Nawigacja

Aktualności biblioteczne Nowości w naszej bibliotece To warto przeczytać Godziny pracy biblioteki Konkursy biblioteczne Recenzje O bibliotece Regulamin biblioteki Rok szkolny 2018/2019

Nowości w naszej bibliotece

Nowości w 2020 roku

 

Milton Stephanie 
Minecraft dla początkujących. Podręcznik przetrwania - krok po kroku

Ta książka jest dla tych, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z minecraftem! Dzięki niej poznają wersję Minecraft Bedrock Edition! Wskazówki nauczą jak wydobywać minerały, tworzyć narzędzia, znajdować jedzenie, budować schronienie i wytwarzać zbroję oraz dostarczą cennej wiedzy o zwierzętach, potworach i miejscach, w które można trafić.


Milton Stephanie 
Minecraft. Podręcznik przetrwania w Minecrafcie

Książka ta pomoże Ci:  poznać rodzaje biomów i naturalne dla nich budowle;  rozróżniać różne typy mobów;  przetrwać pierwsze dni w grze; nauczyć się, jak wydobyć surowce, założyć farmę, wygrać walkę i wykonać wszystkie te czynności, które są niezbędne, by przetrwać początkową fazę gry. 


Ed Jefferson
Minecraft. Zbuduj! Zombieland

Książka ta, to prawdziwa skarbnica wiedzy o Zombieland. Poznajemy szczegóły na temat: rodzajów, typów  posągów i miasta zombie.

 

Joey Davey , Jonathan Green , Juliet Stanley
Minecraft. Niezbędnik mistrza budowlanego

Ten przewodnik po grze Minecraft pozwoli ci stworzyć 15 zadziwiających arcydzieł sztuki budowlanej! 
Wewnątrz znajdziesz wskazówki oraz triki, które pozwolą ci zbudować niezwykłe konstrukcje: igloo, lotniskowiec, górską kolejkę, lodowy hotel czy podniebną fortecę.


Milton Stephanie 
Minecraft. Podręcznik minigier PvP

Książka przedstawia kilka propozycji rozgrywek, które dostarczą graczowi i jego przyjaciołom wspaniałej rozrywki. Rady i wskazówki specjalistów z Mojanga pozwolą w pełni cieszyć się grą oraz będą cennym źródłem informacji dla budowniczych minecraftowych minigier.

 

Milton Stephanie 
Minecraft. Podręcznik zaklęć i mikstur

W świecie Minecrafta niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem. Dowiesz się, jak zaklinać ekwipunek, aby nadać mu przydatne właściwości, a także jak warzyć najróżniejsze mikstury, które zapewnią ci skuteczną ochronę


Alex Wiltshire
Minecraft. Podręcznik farmera

W trybie przetrwania wciąż potrzeba żywności i innych przydatnych przedmiotów. Każdy zaprawiony w bojach gracz wie, jak ważne jest posiadanie własnego systemu zaopatrzenia. Dowiesz się wszystkiego: od zasad uprawy roślin, poprzez hodowlę zwierząt aż po produkcję przydatnych bloków.


Milton Stephanie 
Minecraft. Podręcznik podboju oceanu

Tętniące życiem oceany Minecrafta skrywają wiele cennych skarbów, ale także wiele niebezpieczeństw czyhających na nieprzygotowanych graczy. Z poradnika gracze: dowiedzą się, jak oddychać pod wodą; poznają sposoby na odnalezienie zatopionych skarbów i struktury, w których mogą być ukryte; nauczą się, jak walczyć z morskimi strażnikami i innymi mobami.


Rafał Kosik
Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy

Ten tom obfituje w przygody, nowe ciekawostki technologiczne i naukowe, a także niebanalny humor dostosowany do Młodszych Czytelników. Jej bohaterowie: Felix Polona, Net Bielecki i Nika Mickiewicz to nastolatkowie chodzący do warszawskiego gimnazjum im. profesora Stefana Kuszmińskiego.

 

Andrzej Maleszka
Pióro T-rexa. Magiczne Drzewo. Tom 11.

W tym tomie razem z bohaterami zawędrujemy aż do krainy zamieszkanej przez dinozaury, krokodyle i wiele innych groźnych nieokiełznanych gadów i płazów.  Tylko w tej tak odległej od naszych czasów krainie będą mogli zdobyć lekarstwo, które jest ostatnią deską ratunku dla ich przyjaciela..


Severine Trefouel, Jean-David Morvan
Irena T. 3  Warszawa

W 1940 roku wojska nazistowskich Niemiec okupowały Polskę. Żydzi w Warszawie zostali zesłani do otoczonego murami getta. Irena Sendlerowa  przywozi jedzenie, leki i wsparcie uwięzionym w tym piekle, cierpiącym z powodu chorób i niedożywienia. 


Severine Trefouel, Jean-David Morvan
Irena T.4 Jestem z ciebie dumny

W tym tomie sięgamy do momentów życia Ireny Sendlerowej podczas Powstania Warszawskiego. Autorzy rysują również obraz powstańczej Warszawy i przedstawiają go w przystępny dla dzieci sposób.

 


Nela Mała Reporterka
Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia po różnych kontynentach, nagrywając i opisując swoje przygody. Kocha przyrodę i wyprawy. Jej idolem jest Steve Irvin, którego wzorem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia.

 

             


Mary Pope Osborne, Natalie Boyce Pope
Akademia Tropicieli Faktów. Delfiny i rekiny. Magiczny domek na drzewie

Kiedy Jacek i Ania wracają ze swojej podwodnej wyprawy mają mnóstwo pytań:  jakie zwierzęta żyją pod wodą, na czym polega echolokacja, jak bawią się delfiny?


Joe Flood
Rekiny – najlepsi myśliwi w przyrodzie

Od ponad 400 milionów lat rekiny uważane są za najgroźniejsze morskie drapieżniki. Są podstawowym elementem ekosystemu, jednak strach nie pozwala nam docenić ich znaczenia, mimo że prawie nie zagrażają człowiekowi.


Alicja Grobelka
Rekiny

Przedstawia 11 gatunków rekinów – kształty i wielkości. Książka-rozkładanka, w której dzięki kilku edytorskim zabiegom możemy zobaczyć ilustrację 3D, wnętrze rekina, albo skomponować jego nową odmianę. 

 

 

Michał Stachowiak, Monika Michaluk, Witold Przewoźny
Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach

Książka adresowana do dzieci i ich opiekunów, która starszych czytelników skłania do wspomnień, a przed młodszymi odsłania tajemnice świata natury i związanych z nią obrzędów i tradycji.

 

Artur Rogoś, Małgorzata Ogonowska
Co zrobić z tą górą śmieci?

Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, by na serio zatroszczyć się o Ziemię… Czytając książkę od początku do końca, poznasz kilka praktycznych sposobów na ograniczenie ilości odpadów. 


Michał Leśniewski
Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe

Wiecie, co to jest komputer, prawda? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o komputerach, koniecznie przeczytajcie tę książkę i dokładnie przyjrzyjcie się ilustracjom.


Robert Jackson
101 słynnych czołgów

50 maszyn, które zmieniły bieg historii kreśli rozwój cywilizacji ludzkiej, jaki się dokonał dzięki maszynom. 


Dorota Skwark
Wojsko. Bezpieczeństwo.

Zbiór zasad i porad, dzięki którym dzieci będą umiały się odnaleźć w sytuacji zagrożenia. Poznają je podczas zabawy naklejkami czy rozwiązywania rozmaitych ćwiczeń.

 

 

Irma Kalnina
Podano do stołu Savoir-vivre dla dzieci

Uroczysta kolacja w restauracji, niedzielne śniadanie z rodziną, obiad w szkolnej stołówce –  nieważne, przy jakim stole się siedzi, zasady savoir-vivre’u obowiązują zawsze.


Gilbert Delahaye
Martynka. Najlepsze przygody zbiór opowiadań

W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań: Martynka i przygody od środy, Martynka i czarownica, Martynka spadła z roweru, Martynka tańczy, Martynka w wesołym miasteczku, Martynka bawi się w teatr, Martynka i osiołek Wesołek, Martynka na biwaku.

 

Julian Tuwim
Najpiękniejsze wiersze                        
Julian Tuwim Dzieciom


Katarzyna Czekaj-Kotynia, Bartosz Danowski
Minecr
aft. Kreatywna nauka i zabawa

Odkryj świat ukochanej gry Twoich uczniów i wykorzystaj jego potencjał na zajęciach! Gotowe scenariusze zajęć lekcyjnych; Kompletny poradnik gracza; Nauka przez zabawę.

Jarosz Anna
Komiks społeczny. 33 historyjki w formie ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne

Każda z historyjek składa się z krótkiego opisu oraz zadań do wykonania. Dzieci muszą uzupełnić dialogi, wykazać się empatią, wpisując myśli lub uczucia bohaterów, a także odpowiedzieć na zadane pytania.

 

 


Tracy Packiam Alloway
Seria „SPEcjalne moce

Seria książek, której celem jest podniesienie samooceny u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE). Autorka bierze pod lupę wybrane zaburzenia rozwojowe. Skupia się na mocnych stronach oraz nietypowych umiejętnościach młodych bohaterów, które pozwalają im mierzyć się z codziennymi wyzwaniami.

              

Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson
Potęga obecności. Jak obecność rodziców wpływa na to, kim stają się nasze dzieci, i kształtuje rozwój ich mózgów

Jednym z najistotniejszych naukowo udowodnionych czynników wpływających na przyszłość dziecka pod względem szczęścia, sukcesu akademickiego, umiejętności przywódczych i znaczących relacji jest to, czy przynajmniej jedna osoba dorosła w ich dzieciństwie konsekwentnie była przy nich.

 

 

Jesper Juul
Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania

Jest to poradnik adresowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Zdradza tajniki rodzinnego szczęścia, uczy ustanawiania zasad, ustalania priorytetów, wprowadzania reguł, a także wypracowywania metod wzajemnej komunikacji. Porusza tak ważne terminy, jak posłuszeństwo, samodzielność, uwaga, granice, odpowiedzialność czy przywództwo. Akcentuje, jak ważne jest komunikowanie potrzeb i preferencji, zamiast stawiania zakazów i nakazów.

 

Jesper Juul
Twoja kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?

Dzięki tej książce rodzice będą w stanie wychować dzieci na samodzielnych i odpowiedzialnych ludzi, pełnych wiary we własne siły oraz możliwości.

 

Zapraszamy do biblioteki!

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
    ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa

    Strona wykonana w standardzie WCAG
  • tel. (22) 617 68 03

    tel. (22) 617 01 79

    fax. (22) 617 68 08

Galeria zdjęć