Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 28 lipca 2020 r. dotycząca ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r.
Uprzejmie informuję, że wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r. zostaną ogłoszone 31 lipca br. (piątek) o godz. 11:30 podczas briefingu z udziałem członków kierownictwa MEN i dyrektora CKE. Briefing będzie transmitowany za pośrednictwem profilu MEN na Facebooku: https://www.facebook.com/ ministerstwo.edukacji/.
Zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostanie przekazane każdemu absolwentowi szkoły podstawowej 31 lipca br. w sposób określony przez dyrektora szkoły, którą dany absolwent ukończył. Na pisemny wniosek rodzica skan zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty może być przesłany przez dyrektora szkoły podstawowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. poczty e-mail).
Absolwenci szkół podstawowych będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl). Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie klasy VIII otrzymali od dyrektora szkoły. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 31 lipca br. od godz. 10:00.
Przypominam najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.
ALBO
Szczegóły dotyczące harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 są dostępne na:
dr Marcin Smolik
dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
[1] Zgodnie z § 25 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. poz. 1700, z późn. zm.) dyrektor szkoły podstawowej poświadcza za zgodność z oryginałem od jednej do trzech kopii m.in. zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty, jeżeli jest to niezbędne dla celów rekrutacji.
Uprzejmie informujemy, że dodatkowy termin próby sprawnościowej dla kandydatów do klas sportowych IV i VI w roku szkolnym 2020/2021, którzy nie mogli uczestniczyć w testach w ustalonym wcześniej terminie, został wyznaczony na dzień 28.08.2020 o godzinie 10.00
Uprzejmie informujemy, że podczas trwania próby sprawnościowej dla kandydatów do klas sportowych, obowiązują wytyczne w sprawie bezpieczeństwa uczniów, dotyczące zagrożenia Covid-19. Wytyczne te zamieszczone są na stronie internetowej szkoły.
Informujemy, że podczas testów sprawnościowych:
__________________________________________________________________________________________
Uprzejmie informujemy, że zarządzeniem Dyrektora SP 397, test biegowy (50 m) zostaje wycofany z tegorocznego zestawu testów sportowych dla kandydatów do klasy IV sportowej z elementami wioślarstwa.Pozostałe elementy próby sprawnościowej pozostają bez zmian.
Zgodnie z harmonogramem od 25 maja Kandydaci do klas VII dwujęzycznych wypełniają w systemie elektronicznym wniosek o przyjęcie. Loginem do rejestracji wniosku jest PESEL kandydata, kandydaci nie pobierają żadnych loginów i haseł ze szkoły.
Wydrukowany i podpisany wniosek Kandydaci muszą złożyć w szkole podstawowej pierwszego wyboru w nieprzekraczalnym terminie do 3 czerwca 2020 r. do godz. 15:00.
W związku z sytuacją epidemiczną w kraju w celu złożenia podpisanego przez rodziców/opiekunów prawnych wniosku Kandydaci będą mogli skorzystać z dwóch sposobów składania wniosku i dokumentów:
1. Wysłanie skanu/zdjęcia wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres szkoły pierwszego wyboru. Adresy mailowe i numery telefonów szkół będzie można znaleźć w systemie, na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl w zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.
2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do szkoły pierwszego wyboru. Bardzo prosimy o zachowanie zaostrzonych reguł sanitarnych: dezynfekcja rąk po wejściu do budynku, ograniczenie kontaktu z pracownikami, zachowanie odpowiedniego – 2 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje dla Kandydatów i ich rodziców będą udzielane wyłącznie telefonicznie i mailowo.
W dniu 5 czerwca kandydaci zgłaszają się na sprawdzian uzdolnień kierunkowych (stan na chwilę obecną, MEN nie zawiesił przepisów o przeprowadzeniu sprawdziany, wciąż czekamy na zajęcie stanowiska w tej sprawie), do szkoły pierwszego wyboru.
UWAGA! W celu zwiększenia bezpieczeństwa Kandydaci, których nazwiska rozpoczynają się na litery od A do M zgłoszą się do szkoły o godzinie 8.30.
Kandydaci, których nazwiska rozpoczynają się na litery od N do Ż zgłoszą się do szkoły o godzinie 9.30
COVID_RODZICE_Wszystko_o_sprawdzianie_kompetencji_jezykowych-_dla_Rodzicow-_prezentacja_2019-202.pdf
W załączeniu harmonogram Kandydata uwzględniający informacje, o których mowa powyżej.
Ocena warunków fizycznych:
Próba sprawnościowa – ocena punktowa wg. punktacji Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej ( MTSF) dla chłopców i dziewcząt w wieku zgodnie z wiekiem uczestników:
Bieg 50 m - próba szybkości biegowej:
a) wykonanie
Na sygnał "na miejsca" testowany staje nogą wykroczną za linią startową w pozycji startowej wysokiej (nie stosuje się startu niskiego). Następnie na sygnał "start" biegnie jak najszybciej do mety.
b) pomiar
Czas mierzy się z dokładnością do 1/10 sekundy.
Wytrzymanie w zwisie na drążku - próba siły rąk i barków:
a) wykonanie
Z przestawionego krzesła badany przechodzi do zwisu nachwytem o ramionach ugiętych. Dłonie winny znajdować się na szerokości barkowa Na sygnał "start" zaczyna się próba zwisu i trwa aż do zmęczenia. Podbródek w czasie trwania testu winien znajdować się wyraźnie nad drążkiem.
b) pomiar
Próba wykonywana jest l raz. Liczy się ilość wytrzymanych sekund we wspomnianej pozycji. Pomiar kończy się z chwilą, gdy podbródek znajduje się poniżej drążka.
Skłony w przód z leżeniem tyłem przez 30 s - próba siły mięśni brzucha:
a) wykonanie
Badany leży na macie z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym. Ręce splecione na karku. Testowanemu pomaga partner, który przytrzymuje stopy tak, aby me odrywały się od podłoża. Na sygnał "start" badany wykonuje skłony w przód dotykając łokciami kolan następnie wraca do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie trwa 30 sekund.
b) pomiar
Notowana jest ilość wykonanych skłonów w ciągu 30 sekund.
Skok w dal z miejsca - próba mocy (siły nóg):
a) wykonanie
Testowany staje za linią, po czym z jednoczesnego odbicia obunóż wykonuje skok w dal na odległość, do piaskownicy lub na materac.
b) pomiar
Skok mierzony w cm, wykonuje się dwukrotnie. Liczy się wynik skoku lepszego. Długość skoku zawarta jest pomiędzy linią skoku a ostatnim śladem pięt.
Bieg zwinnościowy (4 x 10m):
a) wykonanie
Na sygnał "na miejsca" badany staje na linii startu. Na komendę "start" biegnie do drugiej linii (odległość 10 m), podnosi z półkola klocek (wym. 5cm x 5cm x 5cm), po czym wraca na linię startu, gdzie kładzie klocek (klocek nie może być rzucony). Następnie biegnie po drugi klocek i wracając kładzie go ponownie w półkolu.
b) pomiar
Próbę wykonuje się dwukrotnie. Liczy się lepszy czas, mierzony z dokładnością do 1/10 s Próba zostaje zakończona z chwilą, gdy drugi klocek znajduje się w półkolu.
c) uwagi
Próba zostaje unieważniona, gdy klocek jest do półkola wrzucony. Tak wykonaną próbę należy powtórzyć.
Skłon tułowia w przód - próba gibkości:
a) wykonanie
Badany staje na taborecie tak , aby palce stóp były równo z krawędzią, stopy złączone, nogi proste w kolanach - z tej pozycji wykonuje skłon w dół tak, aby dosięgnąć palcami jak najniżej podziałki centymetrowej poniżej krawędzi taboretu - utrzymanie tej pozycji przez 2 s.
b) pomiar
Próbę wykonuje się dwukrotnie, wynik odczytywany jest w cm.
Ocena warunków fizycznych:
1. Test Coopera.
(Uwaga, z powodu ograniczeń związanych z pandemią, zadanie to zostało zarządzeniem Dyrektora SP 397 odwołane!)
Próba biegowa 12-minutowa powinna odbywać się na miękkiej nawierzchni,
najlepiej na tartanie na stadionie lekkoatletycznym.
Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości.
Dokładna ocena wytrzymałości odczytywana jest z tabeli odpowiednio do wieku.
2. Podciąganie do drążka w leżeniu tyłem.
Z pozycji wyjściowej podciąganie aż do pełnego ugięcia ramion. Podczas wykonywania próby, następuje wyprost ciała tak, aby staw skokowy, biodrowy i ramienny stanowiły jedną linie. Nogi wyprostowane podparte na piętach. Powrót do pozycji wyjściowej. Ćwiczący wykonuje maksymalną ilość powtórzeń bez przerwy.
3. Skłony tułowia z leżenia tyłem.
Badany leży na macie z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym. Ręce splecione na karku. Na sygnał ”start” badany wykonuje skłony w przód dotykając łokciami kolan, następnie wraca do pozycji wyjściowej dotykając plecami maty. Ćwiczenie trwa 30 sekund, a prowadzący liczy prawidłowe powtórzenia wykonane w tym czasie.
4. Skłony tułowia z leżenia przodem.
Ćwiczący leży przodem na skrzyni (skrzynia na wysokości bioder 80 – 100 cm) z wyprostowanymi i złączonymi nogami. Ręce na karku, tułów maksymalnie opuszczony w dół. Wyprosty tułowia do pozycji poziomej i skłony w przód wykonuje się bez przerw.
5. Wejście na stopień przez 1’
W ciągu podanego czasu badany wchodzi na stopień. Badany stawia swą lewą stopę na stopniu, dostawia prawą stopę do lewej (na stopień) przy całkowitym wyproście w stawach kolanowych i biodrowym. Następnie stawia lewą stopę na podłodze, a prawą stopę dostawia do stopy lewej (na podłogę), przyjmując postawę zasadniczą.
_________________________________________________
Próba sprawnościowa dla kandydatów do klas sportowych
z elementami wioślarstwa w roku szkolnym 2020/2021
Uprzejmie informujemy, że próba sprawnościowa dla kandydatów do klasy sportowej z elementami wioslarstwa, w roku szkolnym 2020/2021, odbędzie się w naszej szkole w następujących terminach:
KLASY III (kandydaci do klasy IV)
4.06.2020 (czwartek) godzina 17.00
KLASY V (kandydaci do klasy VI)
4.06.2020 (czwartek) godzina 18.15
Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią prosimy o przyjście uczniów w stroju sportowym (bez konieczności przebierania)
UWAGA! Przed przystąpieniem kandydata do próby sprawnościowej należy dostarczyć do szkoły, podpisany przez oboje rodziców/opiekunów wniosek o przyjęcie do oddziału sportowego oraz oświadczenie w sprawie covid 19. Dokumenty można przekazać osobiście lub drogą mailową (skan).
Dokumenty dla kandydatów do klas sportowych (do pobrania): Wniosek_sport.docx
______________________________________________________________________________________________________
Nabory do klas sportowych z elementami wioślarstwa w roku szkolnym 2020/2021
Serdecznie zapraszamy wszystkich ambitnych i sprawnych uczniów klas III i V do naszych elitarnych klas sportowych z elementami wioślarstwa!
W roku szkolnym 2020/2021 zamierzamy utworzyć klasy sportowe na poziomie klas czwartych i szóstych.
Zapewniamy:
Zespołowe gry sportowe
- pilka nożna
- koszykówka
- piłka ręczna
- siatkówka
- unihokej
Pływanie
Lekka atletyka
Wioślarstwo
oraz wiele innych…
Pójdź w ślady Mistrzów !
Absolwentami naszych klas sportowych są między innymi:
Kajetan Broniewski – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich
Robert Sycz – dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, dwukrotny
Mistrz Świata
Kamila Skolimowska – złota medalistka Igrzysk Olimpijskich
Agnieszka Kobus -Zawojska – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich,
Mistrzyni Świata i Mistrzyni Europy
Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak – dwukrotna młodzieżowa Mistrzyni Świata
I wielu, wielu innych.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt z sekretariatem szkoły i zgłaszanie kandydatów osobiście lub drogą mailową na adres:
sekretariatsp397@wp.pl lub sp397@edu.um.warszawa.pl
Dla kandydatów , z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii, w pierwszej połowie czerwca planowane jest przeprowadzenie prostej próby sprawnościowej. Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne, o konkretnym terminie kandydaci zostaną poinformowani indywidualnie oraz komunikatem na stronie internetowej szkoły.
Nasza elitarna,
jedyna w Warszawie
klasa sportowa z elementami wioślarstwa,
to doskonała propozycja
właśnie dla ciebie !!!
Poniżej znajduje się wniosek do pobrania.
WYDŁUŻENIE REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS I
Szanowni Państwo
uprzejmie informujemy, że została podjęta decyzja o wydłużeniu rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych.
Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br.
Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00. Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych. Dokumenty można przesyłać na adresy mailowe szkoły. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.
Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.
W załączeniu publikujemy NOWY harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2020/2021, który jest dostępny także na stronie Biura Edukacji:
______________________________________________________________________________________________________
ZMIANA W HARMONOGRAMIE REKRUTACJI DO KLAS SPORTOWYCH
Wydłużono termin składania/przesyłania wniosków o przyjęcie do klas IV sportowych.
Scan podpisanego wniosku i pozostałych dokumentów można składać drogą mailową na adres szkoły do 18 maja br. tj. przed przystąpieniem kandydata do próby sprawności fizycznej.
nowy_harmonogram_rekrutacji_do_klas_iv_sportowych_w_szkolach_podstawowych_w_roku_szkolnym_2020-2.pdf
_______________________________________________________________________________________________
REKRUTACJA DO KLAS SPORTOWYCH IV ORAZ VI
Szanowni Państwo
w związku z ustalonym na 23-27 marca terminem składania dokumentów w rekrutacji do klas sportowych IV i VI rodzice mogą przesłać na adres szkoły skan wniosku i dokumentów (m.in. orzeczenie lekarskie potwierdzające bardzo dobry stan zdrowia - wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie do szkoły/oddziału).
Ewentualne zmiany dotyczące harmonogramu rekrutacji do klas IV i VI sportowych - w tym zmiana terminu przeprowadzenia próby sprawności fizycznej do tych klas - są uzależnione od decyzji i komunikatów Ministerstwa Edukacji Narodowej.
_____________________________________________________________________________________________________
REKRUTACJA DO ODDZAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLAS I
Szanowni Państwo
w związku z sytuacją panującą w kraju prosimy o składanie wniosków tylko w wersji elektronicznej w postaci scanów lub zdjęć na obydwa adresy mailowe; sekretariatsp397@wp.pl i sp397@edu.um.warszawa.pl
Jeżeli nie mają Państwo możliwości przesłania dokumentów w ww. sposób prosimy włożyć dokumenty w kopertę i zostawić w specjalnie do tego przygotowanym pojemniku.
___________________________________________________________________________________________________
ORGANIZACJA PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW REKRUTACYJNYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLAS I
7. Zwiększenie częstotliwości odkażania środkami dezynfekującymi.
W związku ze zgłaszanymi trudnościami w uzyskaniu przez rodziców zaświadczeń potwierdzających zatrudnienie komisja rekrutacyjna, na etapie składania wniosków, może wstępnie uznać kryterium:
REKRUTACJA DO KLASY IV SPORTOWEJ
Szanowni Rodzice
w dniach od 23.03.2020 r. do 27.03.2020 r. należy złożyć w sekretariacie szkoły wniosek o przyjęcie dziecka do klasy IV sportowej. Wniosek można przesłać również drogą elektroniczną na adres: sekretariatsp397@wp.pl
Uczniów ubiegających się o przyjęcie do klas sportowych zapraszamy na próbę sprawności fizycznej która odbędzie się w dniu 4 kwietnia (sobota) o godzinie 10:00. Uczestnik powinien posiadać ze sobą legitymację szkolną, pisemną zgodę rodziców na udział w próbie i strój sportowy.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie do sekretariatu chęci udziału w próbie do dnia 3 kwietnia do godz. 16:00.
REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLEGO I KLAS PIERWSZYCH
NA ROK SZKOLNY 2020/21
Szanowni Państwo
3 marca 2020 o godz. 13:00 rusza rejestracja w elektronicznym systemie rekrutacji wniosków o przyjęcie.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi rekrutacji zamieszczonymi poniżej.
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego:
Rekrutacja do klas pierwszych:
Szczegółowe informacje znajdą Państwo również na stronie Biura Edukacji:
http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki
http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/szkola-podstawowa
__________________________________________________________________________________________________
Informacje dotyczące klasy VII dwujęzycznej
w Szkole Podstawowej nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej
na rok szkolny 2019/2020
Przez oddział dwujęzyczny należy rozumieć oddział szkolny, w którym nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym, będącym drugim językiem nauczania (w naszej szkole: język angielski).
W dwóch językach prowadzone są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne, z wyjątkiem zajęćobejmujących język polski, część historii (dotyczącą historii Polski) i część geografii(dotyczącą geografii Polski), w tym co najmniej jedne zajęcia edukacyjne wybrane spośród zajęć obejmujących: biologię, chemię, fizykę, część geografii (odnoszącą się do geografiiogólnej). Warunkiem przyjęcia do klasy VII dwujęzycznej będzie otrzymanie promocji do klasy VII oraz uzyskanie pozytywnego wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych.
Uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim będą uczyli się języka angielskiego w wymiarze 5 godzin w tygodniu w podziale na grupy o zbliżonym poziomie biegłości. Będą uczyli sie także drugiego języka obcego :do wyboru - j. hiszpańskiego lub j. niemieckiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie będą korzystać z nowoczesnych technologii i metod wspierających wszechstronną naukę języka.
Uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim będą uczestniczyć w wieluwydarzeniach związanych z kulturą i historią krajów anglojęzycznych zarówno na terenieszkoły, jak miasta i województwa.
W klasach dwujęzycznych, oprócz 5 godzin języka angielskiego, uczniowie będą zdobywać wiedzę z co najmniej dwóch innych przedmiotów prowadzonych również w języku angielskim. Nauczanie dwujęzyczne polega na wykorzystaniu, w trakcie wprowadzania pojęć, dwóch języków. Dzięki temu młodzież ma szansę korzystać z języka obcego w różnych kontekstach, łączyć, przetwarzać i wykorzystywać umiejętności nabyte podczas lekcji języka angielskiego w czasie trwania innych zajęć lekcyjnych.
Atutem nauki w klasach dwujęzycznych z językiem angielskim w naszej szkole jest nabywanie kompetencji komunikacyjnych, lingwistycznych, socjolingwistycznych, pragmatycznych oraz międzykulturowych.
Uczniowie mają możliwość realizować swoje pasje językowe na zajęciach dodatkowych.
Oferujemy zajęcia przygotowujące do olimpiad, konkursów, sprawdzianów wewnętrznych oraz egzaminów zewnętrznych.
Zasady przyjęć do klas VII dwujęzycznych w szkołach podstawowych na rok szkolny
2019/2020zostały przygotowane w oparciu o zapisy:
Zgodnie z art. 139 ustawy Prawo oświatowe:
1. Do oddziału dwujęzycznego w publicznej szkole podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności ucznia tej szkoły, który:
1) otrzymał promocję do klasy VII;
2) uzyskał pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych przeprowadzonego na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną.
2. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunki, o których mowa w ust. 1, niż liczba wolnych miejsc w oddziale, o którym mowa w ust. 1, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
1) wynik sprawdzianu predyspozycji językowych, o którym mowa w ust. 1 pkt 2;
2) wymienione na świadectwie promocyjnym do klasy VII szkoły podstawowej oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego – max 54 punkty, przy czym za oceny wyrażone w stopniu:
a) celującym – przyznaje się po 18 punktów;
b) bardzo dobrym – przyznaje się po 17 punktów;
c) dobrym – przyznaje się po 14 punktów;
d) dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów;
e) dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty.
3) świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem– 7 punktów.
3. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu oddział, o którym mowa w ust. 1, nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie kryteria, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe, tj.:
1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Kryteria, o których mowa powyżej mają jednakową wartość.
4. W przypadku wolnych miejsc do oddziałów dwujęzycznych w publicznych szkołach podstawowych na trzecim etapie postępowania rekrutacyjnego, mogą być przyjęci kandydaci niebędący uczniami tej szkoły, którzy przystąpili do tego postępowania. Przepisy ust. 1–3 stosuje się.
Od 13.05.2019 r. Kandydaci mają możliwość zapoznania się w systemie z ofertą szkół podstawowych, które będą prowadziły oddziały dwujęzyczne (bez możliwości rejestracji wniosków).
System rekrutacyjny dostępny jest pod adresem:
www.podstawowe2jezyczne.edukacja.warszawa.pl
UWAGA! Loginem jest pesel kandydata, kandydaci nie pobierają żadnych loginów i haseł ze szkoły.
od 20.05 do 3.06 do godz. 15.00 Kandydaci, ubiegający się o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego, wypełniają wniosek oraz tworzą listę preferencji szkół i oddziałów i
do 04.06.19 do godz. 15.00 Wydrukowany i podpisany przez rodziców wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów ustawowych** oraz oświadczenie, uczniem, której szkoły jest kandydat, składają w szkole podstawowej pierwszego wyboru.
Uwaga!
1.W przypadku niezłożenia w wymagalnym terminie wydrukowanego i podpisanego wniosku w szkole pierwszego wyboru, kandydat nie bierze udziału w rekrutacji do oddziału dwujęzycznego.
2. Dokumentem potwierdzającym uczniem, której szkoły jest kandydat jest oświadczenie podpisane przez rodziców kandydata.
06.06 godz .9.00 Kandydaci przystępują do sprawdzianu predyspozycji językowych w szkole podstawowej umieszczonej na pierwszym miejscu na liście preferencji. Jest to tzw. szkoła pierwszego wyboru.
Uwaga!
Tylko szkoła podstawowa pierwszego wyboru może wpisać w systemie wynik kandydata ze sprawdzianu predyspozycji językowych
REKRUTACJA DO NASZEJ SZKOŁY
Rozpoczynamy rekrutację do odziału przedszkolnego,
klas pierwszych, czwartych i siódmych
na rok szkolny 2019/2020.
Szanowni Państwo,
Szkoła Podstawowa nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej zaprasza
na dzień otwarty 25 lutego 2019r. godzina 17.30
- rodziców i uczniów klas III do klas ogólnodostępnych i o profilu ogólnowioślarskim
oraz klas VI do klas ogólnodostępnych, sportowej o profilu wioslarskim oraz do klasy dwujęzycznej.
Zapraszamy także kandydatów do klasy "0" i pierwszej
na dzień otwarty 26 lutego 2019r. godzina 17.30.
Naszym atutem jest nauka w szkole, która oferuje wiele ciekawych zajęć
oraz dużo wolnej przestrzeni podczas przerw.
ZAPRASZAMY !!
Szczegółowe informacje na temat harmonogramu znajdują się na stronie Biura Edukacji
Szanowni Rodzice,
istnieje możliwość przyjęcia – na wniosek Rodziców - uczniów obecnych klas III i VI szkół podstawowych
do szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjum,
Poniżej znajdziecie Państwo potrzebne informacje i dokumenty:
Informacja_dla_rodzicow_uczniow_klas_III_i_VI.pdf
rekrutacja_-_wniosek_rodzica_w_sprawie_przeniesienia_dziecka.pdf