• Kajko i Kokosz. Szkoła latania.

• Lektura w wersji musicalowej? Czemu nie!

Klasa 4b doskonale bawiła się oglądając inscenizację kultowego komiksu Janusza Christy "Kajko i Kokosz. Szkoła latania"  w Teatrze Syrena.

• Dzień św. Patryka w SP397

• 17 marca obchodzimy Dzień Św. Patryka, czyli irlandzkie świeto narodowe.

Z tej okazji w naszej szkole odbyły się różne konkursy oraz przeprowadzone zostały lekcje o kulturze kraju, symbolach Irlandii oraz tradycjach.

Podczas przerw uczniowie rozwiązywali krzyżówki, quizy i inne zadania. Robili zdjęcia w fotobudce skrzata Leprechauna.

Dziękujemy p. Agnieszce Żółcińskiej i p. Ewie Budzaj za przygotowanie tylu atrakcji!

• Wycieczka do Muzeum Fabryki Norblina

• Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią odwiedzili Muzeum Fabryki Norblina. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy prezentuje dzieje jednego z największych przedsiębiorstw metalurgicznych dawnego Królestwa Polskiego. Kolekcję muzealną tworzą obiekty architektoniczne, maszyny, wyroby metalowej galanterii, zwane potocznie „platerami”.  Wyroby te powstały w okresie od połowy wieku XIX do końca lat 30.XX wieku. Po Muzeum oprowadzał aktor wcielający się w dawnego właściciela Fabryki. Była to świetna lekcja historii połączona ze współczesnością.

• MATEMATYCZNE ŚWIĘTOWANIE

• Matematyczne Świętowanie  -  czyli wyjątkowe zajęcia przygotowane przez  p. Marię Młynarz i  p. Jolantę Szlęk oraz p. Adama Radzimowskiego.

Okazuje się, że matematyka wcale nie jest taka straszna. Uczniowie zmierzyli się z różnymi łamigłówkami i trzeba przyznać, że świetnie sobie radzili.

• TYDZIEŃ MÓZGU

Światowy Tydzień Mózgu ma na celu popularyzację wiedzy o budowie i działaniu tego ważnego organu.

A czy możemy oszukać nasz mózg? Aby to sprawdzić, uczniowie klasy 6a przygotowali szereg doświadczeń i pokazów.

• Spotkanie dla rodziców kandydatów do klasy sportowej IV

• Czas decyzji o uczestnictwie dzieci w klasie sportowej IV w roku szkolnym 2024/25 zbliża się wielkimi krokami. Gorąco zapraszam na spotkanie informacyjne, podczas którego dowiecie się Państwo wiele informacji o naszej klasie sportowej i będziecie mogli zapytać o interesujące Was zagadnienia.

Z uwagi na odbywające się w naszej szkole prace remontowe, spotkanie odbędzie się on-line w piątek 15.03.2024 o godzinie 19.00.

Link do spotkania: https://liblink.pl/bvPnq289r7

Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć w naszym piątkowym spotkaniu, zorganizujemy takie samo spotkanie w poniedziałek również o godzinie 19.00 (link do spotkania ten sam)

Wszelkie informacje o rekrutacji możecie Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej. Zgodnie z harmonogramem rekrutacji do klas sportowych IV, od 18 marca do 22 marca, do godz. 16.00 , rodzice składają wnioski o przyjęcie dzieci.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

• Próba sprawnościowa do klas sportowych

• Zapraszamy kandydatów do klas sportowych w roku szkolnym 2024/2025 na próby sprawnościowe.

Klasy pierwsze 16.03.2024 (sobota) godz.10.00

Klasa czwarta 23.03.2024 (sobota) godz. 10.00

• NABORY DO KLAS SPORTOWYCH

• Przypominamy, że trwa nabór do naszych klas sportowych: klas pierwszych ogólnorozwojowych i klasy czwartej ogólnorozwojowej z elementami wioślarstwa :)

• Szkolny Konkurs Plastyczny o Patronie

• Tradycyjnie przed Świętem Szkoły odbył się  Szkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez nauczycielkę plastyki klas 4-7. Uczniowie swoje prace wykonywali na lekcjach plastyki. Komisja konkursowa nagrodziła:

w kategorii klas 1-3

1 miejsce  Piotr z 3b

2 miejsce    Alicja z 3b

w kategorii klas 4-7

1 miejsce  Kinga z  6b

2 miejsce  Ula  i  Adrianna z 6a

3 miejsce  Maja z 7a, Tymon z 4a

Szymon z 5b, Maja z 6a, Ewa z 5b, Hubert z 5c, Milena z 5b.

Sami zobaczcie jakie powstały prace plastyczne. Wszystkim zdobywcom miejsc i wyróżnień należą się GRATULACJE!!!

• Obchody 193 rocznicy Bitwy pod Olszynką Grochowską

• W piątek, 23 lutego 2024 r., p. Dyrektor oraz uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięli udział w ceremonii złożenia kwiatów przy Pomniku Bitwy pod Olszynką Grochowską, gdzie odbyła się bitwa, która zatrzymała szturm rosyjski na Warszawę. To dzięki odwadze i poświęceniu żołnierzy Wojska Polskiego w 1831 r., mimo tego, że Rosjanie mieli przewagę, Warszawa została obroniona.

• Mistrzostwo Dzielnicy dla siatkarzy SP397

• Nasza reprezentacja siatkarzy wygrała turniej o Mistrzostwo Dzielnicy grupy młodszej. Gratulujemy zdobycia pierwszego miejsca, złotych medali, pucharu oraz tytułu Mistrzów dzielnicy!

• Dzień otwarty dla rodziców i kandydatów do klas pierwszych

• Dzień otwarty

dla rodziców oraz kandydatów do klas pierwszych, w tym do klas sportowych,

w roku szkolnym 2024/2025

w Szkole Podstawowej nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

odbędzie się

22.02.2024 (czwartek) o godzinie 17.30

Serdecznie zapraszamy!

• Rekrutacja do klas pierwszych - sportowych

• Bardzo miło nam ogłosić, że w roku szkolnym 2024/2025 zamierzamy otworzyć dwa oddziały sportowe na poziomie klas pierwszych.

Serdecznie zapraszamy dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej do naszych klas sportowych.

Więcej informacji w zakładce  Rekrutacja/Klasy I sportowe