Nawigacja

 • Świąteczne życzenia!

 • Pasowanie na czytelników naszej biblioteki

  11 grudnia 2019 r. odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej biblioteki. Kilka dni wcześniej pani bibliotekarka udała się do pierwszaków i przedstawiła im krótką prezentację o bibliotece oraz regulamin korzystania z biblioteki. Zaprosiła także uczniów na uroczyste pasowanie.

  W środę młodsi uczniowie zostali miło powitani w progach biblioteki szkolnej przez Królową Książkę, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Calineczkę i Sierotkę Marysię. W postacie z bajek wcieliły się uczennice z kl. 5b i 7b. Królowa Książka sprawdziła znajomości bajek, a także powiedziała, jak należy postępować z książkami. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą książki szanować oraz rzetelnie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przedstawieniu Czerwony Kapturek rozdał nowym czytelnikom zakładki do książek,  a później był czas na zwiedzanie biblioteki i wypożyczenie swojej pierwszej książki.

  Nauczyciele bibliotekarze  

 • Konkurs na Bombkę

  Konkurs na Bombkę  w klasach 0-3 zakończył się 13 grudnia w piątek. W poniedziałek zostały ogłoszone wyniki konkursu. Bombek był tak wiele pięknie zdobionych, że ciężko było zdecydować jednogłośnie, kto ma wygrać. Po długich naradach wyłoniliśmy dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno trzecie oraz pięć wyróżnień. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

 • Zajęcia rysunku 3D w naszej szkole!

  5 grudnia w świetlicy mieliśmy przyjemność gościć panią Izę Tymusz, która przeprowadziła warsztaty rysunku 3D. Rysowanie długopisami 3D daje nieoceniony rozwój wyobraźni przestrzennej, kreatywności, małej motoryki, a także wzmacnia koncentrację i cierpliwość. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i z radością prezentowały efekty swojej pracy.

 • Spotkanie z Panią Etnograf

  W tym tygodniu wszyscy uczniowie klas I-III z naszej szkoły spotkali się z Panią Etnograf, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam ciekawostki związane z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi. W trakcie zajęć uczniowie pobawili się w dawne ludowe zabawy m.in. w Kozierajkę, dowiedzieli się czym jest podłaźniczka lub nowelatko, zapoznali się z dawnymi, często już zapomnianymi obrzędami. Na zakończenie zajęć wspólnie zaśpiewali kolędę wędrując po kole na wzór dawnych kolędników wraz z bożonarodzeniową gwiazdą.

 • Zaproszenie

  Zapraszamy Rodziców i dzieci na Jarmark Świąteczny 11.12 (środa) w godzinach 16.00 - 18.00,           
  w sali gimnastycznej

 • Góra Grosza 2019 dla klas 0-III

  W dn. 2-19.12.2019r. zbieramy monety. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Monety zbieramy w swoich salach lekcyjnych.

  Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

 • Muzeum Katyńskie

  29 listopada chętni uczniowie klas 8 odwiedzili Muzeum Katyńskie. Celem spotkania było przygotowanie do Dzielnicowego Konkursu Katyńskiego "Polegli na nieludzkiej ziemi". Uczniowie wysłuchali interesującego wykładu oraz zwiedzili wystawę, na której obejrzeli ciekawe eksponaty. Wycieczka pozwoliła zapoznać się z trudną tematyką II wojny, a zwłaszcza problemem zbrodni katyńskiej.

 • "Razem na Święta"

  Nasza Szkoła bierze udział w  kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnoty i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Organizujemy zbiórkę darów dla potrzebujących, aby nadchodzace Święta były dla wszystkich radosne i pełne nadziei. Przygotowane  paczki będą dostarczone do Domu Dziecka, z którym współpracujemy od lat.

 • Klasa 2a w RADIU ESKA

  W poprzednim roku szkolnym, klasa 2a była najaktywniejszą klasą, która przyjeżdżała przez cały maj rowerami do szkoły w ramach kampanii "Rowerowy maj". Dzięki temu klasa wygrała wycieczkę do Radia ESKA.

  Na miejscu czekał na nas Krzysztof Jankowski "Jankes", który oprowadził nas po radiu. Potem opowiedział na czym polega praca prezentera radiowego i czym różne radia w Polsce różnią się od siebie. Następnie uczniowie po kolei mogli nagrywać swoje wypowiedzi w prawdziwym studiu nagraniowym. Udało nam się też piosenki, które dzieci miały przygotowane. 

  Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie z słynnym "Jankesem" i dostaliśmy od niego autografy. 

  Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka, a nawet dzieci użyły określenia "najlepsza wycieczka na jakiej byliśmy"!

  Klasa 2a

 • W Wilanowie

  W ramach bezpłatnego zwiedzania rezydencji królewskich klasa VIII c wybrała Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W ramach zajęć "Wnętrza pałacu i ich symbolika" uczniowie dowiedzieli się, co mówią i skąd pochodzą dzieła sztuki będące dekoracją wnętrz wilanowskiego pałacu oraz co król Jan III i kolejni właściciele pałacu chcieli przekazać  kolejnym pokoleniom. 

 • Wycieczka do Manufaktury Cukierków

  26 listopada trzecioklasiści odwiedzili Manufakturę Cukierków przy ul. Tamka. 
  Oprócz ciekawej wiedzy dotyczącej przygotowania landrynkowych łakoci i składników, które wchodzą w skład masy, z której wyrabia się tego typu słodkości, uczniowie mogli od razu spróbować jeszcze ciepłe cukierki, których proces powstawania cały czas oglądali. A finalnie sami wykonali swoje lizaki, które potem zabrali do domu. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom oraz paczkę cukierków, którymi może poczęstować najbliższych.

  Było pysznie i słodziutko!

 • Dzień Edukacji Globalnej

  OBUDŹMY SIĘ! 

  TO OSTATNI DZWONEK DLA KLIMATU

  Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole Dzień Edukacji Globalnej. W ramach akcji uczniowie starali się dać "drugie życie" odpadom wykonując zwierzęta z plastiku; przedstawili,  za pośrednictwem radiowęzła, najnowsze informacje o zmianach klimatycznych; inni wykonali gazetki tematyczne, by następnie każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w kahoocie. 

 • Słodziaki dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

  Klasy trzecie dzielnie wspierały zbiórkę naklejek z Biedronki, dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu udało się zebrać 8 uroczych zwierzaków, które wesprą w świątecznym okresie chore dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.

  Dziękujemy Rodzicom, że tak chętnie poparli naszą akcję i przyczynili się do tego, by święta chorych dzieci nabrały nieco radości. 

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 

  W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączyli się tym samym do akcji ,,GO BLUE” organizowanej przez UNICEF- jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Na korytarzach powstała galeria prac uczniowskich ilustrujących prawa dziecka.

 • Dzień Otwarty w CKZ

  Dnia 21.11.2019 r. uczniowie klas VIII w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego znajdujące się na ul. Mińskiej. Podczas dnia otwartego mogliśmy poznać wiele warszawskich szkółkształcących w różnych zawodach oraz poznać praktyczną stronę tychże zawodów.

 • Nie hejtuję - reaguję

  Klasy 3a i 3b uczestniczyły w zajęciach Nie hejtuję - reaguję, które odbyły się w piątek 22.11. w ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej.

  Uczniowie zaznajomili się z tematem hejtu, źródłami tego zjawiska, miejscami, gdzie mogą się zetknąć z hejtem oraz sposobami, które mogą się przydać przy zwalczaniu tego problemu.

  Poziom wiedzy naszych trzecioklasistów w tym zakresie jest bardzo wysoki. Wiedzą oni z jakimi wyzwaniami mogą się spotkać w swoim życiu oraz poznali sposoby, jak się z nimi zmierzyć i jak je zwalczać.

  Zasady antyhejtowe może przeczytać każdy z naszych uczniów, są zgromadzone na zielonej planszy przed salą 7.

  Serdecznie zapraszamy do zapoznawania się z nimi!

 • OBCHODY 189. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA LISTOPADOWEGO

 • Wycieczka do Planetarium

  W poniedziałek 18 listopada kl. 6a, odwiedziła Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie zwiedzali interesującą wystawę, oglądali  gwiazdozbiory, wysłuchali wykładu i obejrzeli film nt. Ziemi, Księżyca i Słońca.

 • Świetny występ naszych badmintonistów !

  Doskonale spisali się Karol i Mikołaj Gorzędowscy, reprezentujący naszą szkołę w rozgrywkach w Badmintona. Po wygraniu turnieju o Mistrzostwo Dzielnicy, zakwalifikowali się do Mistrzostw Warszawy. W zawodach tych, po pasjonujących pojedynkach, zajęli bardzo wysokie V miejsce ! Serdecznie gratulujemy!

  Zapraszamy do zakładki sukcesy sportowe :)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
  ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa

  Strona wykonana w standardzie WCAG
 • tel. (22) 617 68 03

  tel. (22) 617 01 79

  fax. (22) 617 68 08

Galeria zdjęć