• Etap szkolny konkursów przedmiotowych - informacja z MSCDN

     • Informujemy, że zgodnie z harmonogramem od 19 października 2020 r. będą się odbywały konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym. 

      W związku ze stanem epidemicznym przypominamy, że uczniowie przebywający na kwarantannie lub izolacji w dniu przeprowadzania danego konkursu, nie mogą do niego przystąpić (podstawa prawna: art. 34 ust 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (j. t. Dz. U. z 2019r., poz. 1239 z późn. zm.)). 

      Pozostałym chętnym uczniom szkoła zapewnia bezpieczne i samodzielne warunki pracy stacjonarnej. 

     • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

     • W dniach 5-11 października po raz kolejny w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem: Dysleksja Inspiruje do (nie)zwykłych działań.

      Wokół dysleksji narosło wiele mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że dysleksja dotyka dzieci mniej zdolne od innych. A przecież wśród ludzi wybitnych i sławnych nie brakuje tych z dysleksją. Znajdziemy ich w nauce, polityce, kinie, muzyce, malarstwie, a nawet w literaturze. Albert Einstein, Walt Disney, Winston Churchill, Pablo Picasso, Leonardo da Vinci, Mozart, Anthony Hopkins, Agatha Christie, John Lennon i wielu innych – ich
      wszystkich łączy właśnie dysleksja.

      Celem realizowanych przedsięwzięć było upowszechnienie wiedzy na temat dysleksji wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, jak również zwiększenie świadomości osób zainteresowanych problematyką specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu. Ważne było pokazanie form i sposobów wsparcia oraz ukazywanie potencjału osób z dysleksją. Podejmowane w ramach obchodów działania służyły promowaniu w środowisku szkolnym idei programu ,,Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”.

      W tych dniach w naszej szkole dzieci miały możliwość zapoznania się z wystawą "Sławni Dyslektycy", rozwiązywania łamigłówek, wykreślanek, krzyżówek itp., wzięcia udziału w dyktandzie ortograficznym, konkursie na ,,Magiczną zakładkę” i ortograficzny rebus. Uczniowie klas 0-III otrzymali pakiety z zadaniami ortograficznymi, rebusami, dzieci z zaangażowaniem wykonywały również prace plastyczne. W każdej klasie IV-VIII został przeprowadzony konkurs na dyktando z najmniejszą liczbą błędów. Ponadto klasy starsze mogły pobierać zadania do rozwiązania znajdujące się na pierwszym piętrze szkoły.

      Działania podjęte podczas Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji z pewnością przyczyniły się do upowszechnienia wiedzy na temat dysleksji wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Wierzymy, że uczniom mającym trudności w uczeniu się pokazały drogę do ich przezwyciężania.

     • Aleksander Zieliński-Bąbka trzeci w Warszawie!

     • Wspaniałym sukcesem naszych zawodników zakończyły się indywidualne biegi przełajowe na poziomie Mistrzostw Warszawy. Uczeń klasy VIa Aleksander Zieliński-Bąbka wywalczył w rywalizacji chłopców urodzonych w roku 2009 trzecie miejsce i brązowy medal! 

      W reprezentacji naszej dzielnicy w roczniku 2008 startowali także uczniowie klasy VIIb Mikołaj i Karol Gorzędowscy. Po wspaniałej walce zajęli IV i V miejsce w Warszawie! Gratulujemy !

      Więcej w zakładce "Sukcesy Sportowe"

     • Dzień Języków Obcych

     • Znajomość języków rozwija naszą osobowość, poszerza wiedzę o świecie, doskonali kompetencje społeczne, a także warunkuje powodzenie na rynku pracy. Dzisiaj głównym językiem komunikacji stał się język angielski. Jednak niewątpliwie warto znać też niemiecki, rosyjski, hiszpański i wszystkie pozostałe.

      Aby podkreślić wagę tego dnia, uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych  przygotowali, plakaty, informacje o innych krajach i kulturach, napisy promujące naukę języków.

      Zarówno starsi jak i najmłodsi uczniowie mają świadomość korzyści płynących ze znajomości obcych słówek. Dumnie zaangażowali się w świętowanie tak ważnego dnia.

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 2 października 2020r. cała społeczność szkolna włączyła się w akcję X edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 2020.Uczestniczenie w tej akcji było okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  W  tym dniu szkoła wyglądała inaczej. Pojawiły się plakaty, barwne gazetki, z których czerpaliśmy informacje na temat tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki rozwiązywaliśmy ciekawe zadania, krzyżówki, rebusy, zagadki.  Tabliczkową wiedzę sprawdzaliśmy podczas krótkiego egzaminu z tabliczki mnożenia. Niektórzy z nas uzyskali tytuł klasowego Eksperta Tabliczki Mnożenia.

     • Światowy Dzień Uśmiechu

     • Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu, który w tym roku przypadał na 2 października, szkoła zorganizował akcję pod hasłem „Podejmij wyzwanie – uśmiechnij się”. Wszystkie  klasy 0-3 obdarowywali uśmiechami inne klasy poprzez swoje prace tematyczne oraz etykietki z uśmiechniętymi buziakami. W klasach opowiadali również o pochodzeniu tego święta oraz o tym, jak ważny w życiu każdego człowieka jest uśmiech i jak pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

     • Dzień Chłopaka w naszej szkole!

     • 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 2a stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco oraz dyplomów. Na koniec chłopcy wzięli udział w quizie, w którym wykazali się znajomością świata dziewcząt. Całe przedsięwzięcie okryte było wielką tajemnicą. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili. 
      Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

     • Absolwentka klasy sportowej wicemistrzynią Europy!

     • W zakończonych w niedzielę w Belgradzie Mistrzostwach Europy Juniorów w wioślarstwie, nasza niedawna uczennica, absolwentka klasy sportowej, Wiktoria Kalinowska, po pięknej walce zajęła drugie miejsce w biegu jedynek, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Europy!

      Gratulujemy, dziękujemy i jesteśmy dumni!

     • Czytam z klasą

     • Miło nam poinformować, że nasza klasa 2c
      dołączyła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego:

      Czytam z klasą - lekturki spod chmurki. 

     • "BABIE LATO? JESIEŃ? (ŻEGNAJ, LATO - WITAJ, JESIEŃ)"

     • Zapraszam wszystkich Uczniów kl. 1 4 do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.


      REGULAMIN  KONKURSU  FOTOGRAFICZNEGO

       "BABIE  LATO? JESIEŃ? (ŻEGNAJ, LATO -  WITAJ, JESIEŃ)"

      1. Organizatorem konkursu jest świetlica przy Szkole Podstawowej Nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej, a  odpowiedzialne za konkurs są: Maria Poślad oraz Barbara Słomczyńska.

      2. Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci  na piękno  otaczającej  nas  natury, dostrzeganie  zmian  związanych z porami roku  a także:

          -   propagowanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci

          -   propagowanie aktywnych form wypoczynku

          -   rozwijanie zainteresowań fotograficznych

          -   promowanie walorów przyrodniczych Mazowsza /Polski

          -   rozwijanie wrażliwości artystycznej 

          -   prezentacja twórczości uczniów  w dziedzinie fotografii.

      3. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas 1 – 4 SP 397.

      4. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych : I – klasy 1 – 2; II – klasy 3 – 4.

      5. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie, będące oryginałami. Nie będą przyjmowane prace zbiorowe.

      6. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie dwóch zdjęć krajobrazowych i przekazanie ich organizatorom konkursu.

      7. Fotografie należy dostarczyć do świetlicy w formie kolorowego wydruku o formacie A5 (nie jest wymagany papier fotograficzny) - muszą znajdować się w przezroczystej koszulce i być zaopatrzone w metryczkę według szablonu: tytuł pracy, miejsce, gdzie wykonano fotografię, imię i nazwisko autora, klasa.

      8. Do prac konkursowych należy dołączyć formularz, zawierający zgodę rodziców/opiekunów prawnych na opublikowanie danych dziecka oraz zwycięskich prac na stronie szkoły wraz z potwierdzeniem praw autorskich do zdjęć (ZAŁĄCZNIK 1).

      9. Jeżeli na fotografii konkursowej znajduje się wizerunek osoby -  uczestnik zgłaszający fotografię (rodzic/opiekun prawny) zobowiązany jest posiadać zgodę osoby znajdującej się na fotografii  na nieodpłatną publikację swojego wizerunku

      10. Prace należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 5 października 2020 r.

      11. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa, powołana przez organizatorów.  Orzeczenie Komisji jest ostateczne i niepodważalne.

      12. Kryteria oceny prac:

        - zgodność z tematyką konkursu

       - samodzielność wykonania zdjęć

       - walory artystyczne zdjęć

      12. Wyniki Konkursu ogłoszone zostaną na stronie szkoły 12 października 2020.

      13. W każdej grupie wiekowej przewidziane są trzy nagrody za I, II i III miejsce.  

      14. Przewidziana jest wystawa prac konkursowych na szkolnym korytarzu.

      15. Udział w konkursie jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny.

      16. Przystąpienie przez uczestnika do konkursu oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikację i wykorzystanie pracy konkursowej, podpisanej imieniem i nazwiskiem jego autora - zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016 r. poz. 922). 


     • Projekt morze

     • Projekt pod hasłem „Poznajemy nasze Morze Bałtyckie’’ był realizowany od 21.09.2020 do 25.09.2020.

      W realizacji projektu wzięli udział uczniowie kl. IIa i wychowawca. 

      Dzieci z klas 2a tworzyły dekoracje morską na korytarzu poszerzając ją każdego dnia o nowy element. Pierwszego dnia tworzyliśmy rybki, które pływają w naszym Polskim morzu. Drugiego dnia tworzyliśmy zamknięte morze w kartonowych pudełkach. Trzeciego dnia tworzyliśmy zaczarowane morze w słoiku, a czwartego dnia zorganizowaliśmy pirackie gry i zabawy na korytarzu. Piąty dzień był dniem wyjątkowym kończącym projekt, każda klasa otrzymała od naszej klasy skrzynie ze skarbami. Z skarbów trzeba było stworzyć coś morskiego wkomponującego się w nasza dekoracje morską na korytarzu. Każdego dnia każda klasa otrzymywała od nas list na drzwiach z tajną wiadomością - zabawy było co niemiara.

     • Bardzo dobry występ naszych uczniów w Mistrzostwach Dzielnicy w indywidualnych biegach przełajowych

     • Świetnie zainaugurowaliśmy sezon startów w Mistrzostwach Dzielnicy. Dwa medale złote, jeden srebrny oraz szereg bardzo dobrych rezultatów, to dorobek naszej reprezentacji w Mistrzostwach Dzielnicy w indywidualnych biegach przełajowych. Na zdjęciu nasi medaliści: Aleksander Zieliński- Bąbka (złoty medal - rocznik 2009), Mikołaj Gorzędowski (złoty medal - rocznik 2008) oraz Karol Gorzędowski (srebrny medal - rocznik 2008).

      Więcej zdjęć i wyniki w zakładce sukcesy sportowe.

     • Spotkanie ze Strażą Miejską

     • W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie ze Strażą Miejską.
      Uczyliśmy się na zajęciach jak żyć bez przemocy.
      Zajęcia były bardzo interesujące, dzieci odgrywały scenki.
      Były również ćwiczenia dotyczące tematu jak wyzbyć się złości co możemy zrobić
      kiedy ona w nas jest? Jednak nasze dzieci poradziły sobie świetnie z tym pytanie.
      Wymyśliły bardzo dużo praktycznych przykładów,
      które na pewno będziemy sukcesywnie wykorzystywać.

     • Zajęcia na basenie

     • Po długiej przerwie  rozpoczynamy wyjazdy na basen.

      Podstawowym celem wyjazdów na basen jest nauka pływania,
      kształtowanie nawyków prozdrowotnych, systematyczności
      i pracowitości. Na basenie zajęcia obejmują podstawowe ćwiczenia
      oraz gry i zabawy w wodzie.

      Klasa 2c świetnie się bawiła :)

     • Zostań ochotnikiem 1920 w 100. lecie Bitwy Warszawskiej -Cudu nad Wisłą

     • 19 wrzesień 2020 r. 10.00-17.00 w Park Obwodu Praga Armii Krajowej

      Piknik historyczno - edukacyjny pt.: "Zostań Ochotnikiem 1920 r".

       

      10.00-17.00 po Pradze-Południe poruszał się będzie samochód White z 1916 r.

       

      Wystawa sprzętu i wyposażenia:

      - Samochód Pancerny Ford-T, Ford  Tfc inż. Tańskiego, "WNUK"

      - Biedka łączności -wóz łączności ciągnięta przez  Kuca "Kubuś"

      - Ciężarówka White, Jefrey Poplavko

      Termin 20 wrzesień  2020 r.

      10.00 Msza św. w intencji Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920r. 

      KONKATEDRA MATKI BOSKIEJ ZWYCIĘSKIEJ

      Parafia Bożego Ciała na Kamionku ul. Grochowska 365

      11.30 parada historyczna ul. Grochowską /Lubelska do Parku OPAK ul. Grochowska /Podskarbińska

      15.00-16.00 widowisko historyczne "Na Polu Chwały 1920r".

      17.00 zakończenie pikniku

     • Zakodowany alfabet

     • Kodowanie na dywanie w klasie 2a i 2c.

      Nauka po przez zabawę to najlepsza forma, którą kodujemy.

      Dziś tworzyliśmy zakodowany alfabet, który potem musiały dzieci samodzielnie prawidłowo ułożyć.

      Zabawy było przy tym bardzo dużo, ale się udało. 

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
   • sekretariatsp397@wp.pl, sp397@edu.um.warszawa.pl
   • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
   • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych