Nawigacja

Co słychać w świetlicy ŚWIETLICA W CZASIE PANDEMII Świetlica - zasady Wychowawcy świetlicy Konkursy świetlicowe Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 - nasze początki Dokumenty Karta zgłoszenia do świetlicy

Co słychać w świetlicy

 

Nasza świetlica tętni życiem od wczesnych godzin rannych aż po późne popołudniowe. W wielu przypadkach przebywanie dzieci w świetlicy nie jest wcale wymuszone godzinami pracy rodziców, a – najzwyczajniej – chęcią dzieci do spędzenia czasu z kolegami i koleżankami z klasy, możliwością wspólnej zabawy w sali i na boisku czy placu zabaw.

 

Kochani uczniowie!

Cieszymy się, że znów zobaczymy się w szkole.
Mamy nadzieję, ze jesteście zdrowi, wypoczęci
i w dobrych humorach.
Zadbajmy wspólnie, by przeżyć nowy rok szkolny
wesoło, twórczo i bezpiecznie!

Zapraszamy!

Wasze wychowawczynie


Tak spędzamy czas w naszej świetlicy:

  
  

       


 

Roboty edukacyjne DOC

Do naszej świetlicy zakupiono 4 roboty edukacyjne, które są przeznaczone dla dzieci z klas I i II. Roboty pomagają w rozwijaniu logicznego rozumowania i umiejętności rozwiązywania problemów. Uczą liter, cyfr, kolorów i nazw zwierząt. DOC to pierwsza zabawka w historii, która przybliża dzieciom aspekty robotyki w przyjemny i twórczy sposób – uczy wykonywania poleceń programowych. Robot może być zaprogramowany tak, aby wędrować dowolnie lub według poleceń na kartach. 

 

   

Roboty edukacyjne sprawiają, że czas spędzony w świetlicy upływa naszym najmłodszym uczniom w miłej atmosferze nauki przez zabawę i jest efektywnie wykorzystany.


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Drodzy Uczniowie, 

wczoraj, 25 listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dzięki nadesłanym przez Was zdjęciom, powstała obiecana "Misiowa" galeria: Dzień Misia - prezentacja. Zapraszam do obejrzenia i ślę podziękowania dla uczniów, którzy zechcieli przedstawić swoich "przyjaciół!"Dary dla schroniska

W październiku świetlicowe dzieci z klasy 1 a wraz z wychowawcą postanowiły wspomóc Schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzone przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.
Do schroniska przekazaliśmy: kocyki, prześcieradła frotte, ręczniki, poduszki, miseczki, przysmaki, zabawki, karma dla kotów i psów.


 

Akcja świąteczna - pomagamy potrzebującym

Świetlica szkolna zaprasza do rzeczowego wsparcia potrzebujących w tym świątecznym okresie. Od czwartku 17 grudnia do worku 22 grudnia w godzinach od 7.30 do 16.00 przed wejściem do szkoły będzie ustawiony pojemnik na dary. Zbieramy żywność w oryginalnych opakowaniach (prowiant suchy) - herbata, słodycze, makarony, kasze, konserwy. Organizacja, z którą współpracujemy, wspominała również o czapkach i rękawiczkach dla mężczyzn. Prosimy, by były to rzeczy czyste, niewymagające naprawy, gotowe do przekazania potrzebującym.

Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną - uczniów, rodziców, nauczycieli
i wszystkich pracowników szkoły do - zaangażowania się w tę piękną akcję.


 

Tak spędzamy czas podczas zimy:

    

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
    ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa

    Strona wykonana w standardzie WCAG
  • tel. (22) 617 68 03

    tel. (22) 617 01 79

    fax. (22) 617 68 08

Galeria zdjęć