• Wycieczka do ZOO kl 7b i 8a

     • W dniu 15 października 2021r klasy 7b i 8a wybrały się na spacer tematyczny w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w grze terenowej " Śladami ginących gatunków" oraz zobaczyli niezwykłą Willę pod Zwariowaną Gwiazdą.

     • Nasze wioślarki z klasy sportowej z brązowym medalem

     • W swoim inauguracyjnym starcie w regatach wioślarskich nasza czwórka wioślarek z klasy VIIa przywiozła z Międzywojwódzkich Mistrzostw Młodzików w wioślarstwie rozegranych w Ełku w dniach 25-26.09.2021, brązowy medal

      Dziewczęta wystartowały w kategorii czwórek podwójnych bez sterniczki dziewcząt w następującym składzie: Maria Rusjan, Daria Yarova, Olga Płoska oraz Maja Maga. Gratulujemy!

      Więcej o zawodach w zakładce "O szkole - sukcesy - sukcesy sportowe"

     • Światowy Dzień Zwierząt

     • W ramach Światowego Dnia Zwierząt uczniowie klasy 5B przygotowali audycję w radiowęźle, a następnie zaprezentowali plakaty swoich ulubieńców. Można było również sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówki dotyczące wybranych gatunków zwierząt.

     • Spotkanie autorskie

     • W dniu 8 października 2021 roku w naszej szkolnej bibliotece uczniowie klasy 0A oraz klasy 1B spotkali się z polską poetką, literaturoznawczynią i krytyczką literacką Joanna Mueller. Na spotkaniu pani Joanna czytała dzieciom wiersze ze swojej książki “Piraci dobrej roboty”, a w zakupionych przez uczniów książkach składała autografy. 

     • Lekki tornister

     • W pierwszej połowie października 2021 roku klasy I-III wzięły udział w akcji „Lekki tornister”. Celem akcji było rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy oraz zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków uczniów.

      Po zważeniu plecaków we wszystkich klasach 1-3 okazało się, że najlżejsze plecaki noszą dzieci z klasy 1B (średnia waga plecaków to 2,3 kg), drugie miejsce w posiadaniu najlżejszych plecaków zajmują uczniowie z klasy 2B (średnia waga plecaków to 2,9 kg), a trzecie miejsce zajmuje klasa 1A (średnia waga plecaków to 2,9 kg). 

     • Aleksander Zieliński-Bąbka szósty w Warszawie

     • Po sukcesach w indywidualnych Mistrzostwach Dzielnicy w Biegach Przełajowych nasi najlepsi przełajowcy wystąpili na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach jako reprezentanci Pragi Południe, walcząc z rywalami ze wszystkich szkół warszawskich o Mistrzostwo Warszawy.Najlepszy z naszej ekipy okazał się Aleksander Zieliński-Bąbka. Zajął VI miejsce co daje mu awans do Mistrzostw Mazowsza. Gratulacje dla Alka i całej reprezentacji.

      Sprawozdanie z Mistrzostw Warszawy i fotorelacja w zakładce - O szkole- sukcesy sportowe.

     • Puchary i medale dla sztafet w biegach przełajowych

     • Otrzymaliśmy oficjalne wyniki Mistrzostw Dzielnicy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce zarówno w grupie młodszej jak i grupie starszej natomiast chłopcy zajęli II miejsce w grupie starszej. Szkoła została nagrodzona dyplomami i pucharami a startujący zawodnicy medalami. 

      Gratulacje !

      Urszula Skiba z klasy IVa - nasza najmłodsza zawodniczka reprezentująca szkołę w biegach przełajowych

     • Nasz Gang Swojaków

     • Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasza rodzinka Swojaków szybko się powiększa.
      Dziękujemy i czekamy na kolejne naklejki i pluszaki, w zamian za nie oferujemy punkty z zachowania.
      Zbiórka trwa do 30.11 w s. 7.
      Klasa 3b z wychowawcą

     • Wycieczki klasy 2a

     • Nowy rok szkolny zaczęliśmy od wycieczki do Parku Julinek. Tam chodząc po parku linowym, skacząc na trampolinach i grając w golfa mogliśmy się lepiej poznać, zintegrować po długiej przerwie i razem współpracować. Zwiedziliśmy też Muzeum Sztuki Cyrkowej.

      W kolejnym tygodniu byliśmy "Z wizytą u króla" W ramach programu "Klasa w Warszawie" zwiedziliśmy pałac w Wilanowie i poznaliśmy zwyczaje panujące na dworze.

      Następnie odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Warszawie. Na warsztatach w Muzeum ukryło się wiele zwierząt, zarówno tych dobrze nam znanych, jak i fantastycznych stworów. Czy udało nam się je wytropić?

      Zwiedzamy, poznajemy, uczymy się i bawimy!

     • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

     • W dniach 04-10.10.2021 r. obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Jak co roku celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat specyficznych trudności w uczeniu się, popularyzacja rozmaitych form i sposobów wsparcia oraz ukazywanie potencjału osób z dysleksją.

      W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Jesteśmy różni -  jesteśmy razem".

     • Pożegnanie lata - piknik na Afrykańskiej

     • W sobotę 25 września nasza szkolna społeczność zorganizowała piknik z okazji pożegnania lata. Każda klasa przygotowała swoje stoisko z różnymi smakołykam (cistami, napojami, owocami) i rzeczami, które sprzedawała. Dochód zebrany podczas pikniku zostanie przeznaczony na potrzeby klasy 50% uzbieranej kwoty i 50% na budowę tzw. klasy na zewnątrz. Podczas pikniku nasi goście mogli dobrze zjeść (była kiełbaska z grilla, pizza, popcorn, wata cukrowa, owoce, pyszne ciasta, babeczki i wiele wiele innych smakołyków), obejrzeć liczne występy (np. judo, karate, gimnastykę artystyczną, posłuchać naszych utalentowanych uczniów) oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach, np. gimnastyce, jeździe na monocyklu, strzelaniu z łuku. 
      Imprezę uświetnił swoim repertuarem, pieśnią i tańcem, pokazując zwyczaje i tradycje regionu Lachów Szczyrzyckich zespół Mali Szczyrzycanie ze Szkoły Podstawowej w Szczyrzycu działający przy Związku Szczyrzycan.
      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku.
      Widząc uśmiechy i radość na twarzach naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości, mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas.

     • Europejski Dzień Języków

     • Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W ramach EDJ instytuty językowe, uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków. Ustaloną datą obchodów Europejskiego Dnia Języków jest 26 września.

      Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne, odbył się również konkurs na najlepszy plakat związany z państwem europejskim.

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce   klasa 1A
      II miejsce   klasa 3A
      III miejsce  klasa 2A
      wyróżnienie klasa 3B i 1B

      W kategorii klas IV-VIII:

      I miejsce   klasa 4B
      II miejsce  klasa 4C
      III miejsce klasa 5A
      wyróżnienie klasa 5B,7A i 8A

      Dwie klasy zostały również wyróżnione za najlepiej i najliczniej przebraną klasę w barwy wylosowanego państwa. 
      Są to: 1A i 7A.

      Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz pomysłowość.

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     • Kolejną areną zmagań szkół w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży były rozegrane zaraz po indywidualnych biegach, Mistrzostwa Dzielnicy w Sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na miejscach medalowych. Dziewczęta zajęły zarówno w grupie młodszej jak i grupie starszej trzecie miejsce a chłopcy w grupie starszej uplasowali się na drugim miejscu.

      Komplet wyników oraz zdjęcia z zawodów znajdziecie w zakładce - Sukcesy Sportowe

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

     • 20 września na Bulwarze Stanisława Augusta odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze w tych zawodach wypadła nasza reprezentacja. Najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy VIIa Aleksander Zieliński-Bąbka, wygrywając zawody w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2009). Bardzo dobre miejsca zajęli również: Mikołaj Gorzędowski VIIIb (miejsce 2 rocznik 2008), Karol Gorzędowski VIIIb (miejsce 6 rocznik 2008) oraz Hanna Golik VIIa (miejsce 5 rocznik 2009). W/w zawodnicy zakwalifikowali się tym samym do zawodów na szczeblu warszawskim. Serdecznie gratulujemy!

      Więcej wyników w zakładce Sukcesy Sportowe

     • Warszawa z Klasą

     • Centrum Nauki Kopernik inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, dlatego w ramach programu "Warszawa z Klasą"  uczniowie 5 B postanowili sprawdzić, jakie nowe eksponaty i wystawy pojawiły się w ostatnim czasie. Nasza wizyta objęła również obserwację gwiazdozbiorów na jesiennym niebie i pokaz filmu "Astronauta" w Planetarium. 

     • Gang Swojaków dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka

     • Wiewiórka Wiola i Raczek Romek czekają na kolejnych współtowarzyszy, by razem z nimi wyruszyć już na początku grudnia do podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka. Wspomóż naszą akcję i podaruj chorym dzieciom szansę na uśmiech.

      Do końca listopada prowadzona jest zbiórka naklejek i/lub nowych maskotek Gangu Swojaków z metkami.
      Klasa 3b wraz z wychowawcą zbiera naklejki/maskotki w s. 7.
      Serdecznie dziekujemy wszystkim tym, którzy już wsparli naszą akcję :)

     • Światowy Dzień Bez Samochodu

     • 22 września 2021r. (środa) obchodzony jest na Światowy Dzień Bez Samochodu.
      Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczniów klas 0-III i ich rodziców do włączenia się w akcję "Dzień Bez Samochodu".

      Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.
      Dlatego zachęcamy, aby tego dnia dzieci dotarły do szkoły w inny sposób niż samochodem. Można iść pieszo, przyjechać na hulajnodze, rowerze czy rolkach lub transportem zbiorowym.

      Dla dzieci, które dotrą tego dnia w inny sposób niż samochodem przewidziane są nagrody!

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sp397@edu.um.warszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych