• Wyniki konkursu na wielkanocną kartkę

• Świeticowy konkurs na wielkanocną kartkę został rozstrzygnięty. Miło nam ogłosić zwycięzców oraz wyróżnionych.

W kategorii 0-1:
            1 miejsce - Bartłomiej Ćwikła kl.1A
            2 miejsce exaequo - Hanna Makysmienko kl.1A, Lena Siłaczuk "0"
            3 miejsce - Antonina Przepiórka "0"

Wyróżnienia:
            Tomasz Szlachetka "0"
            Lena Wiciak kl.1A
            Bolesław Bąk kl.1B
            Alicja Krasulak "0"
            Maja Rabinek "0"

W kategorii 2-3:
            1 miejsce - Adrianna Kędzierska kl.3B
            2 miejsce - Wiktoria Król kl.2A
            3. Mateusz Żółtek kl.3B

Wyróżnienie:
            Robert Gąszczyk kl.2A

Nagrody zostaną przekazane po powrocie do nauki stacjonarnej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
            Pani Maja i Pani Klaudia

• Konkursowe sukcesy

• Z ogromną radością informuję, że Nadia Wiśniewska, uczennica kl.8A została Laureatem konkursu kuratoryjnego z j.angielskiego!

To wielki sukces naszej uczennicy.
            Gratulujemy!!!

• Specjalny film i życzenia na Dzień Kobiet

• Szkolny teatr „Arlekinada” przygotował specjalny film dla Wszystkich Kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. Wszyscy aktorzy i opiekun teatru Pani Marzena Winniczek chcą życzyć wszystkim Paniom przede wszystkim spokoju w tym szalonym czasie, damskiej solidarności, szacunku, zdrowia, równości, akceptacji, spełnienia i radości w życiu. Życzymy również niesłabnącej wiary we własne siły i umiejętności.
            Pragniemy by wszystkie kobiety czuły się ważne i docenione nie tylko 8 marca, ale cały czas.

Dzień Kobiet - film

• ŚWIĘTO SZKOŁY 2021 - inaczej niż zwykle

• W tym roku obchodziliśmy Święto  Szkoły zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Ze zrozumiałych względów nie było wspólnego spotkania w sali gimnastycznej, występów, recytacji…
            Zamiast jednej centralnej uroczystości klasy (obecne w szkole) wzięły udział w Szkolnej Grze Historycznej, poświęconej bitwie pod Olszynką Grochowską. Każda klasa wystawiła 6-osobową drużynę, której zadaniem było rozwiązanie 10 zadań o tematyce bitwy. A wszystkie zadania można było rozwiązać bez posiadania wiedzy historycznej – były to zadania logiczne, matematyczne, rebusy rysunkowe oraz wiedza wynikająca z treści naszego szkolnego hymnu.

Rozpoczynaliśmy naszą grę w szkolnym miejscu pamięci, gdzie drużyna klasowa odśpiewała hymn szkoły i obejrzała kopię munduru wojskowego z okresu powstania listopadowego. Następnie grupa zasiadała przy stołach i rozwiązywała konkretne zadania. Najlepsi matematycy zajmowali się działaniami matematycznymi oraz rozkodowaniem zaszyfrowanego hasła. Inni uczestnicy rozwiązywali rebus rysunkowy, a jeszcze inni wyszukiwali informacji na planszy poświęconej bitwie.

Jak widać na zdjęciach uczniowie byli mocno zaangażowani w rozwiązywanie zadań, ale też dobrze się bawili. Była to gra, w której wszystkie klasy są zwycięzcami. Ale należy wysoko ocenić umiejętności klas 1A i 1B, które znakomicie poradziły sobie z działaniami matematycznymi, wykraczającymi poza ich przerobiony program. I wyróżnić trzeba klasy 2A i 2B, które najszybciej poradziły sobie z rozwiązaniem wszystkich zadań.

Dodać należy, że wszystko odbywało się z zachowaniem zasad sanitarnych – jednorazowo tylko jedna klasa rozwiązywała swoje zadania, większość uczniów miała założone maseczki, długopisy były dezynfekowane po każdej grupie.