• Wyniki konkursu na Kartkę Walentynkową

     • Miło nam poinformować o rezultatach konkursu na Kartkę Walentynkową

      w kategorii klas 4-8:
      1 miejsce Oliwia Lewandowska 6b
      2 miejsce Barbara Czekaj 4a
      3 miejsce Patrycja Cienki 6b

      w kategorii klas 1-3:
      1 miejsce Wiktoria Król 2a
      2 miejsce Andrzej Kobus 2b
      3 miejsce Ola Smulko 1a

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za przesłane prace.
      Samorząd Uczniowski

     • Wspomnienie - Kamila Skolimowska

     • Dziś mija 12 rocznica śmierci Kamili Skolimowskiej, Mistrzyni Olimpijskiej, absolwentki szkoły przy Afrykańskiej 11, uczennicy naszej klasy sportowej.

      Krótkie wspomnienie o Kamili w zakładce sukcesy sportowe.

     • Konkurs fotograficzny

     • Drodzy Uczniowie!

      Wkrótce ogłoszone zostaną wyniki konkursu na Kartkę Walentynkową, a Samorząd Uczniowski ogłasza już nowy konkurs, tym razem fotograficzny dla klas 1-8 na samodzielne wykonanie zdjęcia ukazującego uroki tegorocznej zimy. Proponowane tematy to: krajobraz zimowy, przyroda zimą itp.
      Prace będą oceniać przedstawiciele Samorządu, wykonane zdjęcia wysyłamy na adres przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego: piotr.grabowski@sp397waw.pl

      Termin wysyłania prac do 28 lutego.

      Czekamy na Wasze ciekawe zdjęcia, a na zwycięzców jak zwykle czekają nagrody: bony do Empiku.

      Samorząd Uczniowski

     • Szkolny Budżet Obywatelski

     • Szanowni Państwo, Uczniowie, Rodzice,

      w naszej szkole organizowany jest projekt, w którym każdy ze społeczności szkolnej może wziąć udział i zaproponować coś, co zmieni naszą szkołę, sprawi, że stanie się ona bardziej przyjazna. Kilka słów o projekcie:
      Szkolny Budżet Obywatelski (SBO) to proces, w którym o przeznaczeniu części szkolnego budżetu (wyznaczonej najczęściej przez dyrekcję lub rodziców) decyduje społeczność szkolna.

      Uczniowie i uczennice, a także rodzice, nauczyciele i nauczycielki czy inni pracownicy i pracowniczki szkoły, zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie sami wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne.

      Każdy ze społeczności szkolnej może zaproponować swój własny pomysł, wypełnić wniosek zamieszczony na stronie internetowej lub znajdujący się w załączniku przedstawić swój pomysł!
      Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców!


      Wnioski należy składać do 28.02.2021.
      Gotowe wnioski należy przesyłać na adres: marzenawinniczek@sp397waw.pl


      Załączniki:

      Regulamin SBO

      Projekt wniosku

      Prezentacja


      Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na aktywność społeczności szkolnej.

     • Świetlicowe motyle fruną na konkurs do Wrocławia

     • Chętnie uczniowie klas 0-3 wykonali prace konkursowe, których motywem przewodnim był motyl. Dzieła naszych uczniów zostaną wysłane na Ogólnopolski konkurs organizowany przez Centrum Kultury we Wrocławiu. Koordynatorami konkursu w szkole są Panie ze świetlicy: Klaudia Czubak i Elżbieta Zdrojewska

      Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników! 

     • Orzeł Matematyczny

     • Oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny"

      Mamy 11 laureatów:

      Andrzej Kobus klasa 2b
      Hubert Wojdowski klasa 2b
      Aleksander Massalski klasa 2a
      Aleksander Wilkos klasa 2c
      Antonina Czajka klasa 2a
      Hubert Domański klasa 2c
      Wojciech Dzięciołowski klas 2c
      Tadeusz Gracjasz klasa 3b
      Amelia Cichoszewska klasa 3a
      Michał Martyniak klasa 3b
      Adam Paździor klasa 3c


      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

     • Konkurs na Kartkę Walentynkową

     • Drodzy Uczniowie!


      Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla klas 1-8 na samodzielnie wykonaną Kartkę Walentynkową.
      Prace będą oceniać przedstawiciele Samorządu, prace wysyłamy na adres przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego: piotr.grabowski@sp397waw.pl
      Termin wysyłania prac do 12 lutego.
      Czekamy na Wasze ciekawe pomysły, a na zwycięzców jak zwykle czekają nagrody: bony do Empiku, za które możecie samodzielnie wybrać dla siebie coś ciekawego.

      Samorząd Uczniowski

     • Centrum Wsparcia Psychologicznego - informacja Biura Edukacji M. St. Warszawy

     • W m.st. Warszawa w marcu 2020 r. uruchomiono Psychologicznego Centrum Wsparcia, którego zadaniem jest pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami w czasie pandemii.

      Specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych od poniedziałku do piątku pełnią dyżury telefoniczne w ramach Psychologicznego Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów.

     • Warsztaty świąteczne w świetlicy

     • 22 grudnia br. odbyły się w naszej szkole WARSZTATY ŚWIĄTECZNE. Zostały one przeprowadzone w formie online. Swoimi umiejętnościami i pomysłami dzielili się zarówno nauczyciele świetlicy, jak i dzieci. Zabrzmiały piękne kolędy i zimowe piosenki. Chwile odpoczynku umiliły świąteczne opowieści. Choinka rozbłysła własnoręcznie wykonanymi brokatowymi bombkami i innymi ozdobami. Wykonane przez uczestników warsztatów niepowtarzalne ozdoby, będą cieszyć oko jeszcze długi czas.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia:

      Warsztaty świąteczne w świetlicy - relacja.

     • Online w Muzeum Narodowym

     • Uczniowie klasy IV B mieli okazję wziąć udział w lekcjach w Muzeum Narodowym. 

      Pierwsze spotkanie miało tytuł "Warszawa – miasto historii, legend i ludzi", podczas którego młodzież poznała Warszawę uwiecznioną na obrazach Canaletta, Aleksandra Gierymskiego, Władysława Podkowińskiego i Marcina Zaleskiego oraz dowiedziała się, jak stolica zmieniała się przez wieki, czym zajmowali się jej mieszkańcy i jak wyglądały miejsca, w których dziś stoją wieżowce.

      W kolejnym tygodniu, podczas zajęć pt. "Tajemnice świąt Bożego Narodzenia", dzieci dowiedziały się w jaki sposób kiedyś obchodzono Boże Narodzenie, które z kultywowanych dziś zwyczajów pochodzą sprzed wieków, a które przyjęły się niedawno oraz kim naprawdę był święty Mikołaj. 

     • Zabierz książkę na ferie

     • Nie wszyscy wiedzą, że biblioteki są otwarte, a tymczasem filia Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45 nie tylko jest otwarta, ale też zorganizowała akcję "Zabierz książkę na ferie". Dla uczestników przygotowano słodkie niespodzianki. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki publicznej i zabrania książki na ferie, albo wypożyczenia lektury, której zapomnieliście wypożyczyć ze szkolnej biblioteki przed feriami.

      Przypominamy także o możliwości uzyskania bezpłatnego dostępu do bazy książek (e-booków) oferowanych przez Legimi (znanej wypożyczalni e-booków). Miejskie biblioteki oferują kody, dzięki którym można wyjątkowo łatwo i za darmo skorzystać z dostępu do: klasyki, lektur, bestsellerów, nowości. Serdecznie zapraszamy po kody promocyjne do Wypożyczalni Książki Mówionej i Multimediów przy ul. Meissnera 5 lub telefonicznie pod nr tel.  /22/ 671 04 51 w. 110, 111.

     • Jasełka w wykonaniu klasy 2c

     • Czas oczekiwania na Boże Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego tez tradycja naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów, w tym roku w formie online. Uczniowie klasy 2c mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich. Sceny w większości nagrywane były w domach. Jednak po zmontowaniu udało się osiągnąć zamierzony efekt, udało się połączyć jasełka w spójną całość.

      Dziękujemy za wsparcie techniczne rodzicom i zapraszamy do obejrzenia filmu wideo:

      Jasełka w wykonaniu klasy 2c - film

     • Wyniki konkursu na ozdobę świąteczną

     • Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki konkursu na ozdobę świąteczną.

      W kategorii klas 1 - 3
      1 miejsce Urszula Skiba kl 3A
      2 miejsce Karolina Borejko kl 3c
      3 miejsce Bartłomiej Ćwikła kl 1a

      W kategorii klas 4 - 8
      1 miejsce Nikola Wróż kl 6B
      2 miejsce Wiktoria Oficjalska kl 6b
      3 miejsce Jakub Fornowski 8a

      Nagrody zostaną przesłane e-mailem.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii nadesłanych prac na konkurs Samorządu Uczniowskiego na ozdobę świąteczną.


      Serdecznie gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt.
      Samorząd Uczniowski

     • Sukces naszego ucznia

     • Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 6b Hubert Socha został Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.

      Serdeczne gratulacje!!!

     • Konkurs na wykonanie ozdoby świątecznej

     • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na samodzielne wykonanie ozdoby świątecznej. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8. Samodzielnie wykonujemy ozdobę świąteczną np. stroik, bombka, choinka np. z makaronu, kartka świąteczna, łańcuch itp. Liczy się samodzielność, kreatywność, pomysłowość, dajemy dowolność i swobodę.

      Prace będą oceniać przedstawiciele Samorządu, prace wysyłamy na adres: piotr.grabowski@sp397waw.pl

      Termin wysyłania prac do 20 grudnia.

      Samorząd Uczniowski

     • Książka na zimowe, mroźne dni i długie wieczory

     • Już niedługo przerwa świąteczna, a później wyczekiwane ferie. Kiedy oceny zostaną wystawione, już nic więcej w tym semestrze nie da się zrobić, dlatego zachęcamy do zaplanowania, co przyjemnego będziecie mogli robić w tym błogim wolnym od nauki czasie. Z pewnością wartą rozważenia propozycją jest dobra książkawiele takich książek znajdziecie w szkolnej bibliotece.

      Niewątpliwie książka jest niezwykłym przedmiotem, który potrafi wywołać wiele uczuć, np. radość i uśmiech na twarzy, ale także może rozczarować, albo zaciekawić... Książki potrafią wzruszyć i doprowadzić do łez, albo do bólu brzucha ze śmiechu. Dzięki książkom przenosimy się w zupełnie inny świat, poznajemy nowych bohaterów, przyjaciół, z którymi trudno się rozstać, kiedy czytamy ostatnie strony.

      Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły, gdzie w zakładce Biblioteka – Polecajki, znajdziecie bogatą ofertę książek, które warto wypożyczyć. A jeśli ktoś chciałby już zapoznać się z kolejnymi lekturami, które będą omawiane w drugim semestrze, może je zamówić.

      Na zamówienia książek/lektur czekamy do 21 grudnia. Należy je składać przez e-dziennik Librus. Następnego dnia książki zostaną przygotowane i będą do odbioru ze szkoły po godz. 12:00 przez okienko. W czasie przerwy świątecznej i ferii biblioteka będzie nieczynna (nie będzie można w tym czasie wypożyczać lektur/książek).

      W razie pytań proszę o wiadomość przez e-dziennik Librus lub na e-mail monika.jankowska@sp397waw.pl

       

      Nauczyciele bibliotekarze

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
   • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
 • Galeria zdjęć

   brak danych