Aktualności

     • Szkolny Konkurs na stroik świąteczny

     • 17 grudnia 2021roku w naszej szkole został podsumowany Szkolny Konkurs na stroik świąteczny. W konkursie zorganizowanym przez Panią od plastyki i Panią od religii mogli wziąć udział uczniowie z klas 1-8.

      Uczniowie, którzy przygotowali prace na ten konkurs wykazali się bardzo dużą kreatywnością, za co otrzymali dyplomy i nagrody. Efekty ich pracy można obejrzeć na zamieszczonych zdjęciach.

      Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów !

     • Warsztaty czekoladowe

     • W mikołajkowy poniedziałek 2a wybrała się do Manufaktury Czekolady. To była prawdziwa gratka dla miłośników tej słodkiej przekąski. Dowiedzieliśmy się jak powstaje czekolada i jaką drogę przebywa od plantacji do tabliczki. Była również degustacja gorącej czekolady i ziarna kakao. Każdy stał się czeladnikiem i stworzył swoją własną tabliczkę. To był prawdziwie słodki dzień!!!

     • Lekcja WF na trampolinach w Hangarze 646

     • Dnia 14.12 klasa 2a z wychowawcą w ramach programu  "Klasa w Warszawie" uczestniczyła w lekcji WF na trampolinach w Hangarze 646. Najpierw odbyła się lekcja WF, potem był czas wolny i istne szaleństwo, któremu towarzyszyła niesamowita dawka pozytywnej energii! Szczęśliwi i zmęczeni po solidnej dawce skoków na trampolinach, wojnie w basenie z gąbkami i zjeździe po rampie pełni zapału wróciliśmy do nauki.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

     • 10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych święto wypada w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka 10 grudnia 1948 r. Dokument ten jest kamieniem węgielnym współczesnego systemu międzynarodowej ochrony praw człowieka. Wyznaczone przezeń standardy zostały przyjęte niemal na całym globie oraz powtórzone w najważniejszych międzynarodowych traktatach dotyczących praw człowieka, takich jak Europejska Konwencja Praw Człowieka i Międzynarodowe Pakty Praw Człowieka.

      Święto praw człowieka jest świetną okazją do refleksji na temat stanu przestrzegania tych praw oraz stojących przed nimi wyzwań. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka odbywają się pod hasłem równości. Jest ono nierozerwalnie związane z art. 1 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, który stanowi: „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw”.

      Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka klasa 8b przygotowała wystawę plakatów.

     • Zebranie Rady Rodziców

     • Rada Rodziców przy SP 397 spotyka się on-line we wtorek 14 grudnia w godzinach 18.30-20.00. Jeśli ktoś z rodziców, kto nawet nie jest w Radzie Rodziców, chciałby dołączyć do spotkania, prosimy o przesłanie informacji na mail: rada.rodzicow.397@gmail.com.

      W programie m.in.:

      1. Przedstawienie i zaakceptowanie planu finansowego Rady Rodziców 

      2. Rozmowa o współpracy z samorządem uczniowskim 

      3. Przedstawienie koncepcji wprowadzenia zmian na stronie internetowej 

      4. Remont łazienek - przedstawienie relacji z działań zmierzających do remontu

      5. Współpraca z nauczycielami 

      6. Wypracowanie wartości i zasad szkoły 397 oraz założeń do Święta Szkoły - przedstawienie i dyskusja nad pomysłem

      Zapraszamy!

     • Wycieczka do Muzeum Narodowego

     • 8 grudnia klasa 0A odbyła wycieczkę do Muzeum Narodowego, w którym uczestniczyła w lekcji "Ptaki, robaki i inne zwierzaki". Na lekcji tej dzieci w aktywny sposób poznawały XVII-wieczne malarstwo.

     • Konkurs na ozdobę świąteczną

     • Samorząd Uczniowski,
      ogłasza konkurs dla klas 1-8 na ozdobę świąteczną. Należy wykonać samodzielnie dowolną ozdobę np. kartkę, bombkę, choinkę itp
      Ozdoby oddajemy opiekunom Samorządu: Marzenie Winniczek, Dorocie Lizoń.
      Termin do 17 grudnia.

     • Mikołajki

     • Drodzy Uczniowie,
      zachęcamy, aby każdy z Was, z okazji Mikołajek w poniedziałek 6 grudnia, dla podkreślenia tego szczególnego Dnia, założył element stroju św. Mikołaja, może to być np. czapka, a Nauczyciele z pewnością "Mikołajów" zwolnią tego dnia z odpowiedzi:)))

      Dorota Lizoń i Samorząd Uczniowski

     • Udany start wioślarzy z klasy sportowej w Mistrzostwach Mazowsza w Ergometrze Wioslarskim

     • W dniu 27.11.2021 odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy VIIa, którzy licznie reprezentowali naszą szkołę i klub MKS Dwójka w konkurencji młodzików. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom sportowy i ogromną wolę walki. Najwyższe miejsce zajęła Marysia Rusjan. Marysia, po pasjonującej walce, zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni mazowsza. Serdecznie gratulacje!

      Zapraszamy do odwiedzenia zakładki:  O szkole - Sukcesy - Sukcesy sportowe, gdzie zamieszczamy fotorelację z zawodów

     • Konkurs SU

     • Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym.

      1.Konkursu Literacki pt. „Moje wymarzone Święta” jest adresowany do uczniów i uczennic klas IV-VIII.
      Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do opisania własnych marzeń na temat świąt oraz rozwinięcie wyobraźni i wrażliwości. Każdy z uczestników ma za zadanie napisać utwór epicki w formie opowiadania i przedstawić w swojej pracy siebie i swoich najbliższych podczas idealnie spędzonych świąt. 
      Możecie użyć wyobraźni i przemycić nieco świątecznej magii i zabrać nas w niezwykły świat świątecznych cudów! Praca powinna liczyć min. 250 słów!

      2.Konkurs plastyczny pt.”Moje wymarzone święta”. Klasy I-III również mogą wziąć udział w konkursie, ale dla nich przygotowaliśmy konkurs plastyczny. 
      Zachęcamy Was do wykonania pracy (technika dowolna). Chcemy zobaczyć jak wyobrażacie sobie „Wymarzone święta”. 

      Czekamy na Wasze prace do 20 grudnia 2021 roku

      Prace literackie (format Word) należy wysłać na adres marzenawinniczek@sp397waw.pl
      Natomiast prace plastyczne można przynieść osobiście do mnie lub przesłać zdjęcie na podany adres. 
      W tytule proszę wpisać imię, nazwisko i klasę. 


      Pozdrawiam
      Marzena Winniczek wraz z Samorządem

     • Kwartalnik "Afrykanka" reaktywowany

     • Redakcja gazety Szkoły Podstawowej nr 397 z ogromną radością zawiadamia, że został reaktywowany kwartalnik "Afrykanka" zawierający obraz życia naszej placówki: ważne wydarzenia, wywiady z ciekawymi postaciami, recenzje ulubionych książek, portrety sympatycznych bohaterów literackich...
      Gazeta została umieszczona w dziale: Z życia szkoły.

      Miłej zabawy podczas czytania!

     • Wycieczka do teatru Baj

     • Dnia 19 listopada klasa 2a z wychowawcą pojechała na warsztaty teatralne i przedstawienie "Szkoła marzeń czyli Akademia Pana Kleksa" do najstarszego teatru lalek w Polsce, warszawskiego teatru Baj. 

      Ambroży Kleks – doktor filozofii i medycyny, magister spraw zmyślonych i wiedzy niepojętej, sławny mędrzec, dziwak i podróżnik, uczeń wielkiego doktora PajChiWo ogłosił nabór do słynnej Akademii i zaprosił nas do jego szkoły. Poznaliśmy znakomite metody nauczania polegające na otwieraniu pustych głów i napełnianiu ich olejem. Naszą pamięć Pan Kleks wzmocnił sokiem malinowym i nalewką na piegach. 
      Dodatkowo na warsztatach poznaliśmy lalki teatralne, każdy mógł je animować i dać im swój głos.
      W teatrze spędziliśmy fantastyczny dzień pełen wrażeń, emocji i nauki.

     • VI Wojewódzki Konkurs "Jesienne Klimaty. W deszczu"

     • Mateusz Kajzer z klasy 4a uzyskał miano laureata w VI Wojewódzkim Konkursie "Jesienne Klimaty. W deszczu". Konkurs był zorganizowany przez Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej.

      Uroczysta gala odbyła się w formie online w dn.18.11.2021r.

     • Niewidzialna Wystawa

     • 18 listopada klasa 8b odwiedziła "Niewidzialną Wystawę". Była to wyjątkowa interaktywna podróż w świat całkowitej ciemności, podczas której, uczniowie  mogli  przekonać się  jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu… . Pod opieką niewidomych Przewodników uczniowie odwiedzili specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia, doskonale imitujące scenerie z życia codziennego…

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2021

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry, wyznania czy bogactwa, przynależą takie same prawa – prawa człowieka. 
      Dziecko jako istota ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli. Pamiętajmy o tym obowiązku i zapewnijmy dzieciom realizację ich praw nie tylko 20 listopada, ale każdego dnia w roku.

     • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

     • Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefoniczne są bezpłatne.

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397 im. BOHATERÓW OLSZYNKI GROCHOWSKIEJ
   • ul. Afrykańska 11, 03-966 Warszawa Poland
   • 22 617 68 03, 22 617 01 79
   • sp397@eduwarszawa.pl sekretariatsp397@wp.pl sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
  • Logowanie