Nawigacja

Aktualności biblioteczne

Katalog biblioteki szkolnej:

"Zamów książkę online" – wyszukaj w katalogu, zamów i odbierz

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej biblioteki. Można to zrobić na kilka sposobów.

Sposób I

Przejrzeć przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy prezentacje wybranych książek, które warto przeczytać – tzw. Polecajki.

Sposób II

Ściągnąć spis książek w formacie PDF i za pomocą funkcji CTRL F wyszukać książki, którą chciałbyś Czytelniku wypożyczyć: Księgozbiór_SP_397.pdf. Kiedy ściągniesz „Księgozbiór SP 397” i otworzysz plik, naciśnij na klawiaturze skrót CTRL F. Pojawi się okienko, w którym możesz wpisać tytuł lub autora książki, którą chcesz wypożyczyć. Jeśli interesująca Cię książka jest w naszej bibliotece, zostanie wówczas podświetlona i możesz ją zamówić.

Spis „Księgozbiór SP 397” zawiera tylko część książek z naszej biblioteki (nasze najnowsze nabytki od roku 2017), dlatego zachęcamy do poznania kolejnego sposobu, za pomocą którego można przeszukiwać nasz cały katalog (zbiór książek dawnego gimnazjum oraz szkoły powszechnej).

Sposób III

1. Wejdź do internetowego katalogu księgozbioru naszej biblioteki: https://warszawa-sp397.sowa.pl/

2. Wpisz tytuł albo nazwisko autora książki, którą chcesz wypożyczyć i wcisnąć Enter - pojawią się wyniki wyszukiwania.

3. Sprawdzić, czy książka jest dostępna do wypożyczenia - jeśli jest dostępna pojawi się taka informacja w kolorze zielonym.

4. Jeśli książka jest dostępna, możesz ją wypożyczyć.

Jak złożyć zamówienie online?

Musisz drogi Czytelniku zalogować się na swoje konto w e-dzienniku Librus lub na swojego e-maila i wysłać wiadomość do nauczyciela bibliotekarza (Librus: Monika Jankowska lub Renata Korona; e-mail monika.jankowska@sp397waw.pl). W wiadomości należy napisać kto zamawia książkę (nazwisko, imię, klasa) oraz tytuł książki i autora (jeśli jest podany).

Kiedy książka zostanie przygotowana, wyślemy do Ciebie Czytelniku wiadomość J

Należy pamiętać, że na swoim koncie można mieć maksymalnie 3 książki.

Zwroty książek przyjmowane są w godzinach pracy biblioteki podanych na stronie internetowej szkoły oraz od 30.10.2020 przez "okienko" w godz. 16:00 - 19:00.

Organizacja pracy biblioteki w roku szkolnym 2020/2021

podczas stanu epidemicznego.

Zasady wypożyczania podręczników:

1. Podręczniki i ćwiczenia dla klas I, II, III zostaną przekazane wychowawcom.

2. Podręczniki dla klas IV-VIII wydane będą uczniom wg harmonogramu. Uczniowie będą odbierać cały pakiet książek.

Zasady wypożyczania książek (obowiązują do odwołania):

1. Wszystkich wchodzących do biblioteki obowiązują: dezynfekcja rąk przed wejściem oraz zasłonięte usta i nos.

2. W bibliotece jednocześnie mogą przebywać 2 osoby. Pozostałe osoby oczekują na korytarzu zachowując bezpieczną odległość.

3. Nie ma wolnego dostępu do półek. Potrzebne książki podaje bibliotekarz.

4. Zwracane książki będą podlegać dwudniowej kwarantannie. W tym czasie nie są udostępniane innym użytkownikom.

5. W sytuacji wystąpienia nauczania zdalnego wypożyczenia książek będą odbywać się po wcześniejszym elektronicznym zamówieniu książki przez ucznia i ustaleniu terminu jej odbioru.

Zasady zachowania w czytelni:

Czytelnia jest niedostępna dla uczniów do 11 września 2020 r.

Od 14 września (do odwołania) w czytelni obowiązują następujące zasady:

1. Uczniowie zajmują co drugie miejsce wskazane przez bibliotekarza. Maksymalnie w bibliotece przy stolikach może przebywać 8 osób i 3 osoby przy stanowiskach komputerowych.

2. Uczniowie mogą korzystać z książek, podręczników, czasopism i komputerów.

3. Po zakończonej pracy uczeń odkłada pozycję (książkę / czasopismo), z której korzystał, na wskazane przez bibliotekarza miejsce (tzw. „stolik kwarantannowy”).

4. Podręczniki, książki i czasopisma, z których uczeń korzystał w czytelni zostają poddane dwudniowej kwarantannie. W tym czasie nie są udostępniane innym użytkownikom.

5. Po każdej przerwie pomieszczenie biblioteki będzie wietrzone, a stanowiska, przy których pracowali uczniowie dezynfekowane.

6. W sytuacji wystąpienia nauczania zdalnego czytelnia nie funkcjonuje.

Zasady pracy biblioteki będą aktualizowane na bieżąco w zależności od sytuacji epidemicznej w szkole.

ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa

Strona wykonana w standardzie WCAG