Oddziały sportowe
Rekrutacja do klasy IV sportowej w roku szkolnym 2022/2023
Uprzejmie informujemy, że w najbliższą środę 16.03.2022 o godzinie 19.30 odbędzie się spotkanie informacyjne on-line dla wszystkich rodziców dzieci kandydujących do klasy IV sportowej z elementami wioślarstwa, którzy nie mogli uczestniczyć spotkaniu informacyjnym zorganizowanym w poprzednim terminie. Serdecznie zapraszamy.
Link do spotkania: https://meet.google.com/oht-wazj-mqk
Link do pobrania - wniosek o przyjęcie do klasy sportowej :Termin próby sprawnościowej - 2.04.2022 (sobota) godzina 10.00UWAGA!
Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnejLink do spotkania: https://meet.google.com/oht-wazj-mqk
Serdecznie zapraszamy wszystkich ambitnych i sprawnych uczniów klas III do naszych elitarnych klas sportowych z elementami wioślarstwa!
Zapewniamy:
- Wszechstronne zajęcia sportowe
Zespołowe gry sportowe
- pilka nożna
- koszykówka
- piłka ręczna
- siatkówka
- unihokej
Pływanie
Lekka atletyka
Wioślarstwo
oraz wiele innych…
- Zapoznanie z elitarną, piękną dyscypliną sportu - wioślarstwem
- Opiekę doświadczonej, wykwalifikowanej kadry trenerskiej, wychowawców wielu znanych sportowców, m.in. medalistów Igrzysk Olimpijskich
- Atrakcyjne zajęcia m.in.na pełnowymiarowej hali sportowej, basenie pływackim oraz obiektach przystani wioślarskiej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2
- Udział w zawodach sportowych, turniejach i regatach wioślarskich
- Wiele atrakcji i brak nudy
Pójdź w ślady Mistrzów !
Absolwentami naszych klas sportowych są między innymi:
Kajetan Broniewski – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich
Robert Sycz – dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, dwukrotny
Mistrz Świata
Kamila Skolimowska – złota medalistka Igrzysk Olimpijskich
Agnieszka Kobus -Zawojska – srebrna oraz brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich,
Mistrzyni Świata i Mistrzyni Europy
Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak – dwukrotna młodzieżowa Mistrzyni Świata
Wiktoria Kalinowska - wicemistrzyni Europy Juniorów oraz młodzieżowa wicemistrzyni Europy
i wielu, wielu innych...
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie kandydatów osobiście lub drogą mailową w dniach od 22.03.2022 r. do 29.03.2022 r. godz. 16:00 na adres:
sekretariatsp397@wp.pl lub sp397@edu.um.warszawa.pl
Poniżej zamieszczamy harmonogram rekrutacji do klasy IV sportowej
harmonogram_sport_klasy_IV_22_23_.doc
PRÓBA SPRAWNOŚCIOWA DLA KANDYDATÓW DO KLAS SPORTOWYCH Z ELEMENTAMI WIOŚLARSTWA 2022/2023
Termin próby sprawnościowej - 2.04.2022 (sobota) godzina 10.00
Próba dla kandydatów do klasy IV
Ocena warunków fizycznych:
- Pomiar wzrostu
- Pomiar masy ciała (waga)
Próba sprawnościowa – ocena punktowa wg. punktacji Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej ( MTSF) dla chłopców i dziewcząt w wieku zgodnie z wiekiem uczestników:
- bieg na dystansie 50 m
- zwis na ugiętych rękach
- siady z leżenia
- skok w dal z miejsca
- bieg 4x10m
- gibkość – skłon tułowia
Bieg 50 m - próba szybkości biegowej:
a) wykonanie
Na sygnał "na miejsca" testowany staje nogą wykroczną za linią startową w pozycji startowej wysokiej (nie stosuje się startu niskiego). Następnie na sygnał "start" biegnie jak najszybciej do mety.
b) pomiar
Czas mierzy się z dokładnością do 1/10 sekundy.Wytrzymanie w zwisie na drążku - próba siły rąk i barków:
a) wykonanie
Z przestawionego krzesła badany przechodzi do zwisu nachwytem o ramionach ugiętych. Dłonie winny znajdować się na szerokości barkowa Na sygnał "start" zaczyna się próba zwisu i trwa aż do zmęczenia. Podbródek w czasie trwania testu winien znajdować się wyraźnie nad drążkiem.
b) pomiar
Próba wykonywana jest l raz. Liczy się ilość wytrzymanych sekund we wspomnianej pozycji. Pomiar kończy się z chwilą, gdy podbródek znajduje się poniżej drążka.Skłony w przód z leżeniem tyłem przez 30 s - próba siły mięśni brzucha:
a) wykonanie
Badany leży na macie z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym. Ręce splecione na karku. Testowanemu pomaga partner, który przytrzymuje stopy tak, aby me odrywały się od podłoża. Na sygnał "start" badany wykonuje skłony w przód dotykając łokciami kolan następnie wraca do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie trwa 30 sekund.
b) pomiar
Notowana jest ilość wykonanych skłonów w ciągu 30 sekund.Skok w dal z miejsca - próba mocy (siły nóg):
a) wykonanie
Testowany staje za linią, po czym z jednoczesnego odbicia obunóż wykonuje skok w dal na odległość, do piaskownicy lub na materac.
b) pomiar
Skok mierzony w cm, wykonuje się dwukrotnie. Liczy się wynik skoku lepszego. Długość skoku zawarta jest pomiędzy linią skoku a ostatnim śladem pięt.Bieg zwinnościowy (4 x 10m):
a) wykonanie
Na sygnał "na miejsca" badany staje na linii startu. Na komendę "start" biegnie do drugiej linii (odległość 10 m), podnosi z półkola klocek (wym. 5cm x 5cm x 5cm), po czym wraca na linię startu, gdzie kładzie klocek (klocek nie może być rzucony). Następnie biegnie po drugi klocek i wracając kładzie go ponownie w półkolu.
b) pomiar
Próbę wykonuje się dwukrotnie. Liczy się lepszy czas, mierzony z dokładnością do 1/10 s Próba zostaje zakończona z chwilą, gdy drugi klocek znajduje się w półkolu.
c) uwagi
Próba zostaje unieważniona, gdy klocek jest do półkola wrzucony. Tak wykonaną próbę należy powtórzyć.Skłon tułowia w przód - próba gibkości:
a) wykonanie
Badany staje na taborecie tak , aby palce stóp były równo z krawędzią, stopy złączone, nogi proste w kolanach - z tej pozycji wykonuje skłon w dół tak, aby dosięgnąć palcami jak najniżej podziałki centymetrowej poniżej krawędzi taboretu - utrzymanie tej pozycji przez 2 s.
b) pomiar
Próbę wykonuje się dwukrotnie, wynik odczytywany jest w cm.Uwaga
Przeprowadzenie testu biegowego (bieg na 50m) będzie uzależnione od warunków atmosferycznych. W przypadku złej pogody, próba ta może zostać odwołana.WARUNKIEM PRZYSTĄPIENIA DO PRÓBY SPRAWNOŚCIOWEJ JEST DOBRY STAN ZDROWIA KANDYDATA