksji wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, jak również zwiększenie świadomości osób zainteresowanych problematyką specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu. Ważne było pokazanie form i sposobów wsparcia oraz ukazywanie potencjału osób z dysleksją. Podejmowane w ramach obchodów działania służyły promowaniu w środowisku szkolnym idei programu ,,Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”.

      W tych dniach w naszej szkole dzieci miały możliwość zapoznania się z wystawą "Sławni Dyslektycy", rozwiązywania łamigłówek, wykreślanek, krzyżówek itp., wzięcia udziału w dyktandzie ortograficznym, konkursie na ,,Magiczną zakładkę” i ortograficzny rebus. Uczniowie klas 0-III otrzymali pakiety z zadaniami ortograficznymi, rebusami, dzieci z zaangażowaniem wykonywały również prace plastyczne. W każdej klasie IV-VIII został przeprowadzony konkurs na dyktando z najmniejszą liczbą błędów. Ponadto klasy starsze mogły pobierać zadania do rozwiązania znajdujące się na pierwszym piętrze szkoły.

      Działania podjęte podczas Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji z pewnością przyczyniły się do upowszechnienia wiedzy na temat dysleksji wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Wierzymy, że uczniom mającym trudności w uczeniu się pokazały drogę do ich przezwyciężania.

     • Aleksander Zieliński-Bąbka trzeci w Warszawie!

     • Wspaniałym sukcesem naszych zawodników zakończyły się indywidualne biegi przełajowe na poziomie Mistrzostw Warszawy. Uczeń klasy VIa Aleksander Zieliński-Bąbka wywalczył w rywalizacji chłopców urodzonych w roku 2009 trzecie miejsce i brązowy medal! 

      W reprezentacji naszej dzielnicy w roczniku 2008 startowali także uczniowie klasy VIIb Mikołaj i Karol Gorzędowscy. Po wspaniałej walce zajęli IV i V miejsce w Warszawie! Gratulujemy !

      Więcej w zakładce "Sukcesy Sportowe"

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sp397@edu.um.warszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG
 • Galeria zdjęć

   brak danych