• Sukces uczniów

• Uczniowie naszej szkoły: Jan Potocki, Julia Potocka, Daniel Borek i Tymon Raniszewski wykonali Mural, który został wyróżniony w IV edycji  Konkursu Zoologicznego IRBIS.

Gratulacje!
            Marzena Kordowska

• Fenomen da Vinci

• W dniu 12.05.2022 uczniowie klasy 5 B zwiedzili wystawę największych dzieł i wynalazków Leonarda da Vinci w Pałacu Kultury i Nauki. Multisensoryczna wystawa prezentuje bogaty wgląd w sztukę, naukę, technologię i fascynacje da Vinci naturą. Powstała w ramach obchodów 500 rocznicy śmierci mistrza i stała się częścią światowego programu poświęconego jego pamięci.

• Wiosenny Konkurs Fotograficzny

• Samorząd Uczniowski ogłasza Wiosenny Konkurs Fotograficzny dla klas 1-8: fotografujemy wiosenne krajobrazy, rośliny, zwierzęta.

Zdjęcia można przynosić do opiekunów Samorządu bądź przesyłać na adres: dorota.lizon@sp397waw.pl

Termin oddawania prac do 31 maja.

• Wyniki konkursu historycznego

• Wyniki konkursu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja:

- w kategorii prezentacja multimedialna:

I miejsce: Zuzanna Onyszko kl.7a
            II miejsce: Oliwia Lewandowska kl.7b

- w kategorii plakat:

I miejsce Julia Wajszczuk kl.8a

Gratulacje!!!

• Kampania "Rowerowy maj" ruszyła!

• Dziś ruszyła kampania "Rowerowy maj". Uczniowie naszej szkoły przez cały maj będą podróżować do szkoły w sposób inny niż samochodem/autobusem, czy elektryczną hulajnogą.  Za dojazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach lub deskorolce uczestnicy zbierają punkty w postaci naklejek do szkolnych plakatów i dzienniczków. Akcja łączy w sobie zabawę z elementami rywalizacji, a jej celem jest kształtowanie dobrych, prozdrowotnych i ekologicznych nawyków transportowych.

Informator:

- w języku polskim https://zdm.waw.pl/Informator-Rowerowy-Maj

- w języku ukraińskim https://zdm.waw.pl/Informator-UA-Rowerowy-Maj

• "Lato w Mieście" 2022

• Szanowni Państwo

informacje dotyczące Warszawskiej akcji "Lato w Mieście" 2022 r. dostępne są w zakładce Rekrutacja-Lato w Mieście.

• Warsztaty w Zamku Królewskim

• Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach w Zamku Królewskim. Lekcja pt. "Król i jego dwór" przybliżyła nam wiedzę o czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podczas zajęć poznaliśmy podstawy XVIII-wiecznego ceremoniału i zwyczajów, postać ostatniego króla Polski, symbolikę insygniów, dowiedzieliśmy się, jak ważna jest zawsze umiejętność dobrego zachowania. Podczas zwiedzania apartamentów króla Stanisława mogliśmy wyobrazić sobie jak toczyło się życie na zamku. To była bardzo ciekawa lekcja historii.

• Dzień Ziemi 22 kwietnia

• Obchodzony jest co roku na całym świecie i w naszej szkole również. Został stworzony w XX wieku przez amerykanów. Dzień ten powstał, aby uświadomić obywatelom Ziemi, jak kruchy jest ekosystem naszej planety.

W dniu 22 kwietnia mają miejsce różne parady o tematyce ekologicznej. Tego dnia przypominamy o konieczności dbania o środowisko, ponieważ nasza działalność na Ziemi doprowadza do dewastacji planety.

Skutki zanieczyszczeń są bardzo dotkliwe. Powszechnie obserwujemy zanieczyszczenie gleb, skażenie wód, kwaśne opady, smog, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, choroby, globalne ocieplenie klimatu, topnienie lodowców, anomalia pogodowe oraz powiększanie się dziury ozonowej.

Naszymi plakatami zachęcamy do troszczenia się o naturę.

• Konkurs Samorządu

• Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla klas 4-8 na gazetkę klasową na temat: Konstytucja 3 Maja.
            Komisja oceni wasze prace po Majówce.

• Świąteczna kawiarenka

• Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji kiermasz i szkolną kawiarenkę, w której uczniowie na przerwach mogli usiąść i zjeść zakupione smakołyki. Chętni uczniowie i uczennice przynieśli swoje wypieki, które rozeszły się błyskawicznie. Każdy mógł również oddać swój głos na najsmaczniejsze ciasto. Zwycięzcy konkursu zostaną wkrótce wyłonieni i nagrodzeni.

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział i zaangażowanie!
            Mamy nadzieję, że zapoczątkowaliśmy nową tradycję!
            Było pysznie i wesoło!

• Konkurs Samorządu na ozdobę świateczną

• Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na ozdobę świąteczną.

W kategorii klas 1-3:
            I miejsce Basia Zabłocka kl.1b
            II miejsce Alicja Karpeta k.1b
            III miejsce Tomasz Szlachetka kl.1a

W kategorii klas 4-8:
            I miejsce Dominika Mówka kl.8a
            II miejsce Natalia Kurek kl.5a
            III miejsce Kajetan Janik kl.7b

Bardzo dziękujemy za wszystkie dostarczone prace a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

• Konkurs Samorządu na dekorację sal

• Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki konkursu na świąteczną dekorację sal lekcyjnych klas 4-8:
            I miejsce klasa 5a
            II miejsce klasa 5b
            III miejsce klasa 8b

Serdeczne gratulacje!!!

• Konkursy Samorządu

• Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla klas 4-8 na świąteczną dekorację sal lekcyjnych.
            Termin wykonania dekoracji mija 8 kwietnia.

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla uczniów klas 1-8 na wykonanie ozdoby świątecznej np. kartka, pisanka, stroik itp.
            Termin wykonania pracy mija 8 kwietnia. Prace oddajemy opiekunom Samorządu p. Marzenie Winniczek i p. Dorocie Lizoń.

• ul. Afrykańska 11,
      • 22 617 68 03,