• Wycieczka „Życie nadwiślańskiej przyrody”

     • W dniu dzisiejszym 25 maja klasa 2a  wybrała się na wycieczkę nadwiślańską trasą w celu poznania środowiska, które się tam znajduje. Ta wyjątkowa wycieczka pozwoliła poznać tajemnice nadwiślańskich zwierząt  oraz roślin. Wędrowaliśmy  szeroką ścieżką przez las łęgowy na wysokości Saskiej Kępy, między mostami: Łazienkowskim i Poniatowskiego. Dzieci na zakończenie wycieczki odgadywały zagadki związane z lekcją przyrodniczą. Świetnie sobie z nimi poradziły poprzez zapamiętanie informacji z wycieczki.

    • Lato w mieście 2021
     • Lato w mieście 2021

     • Szanowni Państwo

      informacje dotyczące Warszawskiej Akcji "Lato w Mieście" 2021 r. znajdują się w zakładce Rekrutacja - Lato w mieście.

    • “Tydzień ulgi” z myślą o uczniach wracających do szkoły
     • “Tydzień ulgi” z myślą o uczniach wracających do szkoły

     • Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego pt.,,Tydzień ulgi”. Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów szkół podstawowych w dobie pandemii.

      Organizatorzy Tygodnia ulgi wskazują, iż w walce z konsekwencjami stresu nie ma skuteczniejszego narzędzia niż obniżenie nasilenia i liczby czynników stresujących. Idea Tygodnia Ulgi jest więc niezwykle prosta i sprowadza się do obniżenia stawianych uczniom wymagań, choćby na kilka dni. Niech pierwszy tydzień powrotu do szkoły odbędzie się bez klasówek, kartkówek, zadań i pytania na ocenę. Dla uczniów będzie to prawdziwa ulga.

      Przyłączamy się do przekonania pomysłodawców kampanii, dotyczącego istotności różnych funkcji szkoły: edukacyjnej, społecznej, wychowawczej oraz miejsca integracji rówieśniczej. Pragniemy, aby przez ten jeden wyjątkowy tydzień uczniowie mogli w pełni realizować swoje zadania z odbudowywania relacji. Tydzień Ulgi pozwoli też, aby edukacja w kolejnych tygodniach była efektywniejsza.

     • Światowy Dzień Pszczół

     • 20 maja, obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, które mają niezwykłe znaczenie dla przyrody. Te owady nie tylko produkują miód, ale też zapylają około 80% roślin. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie byłby możliwy. Niestety, na skutek niepohamowanej ingerencji człowieka w przyrodę nastąpiło wymieranie rojów pszczelich, spowodowane coraz trudniejszymi warunkami panującymi w środowisku naturalnym. Na szczęście ludzie zdali sobie ostatnio z tego sprawę i  coraz częściej udostępniają im nawet miejską przestrzeń do życia. W dniu dzisiejszym klasa 2a uczestniczyła w zajęciach o pszczołach. Tworzyliśmy plakaty dotyczące życia pszczół, które można zobaczyć na korytarzu na parterze. Sialiśmy ziarenka   kwiatów, aby mogły urosnąć i aby pszczoły mogły pobierać z nich nektar i przy okazji zapylać inne, a  my, żebyśmy mieli pyszny miód, który kosztowaliśmy na zajęciach na powietrzu. Nawet parę pszczółek się zleciało i uczestniczyło z nami w zajęciach ;) 

     • Powrót do szkół – wytyczne MEiN, MZ i GIS

     • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie będą uczyć się w trybie stacjonarnym. MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.Zaktualizowane zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia:

     • Nabór – Wydarzenie na żywo dla kandydatów 13 maja 2021

     • Szanowni Państwo!

      Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo działanie systemu.

      Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.

      Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

      Prosimy Państwa o rozpowszechnienie zaproszenia na wydarzenie do możliwie szerokiej grupy odbiorców np. poprzez umieszczenie zaproszenia na szkolnych witrynach internetowych lub poprzez wiadomość rozesłaną do uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

       

      Adres strony rozprowadzającej:

      https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

      Adres grafiki z zaproszeniem: (grafika poniżej)

      https://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/baner-wydarzenie-naborowe-system0421.jpg

       

       gotowy kod:

       

      <ahref="https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja"><img src="https://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/baner-wydarzenie-naborowe-system0421.jpg" alt="Zaproszenie na wydarzenie" width="638" height="293" /></a>

     • Dzień Mycia Rąk

     • Dzieci z klas 1-2 oraz oddział przedszkolny uczestniczyły w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk. Celem spotkania było uświadomienie im jak duże znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk.

      Na wstępie odbyła się rozmowa na temat zarazków i bakterii, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Następnie dzieci zapoznały się ze schematem prawidłowego mycia rąk. Na samym końcu jako podsumowanie każdy uczeń tworzył swój własny plakat tematyczny dotyczący Mycia Rąk.                                                                                             

      Organizatorzy: p. Alicja

     • Konkurs Katyński

     • Wyniki naszych uczniów w tegorocznej edycji XVII Dzielnicowego Konkursu Katyńskiego „Polegli na nieludzkiej ziemi”

      II miejsce zajęli: Piotr Grabowski i Amelia Biedzińska z kl.8a
      III miejsce zajęły: Aleksandra Grzyb i Roksana Miszkiel z kl.8a

      Dodatkowo WYRÓŻNIENIE za bardzo dobry wynik z testu wiedzy otrzymują: Piotr Grabowski i Amelia Biedzińska z kl.8a

      Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!!!

     • Kącik wyciszenia

     • Zapraszamy do nowego i wyjątkowego miejsca w Naszej Szkole! 

      Drodzy Uczniowie, Uczennice, 
      przez ostatnie miesiące ciężko pracowaliście podczas zdalnych lekcji. W tym czasie w naszej szkole powstało miejsce przeznaczone dla Was. Miejsce gdzie będziecie mogli odpocząć, wyciszyć się, rozładować złość. 

      Zapraszamy do wyjątkowego „Kącika wyciszenia”. Powstał on dzięki pracy zespołu zaangażowanego w projekt pod nazwą: „Szkolny budżet partycypacyjny”. Uczniowie, Rodzice, Samorząd, Nauczyciele i Dyrekcja uczestniczyli w poszczególnych etapach działań. Dzięki pracy i zaangażowaniu, oraz wsparciu finansowemu ze strony Fundacji, Szkoły i Rady Rodziców, a przede wszystkim dzięki kreatywności naszych Uczniów, Uczennic i członków Zespołu  mogliśmy stworzyć to miejsce. 

      Celem „Kącika” jest pomoc uczniom w okiełznaniu trudnych emocji, ale też jest to miejsce przyjazne i sprzyjające rozmowie oraz odpoczynkowi. Wychodząc naprzeciw dzieciom, sala została doposażona w różne sprzęty i gry terapeutyczne.

      „Kącik” ciągle się rozwija i z czasem być może jego doposażenie zwiększy się, jeśli będzie takie zapotrzebowanie.

      Każdy z nas, mały i duży odczuwa emocje, każdy z nas ma inną osobowość. Nie ze wszystkim umiemy sobie poradzić. Dobre metody rozładowywania i przeżywania uczuć pomogą dzieciom w codziennym lepszym funkcjonowaniu.


      Samorząd Uczniowski opracował regulamin miejsca, który będzie obowiązywał każdą osobę przebywająca w kąciku. 


      Czekamy na Was! :)

      Koordynator projektu
      Marzena Winniczek wraz z Zespołem 

     • Dary Na Paluch

     • Podziękowanie za zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska!

      Składamy serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły za aktywny udział w  zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Na Paluchu w Warszawie. W tym roku również nie zawiedliście. Dziękuję również rodzicom, którzy dostarczyli dary do szkoły. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb braci mniejszych zgromadziliśmy duże ilości karmy suchej, mokrej oraz drobnych smakołyków dla psów i kotów. Koordynatorzy zbiórki - Alicja Sitek i Sebastian Sitek

     • Podchody 2a

     • Podchody  na wiosenną aurę 

      W tym roku w naszej szkole klasa 2 a uczestniczyła w podchodach w Parku Skaryszewskim. Dzieci wcześniej dostały mapę w postaci 5 krótkich filmików na których zostały umieszczone podpowiedzi w odszukiwaniu słów rozmieszczonych w Parku Skaryszewskim. Jak się okazało, wcale nie było to trudne zadanie, ponieważ osoby uczestniczące w zabawie świetnie sobie poradziły z odgadnięciem hasła. Przy okazji świetnie się  przy tym bawiły.

     • Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

     • W Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia tytuł Laureata zdobyli:
      Julia Potocka kl. IV A
      Jan Potocki kl. VI A
      Laureaci otrzymują dyplom Mistrza Logicznego Myślenia

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!

     • Wiosna w obiektywie 2a

     • Pierwszego dnia wiosny klasa 2a wybrała się na wyprawę w poszukiwaniu wiosny w swojej okolicy. Tematem było wykonanie fotografii ukazującej piękno otaczającej ucznia okolicy w wiosennej aranżacji. Przedmiotem fotografii były  atrakcje krajobrazowe i przyrodnicze ukazujące przyrodę budzącą się do życia, oznaki wiosny w swoim najbliższym otoczeniu (miejscu zamieszkania).

      Cele  tej wyprawy było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań fotografią, uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii, wyrabianie poczucia estetyki, propagowanie walorów przyrodniczych.

      Zobaczcie relację z tego wydarzenia: Wiosna 2a.mp4

     • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • W naszej bibliotece Dzień Książki jest każdego dnia. Codziennie zachęcamy do spędzenia chociaż krótkiej chwili z książką. Książki są dobrym narzędziem nie tylko do pogłębiania wiedzy, samorozwoju, ale przede wszystkim pozwalają zrelaksować się, odpocząć, w miły i przyjemny sposób rozwijają nasz mózg. Regularne czytanie wpływa na lepsze zapamiętywanie i opóźnienie procesu starzenia się mózgu. Dlatego sięgajmy po książki i czytajmy! Korzystajmy z bibliotek oferujących nam różnorodną literaturę. Biblioteka to wspaniałe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
      Przez cały rok staramy się, aby nasza szkolna biblioteka była dobrym miejscem dla człowieka. W miarę możliwości powiększamy nasz księgozbiór - kupujemy lektury, książki tzw. klasyki literatury, nowości oraz książki odpowiadające Waszym zainteresowaniom. Również dzięki Wam, nasz księgozbiór się rozrasta - chętnie przynosicie książkowe dary, którymi chcecie podzielić się z innymi czytelnikami - za co składamy serdeczne podziękowania.  
       

      Zapraszamy wszystkich do naszej biblioteki każdego dnia!

      Nauczyciele bibliotekarze

     • Akcja "Sprzątanie świata" w naszej szkole

     • W tym roku nasza szkoła przyłączyła się  do akcji „Sprzątanie świata” z okazji Dnia ziemi”. Uczniowie klasy 2 a  otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli, aby sprzątać szlak Wisły. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

      Klasa 2a przesyła także film z okazji Dnia Ziemi: Dzień Ziemi z kl. 2a

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
   • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
 • Galeria zdjęć

   brak danych