• Pożegnanie lata - piknik na Afrykańskiej

     • W sobotę 25 września nasza szkolna społeczność zorganizowała piknik z okazji pożegnania lata. Każda klasa przygotowała swoje stoisko z różnymi smakołykam (cistami, napojami, owocami) i rzeczami, które sprzedawała. Dochód zebrany podczas pikniku zostanie przeznaczony na potrzeby klasy 50% uzbieranej kwoty i 50% na budowę tzw. klasy na zewnątrz. Podczas pikniku nasi goście mogli dobrze zjeść (była kiełbaska z grilla, pizza, popcorn, wata cukrowa, owoce, pyszne ciasta, babeczki i wiele wiele innych smakołyków), obejrzeć liczne występy (np. judo, karate, gimnastykę artystyczną, posłuchać naszych utalentowanych uczniów) oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach, np. gimnastyce, jeździe na monocyklu, strzelaniu z łuku. 
      Imprezę uświetnił swoim repertuarem, pieśnią i tańcem, pokazując zwyczaje i tradycje regionu Lachów Szczyrzyckich zespół Mali Szczyrzycanie ze Szkoły Podstawowej w Szczyrzycu działający przy Związku Szczyrzycan.
      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku.
      Widząc uśmiechy i radość na twarzach naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości, mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas.

     • Europejski Dzień Języków

     • Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W ramach EDJ instytuty językowe, uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków. Ustaloną datą obchodów Europejskiego Dnia Języków jest 26 września.

      Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne, odbył się również konkurs na najlepszy plakat związany z państwem europejskim.

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce   klasa 1A
      II miejsce   klasa 3A
      III miejsce  klasa 2A
      wyróżnienie klasa 3B i 1B

      W kategorii klas IV-VIII:

      I miejsce   klasa 4B
      II miejsce  klasa 4C
      III miejsce klasa 5A
      wyróżnienie klasa 5B,7A i 8A

      Dwie klasy zostały również wyróżnione za najlepiej i najliczniej przebraną klasę w barwy wylosowanego państwa. 
      Są to: 1A i 7A.

      Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz pomysłowość.

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     • Kolejną areną zmagań szkół w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży były rozegrane zaraz po indywidualnych biegach, Mistrzostwa Dzielnicy w Sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na miejscach medalowych. Dziewczęta zajęły zarówno w grupie młodszej jak i grupie starszej trzecie miejsce a chłopcy w grupie starszej uplasowali się na drugim miejscu.

      Komplet wyników oraz zdjęcia z zawodów znajdziecie w zakładce - Sukcesy Sportowe

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

     • 20 września na Bulwarze Stanisława Augusta odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze w tych zawodach wypadła nasza reprezentacja. Najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy VIIa Aleksander Zieliński-Bąbka, wygrywając zawody w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2009). Bardzo dobre miejsca zajęli również: Mikołaj Gorzędowski VIIIb (miejsce 2 rocznik 2008), Karol Gorzędowski VIIIb (miejsce 6 rocznik 2008) oraz Hanna Golik VIIa (miejsce 5 rocznik 2009). W/w zawodnicy zakwalifikowali się tym samym do zawodów na szczeblu warszawskim. Serdecznie gratulujemy!

      Więcej wyników w zakładce Sukcesy Sportowe

     • Warszawa z Klasą

     • Centrum Nauki Kopernik inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, dlatego w ramach programu "Warszawa z Klasą"  uczniowie 5 B postanowili sprawdzić, jakie nowe eksponaty i wystawy pojawiły się w ostatnim czasie. Nasza wizyta objęła również obserwację gwiazdozbiorów na jesiennym niebie i pokaz filmu "Astronauta" w Planetarium. 

     • Gang Swojaków dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka

     • Wiewiórka Wiola i Raczek Romek czekają na kolejnych współtowarzyszy, by razem z nimi wyruszyć już na początku grudnia do podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka. Wspomóż naszą akcję i podaruj chorym dzieciom szansę na uśmiech.

      Do końca listopada prowadzona jest zbiórka naklejek i/lub nowych maskotek Gangu Swojaków z metkami.
      Klasa 3b wraz z wychowawcą zbiera naklejki/maskotki w s. 7.
      Serdecznie dziekujemy wszystkim tym, którzy już wsparli naszą akcję :)

     • Światowy Dzień Bez Samochodu

     • 22 września 2021r. (środa) obchodzony jest na Światowy Dzień Bez Samochodu.
      Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczniów klas 0-III i ich rodziców do włączenia się w akcję "Dzień Bez Samochodu".

      Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.
      Dlatego zachęcamy, aby tego dnia dzieci dotarły do szkoły w inny sposób niż samochodem. Można iść pieszo, przyjechać na hulajnodze, rowerze czy rolkach lub transportem zbiorowym.

      Dla dzieci, które dotrą tego dnia w inny sposób niż samochodem przewidziane są nagrody!

     • Godziny pracy sekretariatu.

     • Poniedziałek: 8.00 - 16.00

      Wtorek:           8:00 - 16.00

      Środa:             8:00 - 16.00

      Czwartek: dzień bez interesantów

      Piątek:             8:00 - 16.00

       

     • W Muzeum Cosmos

     • Uczniowie klasy 5 B mieli okazję odkrywać tajemniczy świat kosmicznych zagadek poprzez obcowanie z iluzją optyczną w Muzeum Cosmos. Dowiedzieli się, w niekonwencjonalny sposób,  dlaczego nasze oko jest ciągle oszukiwane, a przy tym, dobrze się bawili testując różnorodne eksponaty. 

     • Pomoc socjalna

     • Szanowni Państwo,
      Tak jak w ubiegłym roku szkolnym udzielaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym - realizacją stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych zajmują się  Ośrodki Pomocy Społecznej. Wnioski można pobrać ze strony www.edukacja.warszawa.pl. (zakładka dla ucznia i rodzica-pomoc socjalna).
      (rodziny zamieszkujące w rejonie szkoły - OPS ul. Walecznych 59  tel. 22 277 33 54)

      Obiady szkolne
      Uczniowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie otrzymali  dofinansowania obiadów przez OPS mogą uzyskać  sfinansowanie obiadów szkolnych w szkole.

      Wniosek do pobrania u pedagoga (pokój nr 117) lub ze strony  internetowej szkoły. Rodzice ubiegający się o pomoc od początku roku szkolnego składają wniosek ze stosowną dokumentacją do dnia 06.09.2021r. 

      Wniosek o obiady.pdf

     • Szczepienia dzieci przeciw COVID - materiały MEN

     • Szanowni Rodzice

      w ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

      Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

      • filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;

      film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

      • scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą. Odbiorcami zajęć są uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Treści skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami (materiał w załączniku);
      • materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku).

      Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.

      Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Szanowni Państwo, ze względów pandemicznych rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie się w salach lekcyjnych z Wychowawcą.

      Harmonogram  01.09.2021r

      9:15

      1a- sala gimnastyczna – wejście przez łącznik od strony parkingu

      2b-sala 10 – wejście główne

      3a- sala 7 – wejście główne

       

      9:30

      7a- sala 116 – wejście główne

      7b- sala 212 – wejście główne

       

      9:45

      8a- sala 103- wejście główne

      8b- sala 208- wejście główne

       

      10:30

      4a- sala 113- wejście główne

      4b- sala 211- wejście główne

      4c- sala 114- wejście główne

       

      10:45

      5a- sala 207- wejście główne

      5b- sala 200- wejście główne

       

      11:00

      1b- sala gimnastyczna – wejście przez łącznik od strony parkingu

      2a- sala 9- wejście dla klas 0-3

      3b- sala 7- wejście dla klas 0-3

      3c- sala 10- wejście główne

       

      W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły prosimy o zachowanie norm sanitarnych.  Prosimy , aby przychodzić na wyznaczoną godzinę. Oczekujemy przed wejściem, po każdą klasę wyjdzie wychowawca klasy.

       

      Uczniom klas 1a,1b  może towarzyszyć rodzic , w maseczce, z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

       

      Dla chętnych uczniów o godz. 8:00 Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Parafii Miłosierdzia Bożego ul. Ateńska

       

     • Ważna informacja

     • Rodzice, którzy dokonali odwołania obiadów zgodnie z regulaminem LATA w MIEŚCIE, a chcą uzyskać zwrot kosztów wcześniej niż do 30.09, powinni przynieść oryginał wniosku zwrotu opłaty za obiady lub wypełnić taki wniosek na miejscu w szkole. Należy to zrobić najpóźniej do 06.08 do godz. 12.00

      Jednocześnie przypominamy, że regulaminowe odwołanie obiadów należy zgłaszać  do godziny 14.00 dnia poprzedniego.

     • NIESPODZIANKA :)

     • Osoby, które polubią stronę naszej placówki, w której odbywa się "LATO W MIEŚCIE" na fecebooku otrzymają małą niespodziankę  przy wejściu :) Szkołę można odnaleźć w wyszukiwarce facebooka poprzez wpisanie: Szkoła Afrykańska 397. Czekamy :)

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
   • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
 • Galeria zdjęć

   brak danych