Nawigacja

 • Edukacja zdalna - 5 wskazówek

  Witajcie, zaczynamy miesiąc maj, klasa 2c dołącza do classroomu szkolnego, choć znamy doskonale już ten program to warto przypomnieć sobie czym jest edukacja zdalna. Przygotowałam do mojej klasy krótki film: Edukacja zdalna - 5 wskazówek, ale jestem przekonana, że dedykowany może być dla każdego ucznia.

  Drodzy uczniowie, głowy do góry i powodzenia w edukacji zdalnej!

  p. Żaneta Łukasik 2c

   

 • Majowe święta

  Wielkimi krokami zbliżają się święta majowe. Z tej okazji Panie ze świetlicy nagrały: "Katechizm Polskiego Dziecka" W. Bełzy. Stworzyły również krzyżówkę: patriotyczna krzyżówka. Uczniowie z klasy 1a przygotowali flagi dla uczczenia zbliżających się świąt narodowych. W zakładce Biblioteka (Aktualności biblioteczne) można zapoznać się z krótką historią majowych świąt. Nie spędzimy ich tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi, więc może to tym bardziej okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy.

 • Konkurs "Młody krytyk literacki"

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  Co roku 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało powołane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną dla Was krótką prezentacją na temat tego wyjątkowego święta: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - prezentacja.
  Niestety w tym roku obecna sytuacja na świecie uniemożliwia nam świętowanie w taki sposób, jaki był do tej pory. Nie możemy wybrać się do biblioteki, księgarni czy domu kultury. Pomimo tego możemy uczestniczyć licznych inicjatywach czytelniczych w Internecie organizowanych przez biblioteki, wydawnictwa, księgarnie i instytucje kultury.

  Zachęcamy do celebrowania tego dnia z książką w dłoni, e-book’iem lub audiobook’iem, tak jak to już zrobili Nauczyciele naszej szkoły, życzymy zaczytanego czwartku!

 • Dzień Ziemi

 • Podziękowania od klas trzecich

 • To warto przeczytać

  Nauka jest ważna. Równie ważne są chwile spędzone z książką dla przyjemności. Może z przygotowanych propozycji znajdziecie coś dla siebie. Zapraszamy do zakładki Biblioteka.

  W księgarniach internetowych można je nabyć w tradycyjnej formie papierowej, jako e-book do czytania na nośnikach elektronicznych i audiobooki do słuchania.

  Jeżeli, według Was, powinny one znaleźć się w naszej bibliotece, wypowiedzcie się na stronie: Książka do biblioteki.

 • Bank pomysłów

  Drodzy Uczniowie,
  został przygotowany dla Was krótki poradnik, w którym znajdzieci kilka pomysłów, jak najlepiej spędzić czas w domu - zachęcamy do przeczytania! 

  Jak najlepiej wykorzystać czas w domu​​​​​​​

 • Blog świetlicy

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzania
  naszego świetlicowego bloga,
  na którym będziemy umieszczać propozycje zajęć
  i zabaw dla dzieci.

  swietlicasp397.blogspot.com

 • Konkurs "Najpiękniejsza pisanka''

  Podsumowanie konkursu Wielkanocnego pt.: Najpiękniejsza pisanka:

  1. miejsce- Barbara Cz. klasa 3 b 

  2. miejsce - Robert G. klasa 1 a

  3. miejsce - Aleksandra P. klasa 1 b  

   

  Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie, zaś zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

   

  opracowała : p. Alicja Sitek 

 • Życzenia Wielkanocne

 • RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

  Od marca 2019 roku szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Latawiec przy realizacji projektu RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ, współfinansowanego przez m.st. Warszawa, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dzielnicy Praga Południe. W roku 2020 w ramach projektu realizowane są warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców/opiekunów online (od 15 kwietnia), zajęcia rozwijające kompetencje społeczne dla dzieci (od września) oraz indywidualne specjalistyczne wsparcie psychologiczno – pedagogiczne (od kwietnia).

  WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT STOWARZYSZENIA  

  www.latawiec.org

  https://www.facebook.com/StowarzyszenieLatawiec/

       

 • Światowy Dzień Zdrowia i Pracowników Służby Zdrowia

  7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Pracowników Służby Zdrowia.

  W podziękowaniu za ciężką pracę lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy, ratowników medycznych i całego personelu pomocniczego służby zdrowia klasa 2c przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Uczniów i Nauczycieli „Kartka dla Medyka”.

  Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji,

  Klasa 2c

  Kartka dla Medyka - Prezentacja klasy 2c z SP397 w Warszawie

 • Rekrutacja do klas siódmych dwujęzycznych

  Rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych (klasa VII) przeprowadzona będzie podobnie jak w roku ubiegłym za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji.

  18 maja br. pod adresem www.podstawowe2jezyczne.edukacja.warszawa.pl  udostępniona będzie oferta warszawskich publicznych szkół podstawowych z oddziałami dwujęzycznymi.

  Od 25 maja będzie można wypełnić elektronicznie wniosek w systemie. Loginem do rejestracji wniosku jest PESEL kandydata, kandydaci nie pobierają żadnych loginów i haseł ze szkoły.

  Wydrukowany oraz podpisany przez rodziców/opiekunów prawych  wniosek należy złożyć w szkole pierwszego wyboru najpóźniej do 3 czerwca do godz. 15.00.

  Harmonogram działań KANDYDATA szkoły podstawowej w elektronicznej rekrutacji do oddziałów dwujęzycznych na rok szkolny 2020/2021:

  http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/szkola-podstawowa-oddzialy-dwujezyczne/22032_informacja-dla 

 • Konkurs Wielkanocny

 • My się w domu nie nudzimy!!

  My się w domu nie nudzimy! 

  Piękne dzieła dziś tworzymy,

  pola upraw i zagrody

  pełne zwierząt  i swobody!

  Autorzy prac: klasa 1a

 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na ten temat. Na znak, że wspieramy dzieci z autyzmem przygotowaliśmy wycięte przez naszych uczniów niebieskie serduszka.

  W naszej szkole wspieramy dzieci z autyzmem. Jesteśmy z Wami i dokładamy wszelkich starań, aby wspierać Wasz rozwój!

 • 2 kwietnia 2020 – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  Obchodzony w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony przez IBBY, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców.

  Co roku inna sekcja IBBY jest gospodarzem tego dnia i przygotowuje list do dzieci całego świata oraz plakat. Polska była gospodarzem w 1980 roku: motto „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski, plakat zaprojektował Jerzy Czerniawski.

  W tym roku gospodarzem jest Słowenia.

  List pt. „Głód słów” napisał Peter Svetina, a plakat zaprojektował Damijan Stepančič.

  (Źródło: http://www.ibby.pl/?p=6102)

   

  Zachęcamy dzisiaj wszystkich do przeniesienia się w świat książek dla dzieci, które można znaleźć na stronach:

  Miłego czytania!

 • Akcja Segregacja - kto segreguje, ten zyskuje

  Na początku  kwietnia 2020 roku ruszyła, w Szkole Podstawowej nr 397 w Warszawie,  ,,Akcja Segregacja’’, której inicjatorem był klasa 1 a . Akcja miała na celu promowanie wśród najmłodszych idei segregacji odpadów w ich najbliższym otoczeniu. Podczas zajęć lekcyjnych  on-line dzieci poznały nowy sposób selekcjonowania śmieci. Spotkania z dziećmi prowadzone były w oparciu o materiały przygotowane przez nauczyciela z zastosowaniem różnorodnych form pracy.

  Dzieci z klasy 1 a wspólnie wykonały  kolorowe plakaty, które określały w jaki sposób należy segregować śmieci i jak ratować naszą planetę. Pierwszoklasiści dowiedziały się także w jaki sposób można wykorzystywać niepotrzebne rzeczy, np. pojemnik po jogurcie - zrobić doniczkę, z pustej plastikowej butelki - zrobić karmnik dla ptaka. Chętnie zgłaszali pomysły na ciekawy sposób wykorzystania surowców wtórnych.

  Podczas lekcji on-line  nauczyciel poinformowali klasę o zmianie, wytłumaczyli w jakim celu zostanie wprowadzona nowa metoda i poprzez rysowanie wybranych odpadów uczniowie szybko przyswoili sobie nowe wiadomości. Uczniowie utrwalili sobie również terminy związane z gospodarowaniem odpadami: segregacja, recykling, „elektrośmieci”, surowce wtórne, kompostownik. Poznali też rodzaje pojemników na odpady i ich kolory, dowiedzieli się jakie śmieci należy wrzucać do odpowiedniego kosza oraz jak długo rozkładają się w przyrodzie różnego rodzaju odpady, np. folia, plastik, guma, szkło, skórka od banana itd.

  Uczniowie z klas I a pokazali jak niefrasobliwe zachowanie i zaśmiecanie środowiska wpływa na życie mieszkańców planety. Motywem przewodnim występu było hasło „Ratujmy Planetę”. Życzymy powodzenia autorom plakatów i mamy nadzieję, że poprzez różnorodne oddziaływania uświadomiliśmy uczniom i rodzicom wpływ każdego człowieka na jakość środowiska. Kto segreguje ten zyskuje!

  Opracowała: Alicja Sitek 

 • Wydłużenie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I

  Szanowni Państwo

  uprzejmie informujemy, że została podjęta decyzja o wydłużeniu rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych.

  Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br.

  Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00. Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych. Dokumenty można przesyłać na adresy mailowe szkoły. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.

  Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
  ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa

  Strona wykonana w standardzie WCAG
 • tel. (22) 617 68 03

  tel. (22) 617 01 79

  fax. (22) 617 68 08

Galeria zdjęć