• Akcja świąteczna - pomagamy potrzebującym

     • Świetlica szkolna zaprasza do rzeczowego wsparcia potrzebujących w tym świątecznym okresie. Od czwartku 17 grudnia do worku 22 grudnia w godzinach od 7.30 do 16.00 przed wejściem do szkoły będzie ustawiony pojemnik na dary. Zbieramy żywność w oryginalnych opakowaniach (prowiant suchy) - herbata, słodycze, makarony, kasze, konserwy. Organizacja, z którą współpracujemy, wspominała również o czapkach i rękawiczkach dla mężczyzn. Prosimy, by były to rzeczy czyste, niewymagające naprawy, gotowe do przekazania potrzebującym.

      Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną - uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły do zaangażowania się w tę piękną akcję.

      Świetlica szkolna

     • Bożonarodzeniowa kartka dla Seniora - #RazemNaŚwieta

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do udziału w propagowanej przez MEN inicjatywie "Razem na Święta".

      W ramach akcji #RazemNaŚwieta prosimy uczniów naszej szkoły o wykonanie pięknych kart świątecznych dla mieszkańców pobliskiego Domu Pomocy Społecznej. W przedsionku szkoły w terminie od 14.12 do 19.12 będzie stało specjalne pudełko, do którego będziecie mogli wrzucać Wasze prace. Następnie, po weekendowej kwarantannie, przekażemy je przed Wigilią adresatom. Z pewnością sprawią wielką radość :)

      Zapraszamy do licznego udziału w akcji!

      Zespół wychowawców świetlicy

     • Multitest z historii

     • Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy 7b:
      Jakub Rewers, Karol Gorzędowski oraz Maciej Jabłoński zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Multitest z historii.
      Gratulacje!!!

     • Dary dla schroniska

     • W październiku świetlicowe dzieci z klasy 1 a wraz z wychowawcą postanowiły wspomóc Schronisko dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzone przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.
      Do schroniska przekazaliśmy: kocyki, prześcieradła frotte, ręczniki, poduszki, miseczki, przysmaki, zabawki, karma dla kotów i psów.

     • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uhonorowanie pracy Wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas, umiejętności i bezinteresowną pomoc niesioną potrzebującym. Jedną z najcenniejszych rzeczy, jaką można ofiarować innemu człowiekowi jest czas, który pomimo codziennych obowiązków potrafią znaleźć Wolontariusze. Bez ich nieocenionej pomocy niezwykle trudno sobie wyobrazić otaczającą nas rzeczywistość. Święto Wolontariuszy to doskonała okazja by podkreślić szczególny charakter ich dobrowolnej pracy.

      W tym roku z uwagi na pandemię spowodowaną COVID-19 coroczna, tradycyjna Gala Dzielnicowego Dnia Wolontariusza nie odbyła się. Został jednak przygotowany krótki filmik (prezentacja) poświęcony działaniom podjętym przez Wolontariuszy z Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy https://www.youtube.com/watch? v=2UUQRbbpMz8&feature=youtu.be i zostało wyróżnionych 67 wolontariuszy ze szkół i placówek oświatowych, instytucji samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

      Jesteśmy pewni, iż wolontariat będzie się nadal tak wyjątkowo rozwijał powiększając swe kręgi o ludzi otwartych na pomoc drugiemu człowiekowi. Wszystkim Wolontariuszom, a przede wszystkim wyróżnionej Marlenie Zasuń z klasy VI jeszcze raz dziękujemy i życzymy przede wszystkim siły i wytrwałości oraz dużo satysfakcji z tego wyjątkowego działania.

     • Konkurs na wykonanie maseczki

     • Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na wykonanie maseczki.

      W kategorii klas 1-3:
      1 miejsce Andrzej Kobus kl.2b
      2 miejsce Maksymilian Głodek kl.2b
      3 miejsce Mateusz Żółtek kl.3b

      W kategorii klas 4-7:
      1 miejsce Magdalena Siwak kl.7b
      2 miejsce Maja Bałaga kl.7B

      Serdecznie gratulujemy, nagrody bony do Empiku zostały  przesłane e-mailem.

      Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
      Samorząd Uczniowski

     • Zima w Mieście 2021

     • Wykaz szkół realizujących Warszawską Akcję "Zima w Mieście" 2021 znajduje się w zakładce Zima w mieście

      Z uwagi na brak decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczenia organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, możliwe jest odwołanie w całości Akcji „Zima w Mieście” 2021.

     • HackJunior

     • Klasa 1a zdobyła II miejsce w konkursie HackJunior!!

      27 listopada ruszył pierwszy hackathon online dla szkół - HackJunior! To ogólnopolski konkurs dla młodzieży ze szkół podstawowych organizowany w ramach Festivalu GovTech. Organizatorem wydarzenia był Departament GovTech Polska Kancelarii Prezesa Rady Ministrów a honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki. Klasa 1a zajęła II miejsce w kategorii klas 1-3.

      Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu narzędzia edukacyjnego z elementami robotyki, programowania i/lub wykorzystaniu nowych technologii. HackJunior to konkurs skierowany do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, którego celem było promowanie wykorzystywania nowoczesnych technologii w celu nauki aktywnego i kreatywnego procesu rozwiązywania problemów oraz kreowania rzeczywistości.

     • Konkurs "Jesienne zwierzaki"

     • Konkurs pt: "Jesienne zwierzaki" został rozstrzygnięty 1 grudnia. 

      Było bardzo trudno wyłonić zwycięzców konkursu, ponieważ wszystkie prace były bardzo estetycznie, tematycznie i pięknie wykonane. Jednak 5 prac szczególnie urzekło Jury je oceniające:

      1 miejsce Wiktoria K., klasa 2 a

      2 miejsce Aleksandra S., klasa 1 a

      3 miejsce Robert G., klasa 2a

      Wyróżnienie - Michalina S., klasa 3 b 

      Wyróżnienie -Julian J., klasa 3b 

      Serdecznie gratuluję!

      Alicja Sitek

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Drodzy Uczniowie, 

      wczoraj, 25 listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dzięki nadesłanym przez Was zdjęciom, powstała obiecana "Misiowa" galeria Dzień Misia. Zapraszam do obejrzenia i ślę podziękowania dla uczniów, którzy zechcieli przedstawić swoich "przyjaciół!"

     • #ZnajdźCzasNaCzytanie

     • #ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, która zachęca do świadomego „odrywania” dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Akcja ma na celu przekonanie zarówno dzieci, jak i ich opiekunów, że warto czytać książki: dla rozwoju intelektualnego, dla spokoju emocjonalnego oraz po prostu – dla przyjemności. 

      Zachęcamy do odwiedzenia strony https://fpc.org.pl/znajdzczasnaczytanie/, na której znajdują się praktyczne rady na temat czytania, ciekawe informacje o czytaniu od strony naukowej, listy książek polecanych przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz listy książek polecanych przez nastolatki. Wiele z tych książek znajdziecie w naszej szkolnej bibliotece.

      Na stronie Fundacji Powszechnego Czytania można pobrać bezpłatnie od Legimi książkę dla dziecka, z kodem czasnaczytanie lub można jeśli lubi się wyzwania – dołączyć do wyzwania czytelniczego 6/60 – 6 stron w 60 dni.

     • Dzień Edukacji Globalnej

     • W ramach obchodów Dnia Edukacji Globalnej uczniowie klas 4a, 4b, i 7a, w dniu 18 listopada, uczestniczyli w warsztatach online pt. DLACZEGO WODA PITNA JEST TAK CENNA?
      Podczas warsztatów młodzież poznała sposoby badania właściwości wody, nauczyła się określać odczyn wody za pomocą pH-metru i poznała powody, dla  których powinniśmy wodę oszczędzać. W ramach domowego laboratorium uczniowie zbudowali filtr do uzdatniania wody pitnej - Domowe laboratorium - praca naszej uczennicy.  

      Młodzież klas starszych miała okazję bliżej poznać zasady sprawiedliwego handlu podczas oglądania filmu „UCZYŃMY TEN ŚWIAT LEPSZYM” przybliżającego problemy z zakresu globalnych nierówności i propozycje ich rozwiązania.

      Marzena Kordowska

     • Konkurs historycznym z okazji Święta Niepodległości

     • Konkurs historycznym z okazji Święta Niepodległości został rozstrzygnięty!

      W kategorii Plakat:
      I msc. Zuzanna Onyszko kl.6a
      II msc. Julia Potocka kl.4a
      III msc. Maria Daniluk kl.4a
      wyróżnienie: Jan Potocki kl.6a

       

      W kategorii Prezentacja multimedialna "Tradycje Święta Niepodległości w Polsce"
      I msc. Rayan Chalhoub kl.8b
      II msc. Amelia Piątek i Róża Wysocka kl.8b
      III msc. Oliwia Lewandowska kl.6b
      wyróżnienie Oskar Mosingiewicz kl.4a

       

      Serdecznie gratuluję!!!
      Dorota Lizoń

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument "Konwencję o Prawach Dziecka" gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju.

      Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.

     • Konkurs na wykonanie maseczki

     • Samorządu Uczniowskiego ogłasza kolejny konkurs dla uczniów klas 1-8 na wykonanie maseczki.
      Konkurs będzie w dwóch kategoriach.
      Dla klas 1-3, praca plastyczna na ciekawy wzór maseczki, a dla klas 4-8, praca na uszycie własnej maseczki.


      Zdjęcia prac należy przesyłać na skrzynkę e-mailową przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Grabowskiego ucznia klasy 8a, piotr.grabowski@sp397waw.pl
       

      Nagrody otrzymują 3 najlepsze prace w każdej kategorii.
      Będą to bony do Empiku na sumę 50, 40 i 30 zł.
      Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę kreatywność i inwencja twórcza.

      Przesłane prace będzie oceniać jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Zdjęcia maseczek można przesyłać do poniedziałku 30 listopada, na wskazany wyżej adres.
      Ogłoszenie wyników 4 grudnia.

      Życzymy sukcesów.
      Samorząd Uczniowski

     • Konkurs rozstrzygnięty

     • Konkurs Samorządu Uczniowskiego na przebranie Halloween został rozstrzygnięty.


      I miejsce zdobyła uczennica kl.8a Amelka Biedzińska,

      II miejsce zdobył Mateusz Żółtek uczeń kl.3b.


      Nagrody, czyli bony do Empik o wartości 50 i 40 zł, zostaną wysłane na szkolny adres mailowy zwycięzców.


      Gratulujemy i życzymy udanych zakupów oraz sukcesów w kolejnych konkursach.
      Samorząd Uczniowski

     • 22 listopada - Dzień Kredki

     • Rysowanie to zawsze wielka frajda i ważny trening dla dziecka. Uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki dzieci mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

      Kolorowe kredki - piosenki dla dzieci

       

      Historia kredki:

      Kredka - laseczka z masy złożonej z kredy lub gipsu, z domieszką kleju i barwnika, służąca do pisania i malowania – ołówek z kolorowym grafitem.

      Pierwsze kredki dziecięce, wyprodukowane przez amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące artykuły piśmienne i biurowe dla dzieci, można było kupić w 1903 roku.

      Nazywały się Crayola i było ich w pudełku osiem (czarna, brązowa, niebieska, czerwona, fioletowa, pomarańczowa, żółta i zielona).

      Wyprodukowali je Edwin Binney i C. Harold Smith. Nazwę wymyśliła Alice, żona Edwina - stworzyła ją z połączenia francuskich słów oznaczających materiał z którego powstały: węgiel drzewny i olej.Pierwsze kredki były produkowane ze sproszkowanych pigmentów i oleju, lub wosku.W 1957 roku pojawiło się 40 nowych kolorów. Obecnie jest ich ponad 120.Kredki można podzielić na ołówkowe (w których kolorowany węgiel drzewny znajduje się wewnątrz drewnianej oprawki), pastelowe i świecowe.

      Kredki - wynalazki i odkrycia

       

      Drogie Dzieci nie zapominajcie o swoich kredkach, używajcie ich jak najczęściej żeby nie leżały samotnie w pudełku. Twórzcie wszystko co podpowie Wam wyobraźnia…

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
   • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
 • Galeria zdjęć

   brak danych