• Godziny pracy sekretariatu.

     • Poniedziałek: 8.00 - 16.00

      Wtorek:           8:00 - 16.00

      Środa:             8:00 - 16.00

      Czwartek: dzień bez interesantów

      Piątek:             8:00 - 16.00

       

     • W Muzeum Cosmos

     • Uczniowie klasy 5 B mieli okazję odkrywać tajemniczy świat kosmicznych zagadek poprzez obcowanie z iluzją optyczną w Muzeum Cosmos. Dowiedzieli się, w niekonwencjonalny sposób,  dlaczego nasze oko jest ciągle oszukiwane, a przy tym, dobrze się bawili testując różnorodne eksponaty. 

     • Pomoc socjalna

     • Szanowni Państwo,
      Tak jak w ubiegłym roku szkolnym udzielaniem pomocy materialnej o charakterze socjalnym - realizacją stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych zajmują się  Ośrodki Pomocy Społecznej. Wnioski można pobrać ze strony www.edukacja.warszawa.pl. (zakładka dla ucznia i rodzica-pomoc socjalna).
      (rodziny zamieszkujące w rejonie szkoły - OPS ul. Walecznych 59  tel. 22 277 33 54)

      Obiady szkolne
      Uczniowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie otrzymali  dofinansowania obiadów przez OPS mogą uzyskać  sfinansowanie obiadów szkolnych w szkole.

      Wniosek do pobrania u pedagoga (pokój nr 117) lub ze strony  internetowej szkoły. Rodzice ubiegający się o pomoc od początku roku szkolnego składają wniosek ze stosowną dokumentacją do dnia 06.09.2021r. 

      Wniosek o obiady.pdf

     • Szczepienia dzieci przeciw COVID - materiały MEN

     • Szanowni Rodzice

      w ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

      Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

      • filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;

      film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

      • scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą. Odbiorcami zajęć są uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Treści skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami (materiał w załączniku);
      • materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku).

      Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.

      Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Szanowni Państwo, ze względów pandemicznych rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie się w salach lekcyjnych z Wychowawcą.

      Harmonogram  01.09.2021r

      9:15

      1a- sala gimnastyczna – wejście przez łącznik od strony parkingu

      2b-sala 10 – wejście główne

      3a- sala 7 – wejście główne

       

      9:30

      7a- sala 116 – wejście główne

      7b- sala 212 – wejście główne

       

      9:45

      8a- sala 103- wejście główne

      8b- sala 208- wejście główne

       

      10:30

      4a- sala 113- wejście główne

      4b- sala 211- wejście główne

      4c- sala 114- wejście główne

       

      10:45

      5a- sala 207- wejście główne

      5b- sala 200- wejście główne

       

      11:00

      1b- sala gimnastyczna – wejście przez łącznik od strony parkingu

      2a- sala 9- wejście dla klas 0-3

      3b- sala 7- wejście dla klas 0-3

      3c- sala 10- wejście główne

       

      W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły prosimy o zachowanie norm sanitarnych.  Prosimy , aby przychodzić na wyznaczoną godzinę. Oczekujemy przed wejściem, po każdą klasę wyjdzie wychowawca klasy.

       

      Uczniom klas 1a,1b  może towarzyszyć rodzic , w maseczce, z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

       

      Dla chętnych uczniów o godz. 8:00 Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Parafii Miłosierdzia Bożego ul. Ateńska

       

     • Ważna informacja

     • Rodzice, którzy dokonali odwołania obiadów zgodnie z regulaminem LATA w MIEŚCIE, a chcą uzyskać zwrot kosztów wcześniej niż do 30.09, powinni przynieść oryginał wniosku zwrotu opłaty za obiady lub wypełnić taki wniosek na miejscu w szkole. Należy to zrobić najpóźniej do 06.08 do godz. 12.00

      Jednocześnie przypominamy, że regulaminowe odwołanie obiadów należy zgłaszać  do godziny 14.00 dnia poprzedniego.

     • NIESPODZIANKA :)

     • Osoby, które polubią stronę naszej placówki, w której odbywa się "LATO W MIEŚCIE" na fecebooku otrzymają małą niespodziankę  przy wejściu :) Szkołę można odnaleźć w wyszukiwarce facebooka poprzez wpisanie: Szkoła Afrykańska 397. Czekamy :)

     • Lato w mieście 2021

     • Informacje dotyczące Warszawskiej Akcji "lato w Mieście" 2021 r. zamieszczone są w zakładce Rekrutacja - Lato w mieście.

     • Podziękowania od Kotów z Grochowa

     • Bardzo serdecznie dziękujemy Samorządowi i Uczniom Szkoły Podstawowej nr 397 w Warszawie oraz Oli, koordynatorce akcji, za zorganizowanie zbiórki dla naszych podopiecznych.

      Jak widać dary spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.

     • Zbiórka darów dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

     • Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.

       
      Z całego serca składamy ogromne podziękowania wszystkim, którym los tych maluszków nie jest obojętny. Udało się zebrać mnóstwo nowych dziecięcych ubranek, kaszki oraz jedzenie w słoiczkach dla niemowląt, płyny i proszki do prania dziecięcych ubranek itp. 
      Wszystkie zebrane rzeczy zostały już przekazane do ośrodka. 

      Dziękujemy za Wasze wielkie serce!

      Ania Szymańska i Maria Kalinowska z klasą 1b

     • Wierszykowe migawki

     • Z okazji Dnia Dziecka chętni uczniowie z 3a przygotowali krótkie przedstawienie dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Powstało wydarzenie pełne energii, śmiechu i kreatywności. Sami młodzi aktorzy opracowali swoje stroje i ustalili ruch sceniczny. Przyjemnie było patrzeć, jak z każdą próbą pogłębiają swoje role. Zachwyt na buziach widzów był wystarczającą nagrodą.

      Proszę Państwa, 3a to naprawdę zdolne i pomysłowe dzieciaki!

     • Dzień Solidarności Międzypokoleniowej - projekt "Między pokoleniami"

     • Uczniowie klas 2a i 2b po raz pierwszy mieli okazję obchodzić Dzień Solidarności Międzypokoleniowej.
      W ramach projektu „Między pokoleniami” realizowanego w naszej świetlicy szkolnej, wzięli udział w zajęciach dotyczących znaczenia osób starszych w społeczeństwie oraz sposobów okazywania im szacunku. W swobodnej atmosferze mogli wyrazić swoje spostrzeżenia i refleksje dotyczące starości. Rozmawialiśmy o
      tym, kto to jest senior, z jakimi utrudnieniami borykają się na co dzień starsze osoby, ale także o tym, jakie pozytywne strony można znaleźć dla tego okresu życia. Uczniowie obejrzeli film udostępniony przez Centrum
      Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, który obrazowo ukazuje ograniczenia ruchowe osób w podeszłym wieku. Nasi mali aktorzy odegrali także scenki z życia codziennego, w których starsze osoby wymagały wsparcia. Największym, ale i sprawiającym najwięcej radości wyzwaniem było nauczenie się piosenki „Dozowolone od lat 18” Czerwonych Gitar - zespołu znanego starszym pokoleniom. Dzieci podeszły do zadania z wielką ekscytacją i zaangażowaniem. Nagraną piosenkę, za pośrednictwem Pani dyrygent Ewy Jurkiewicz przesłaliśmy do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera oraz do chóru seniorów Kantata działającego w Centrum Aktywności Lokalnej przy OPS Białołęka. Prejekt był realizowany we współpracy z CAM "Nowolipie".
      Drodzy Uczniowie, dziękujemy za zaangażowanie!

       

      Zapraszamy do odsłuchania piosenki:

     • SP 397 piąta w Warszawie w czwórboju!

     • Reprezentująca naszą dzielnicę drużyna SP 397 zdobyła na finiszu rozgrywek sportowych roku szkolnego 2020/2021, piate miejsce w finałach warszawskich Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w czwórboju lekkoatletycznym. Gratulujemy!

      Zapraszamy do zakładki - Sukcesy sportowe :)

     • Złoty medal naszych badmintonistów

     • W tegorocznych Mistrzostwach Dzielnicy w Badmintona złoty medal, puchar oraz tytuł Mistrzów Dzielnicy, zdobyli nasi niezawodni bracia Mikołaj i Karol Gorzędowski. Serdeczne gratulacje!

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sp397@edu.um.warszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych