Aktualności biblioteczne

Katalog biblioteki szkolnej:

Jaka książka powinna znaleźć się w bibliotece szkolnej?

Zapraszamy do zabawy!

Nowości w naszej bibliotece

Nowosci_w_naszej_bibliotece_2019.pdf

Książka na Walentynki

Miłość… Amour… Love… Hubb… Elska… Liebe… Szerelem...
– nieważne w jakim języku powiemy o miłości, zawsze chodzi o to silne uczucie łączące ludzi.

Mówi się, że miłość to magia i nie da się jej opisać słowami, choć wielu próbowało, ponieważ jest ona uczuciem, które było, jest i będzie inspiracją dla artystów, poetów, pisarzy.

Zatem kochajcie i pozwólcie przenieść się w magiczny świat książki... Serdecznie zapraszamy po książki na Walentynki - o miłości szczęśliwej, trudnej, ale również o przyjaźni, która jest także wspaniałym uczuciem.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka polecamy wzruszającą książkę Mój dziadek był drzewem czereśniowym. Książka opowiada o małym chłopcu, który musi zmierzyć się ze śmiercią babci a później dziadka. Historia ukazana w książce jest piękna i wzruszająca, momentami człowiekowi pęka serce i łamie się głos.

Znalezione obrazy dla zapytania mój dziadek był

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka polecamy wzruszającą książkę Babcia na jabłoni. W książce przedstawiono historię Andiego, który nie miał babci. Jego koledzy mieli babcie, a Andi był samotnym wnuczkiem. Pewnego dnia spotkał swoją babcię, która siedziała na jabłoni. Babcia Andiego robiła co chciała i miała szalone przygody - sami przekonajcie się jakie.

Babcia na jabłoni

"Pasowanie na czytelników" naszej biblioteki

11 grudnia 2019 r. odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej biblioteki. Kilka dni wcześniej pani bibliotekarka udała się do pierwszoklasistów i przedstawiła im krótką prezentację o bibliotece oraz regulamin korzystania z biblioteki. Zaprosiła także uczniów na uroczyste pasowanie.

W środę młodsi uczniowie zostali miło powitani w progach biblioteki szkolnej przez Królową Książkę, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Calineczkę i Sierotkę Marysię. W postacie z bajek wcieliły się uczennice z kl. 5b i 7b. Królowa Książka sprawdziła znajomości bajek, a także powiedziała, jak należy postępować z książkami. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą książki szanować oraz rzetelnie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przedstawieniu Czerwony Kapturek rozdał nowym czytelnikom zakładki do książek,  a później był czas na zwiedzanie biblioteki i wypożyczenie swojej pierwszej książki.

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do misiowej lektury. Oto nasze propozycje, które możecie wypożyczyć w bibliotece szkolnej:

Znalezione obrazy dla zapytania kubuś puchatek nasza ksiegarniaZnalezione obrazy dla zapytania nowe przygody kubusia puchatkaLiteratura dziecięca - Chatka Puchatka. The House at Pooh Corner. Wersja dwujęzyczna.Znalezione obrazy dla zapytania księga dżungli książka

Znalezione obrazy dla zapytania dziadek i niedźwiadekMój przyjaciel niedźwiedź - Minasowicz Katarzyna

Wypożycz książkę na Halloween!

14 października 2019 roku zmarł Bohdan Butenko – polski grafik i ilustrator. Autor komiksów i książek, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych. Twórca przygód Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara. Zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można podziwiać i wypożyczyć książki, do których ilustracje stworzył Bohdan Butenko.

Przygody kropli wody - Terlikowska Maria Chodzi mucha po globusie - Terlikowska Maria
Gapiszon i Korniszon Zdrów chłopczyna - Chopin Fryderyk
Znalezione obrazy dla zapytania historyjki z niepodległej

ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa