Aktualności

     • Dzień Mamy

     • Dzień Mamy to zdecydowanie najważniejsze święto w roku. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość.

      Z tej okazji klasa 1b nagrała dla swoich Mam i wszystkich Mam naszej szkoły, muzyczny upominek oraz przygotowała lapbooki o swojej mamie: Film dla Mamy.

     • Spotkanie z ekspertem magicznych słów

     • Klasa 2a spotkała się z ekspertem jednej z książek pt.: "Przepraszam zwroty grzecznościowe". Tego dnia dzieci zapoznały się z przygodami Fenka. Słowo "Przepraszam" stało się także dla dzieci bliższe dzięki historii zawartej w książce. Na koniec każde z dzieci dostało dedykacje do książki.

     • Akcja „off” – w Dniu Dziecka odłóż telefon

     • Warszawa zachęca do przejścia z trybu „on” na „off”

      Dzień Dziecka to okazja do świętowania wśród rówieśników i w gronie rodzinnym. W tym roku, 1 czerwca organizowana jest warszawska akcja społeczna „OFF”, zwracająca uwagę na problem uzależnień behawioralnych wśród młodych ludzi.
      Zachęcamy wszystkie warszawskie dzieci do odłożenia telefonów, w tym wyjątkowym dniu przełączmy się z opcji „on” na „off”, odbudujmy więzi i relacje rodzinne. W stolicy można spędzać czas na wiele sposobów i skorzystać chociażby z ofert otwierających się stopniowo instytucji kulturalnych i sportowych. Po pandemii warto je odkryć na nowo.

     • Wycieczka „Życie nadwiślańskiej przyrody”

     • W dniu dzisiejszym 25 maja klasa 2a  wybrała się na wycieczkę nadwiślańską trasą w celu poznania środowiska, które się tam znajduje. Ta wyjątkowa wycieczka pozwoliła poznać tajemnice nadwiślańskich zwierząt  oraz roślin. Wędrowaliśmy  szeroką ścieżką przez las łęgowy na wysokości Saskiej Kępy, między mostami: Łazienkowskim i Poniatowskiego. Dzieci na zakończenie wycieczki odgadywały zagadki związane z lekcją przyrodniczą. Świetnie sobie z nimi poradziły poprzez zapamiętanie informacji z wycieczki.

    • Lato w mieście 2021
     • Lato w mieście 2021

     • Szanowni Państwo

      informacje dotyczące Warszawskiej Akcji "Lato w Mieście" 2021 r. znajdują się w zakładce Rekrutacja - Lato w mieście.

    • “Tydzień ulgi” z myślą o uczniach wracających do szkoły
     • “Tydzień ulgi” z myślą o uczniach wracających do szkoły

     • Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego pt.,,Tydzień ulgi”. Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów szkół podstawowych w dobie pandemii.

      Organizatorzy Tygodnia ulgi wskazują, iż w walce z konsekwencjami stresu nie ma skuteczniejszego narzędzia niż obniżenie nasilenia i liczby czynników stresujących. Idea Tygodnia Ulgi jest więc niezwykle prosta i sprowadza się do obniżenia stawianych uczniom wymagań, choćby na kilka dni. Niech pierwszy tydzień powrotu do szkoły odbędzie się bez klasówek, kartkówek, zadań i pytania na ocenę. Dla uczniów będzie to prawdziwa ulga.

      Przyłączamy się do przekonania pomysłodawców kampanii, dotyczącego istotności różnych funkcji szkoły: edukacyjnej, społecznej, wychowawczej oraz miejsca integracji rówieśniczej. Pragniemy, aby przez ten jeden wyjątkowy tydzień uczniowie mogli w pełni realizować swoje zadania z odbudowywania relacji. Tydzień Ulgi pozwoli też, aby edukacja w kolejnych tygodniach była efektywniejsza.

     • Światowy Dzień Pszczół

     • 20 maja, obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, które mają niezwykłe znaczenie dla przyrody. Te owady nie tylko produkują miód, ale też zapylają około 80% roślin. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie byłby możliwy. Niestety, na skutek niepohamowanej ingerencji człowieka w przyrodę nastąpiło wymieranie rojów pszczelich, spowodowane coraz trudniejszymi warunkami panującymi w środowisku naturalnym. Na szczęście ludzie zdali sobie ostatnio z tego sprawę i  coraz częściej udostępniają im nawet miejską przestrzeń do życia. W dniu dzisiejszym klasa 2a uczestniczyła w zajęciach o pszczołach. Tworzyliśmy plakaty dotyczące życia pszczół, które można zobaczyć na korytarzu na parterze. Sialiśmy ziarenka   kwiatów, aby mogły urosnąć i aby pszczoły mogły pobierać z nich nektar i przy okazji zapylać inne, a  my, żebyśmy mieli pyszny miód, który kosztowaliśmy na zajęciach na powietrzu. Nawet parę pszczółek się zleciało i uczestniczyło z nami w zajęciach ;) 

     • Powrót do szkół – wytyczne MEiN, MZ i GIS

     • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie będą uczyć się w trybie stacjonarnym. MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.Zaktualizowane zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia:

     • Nabór – Wydarzenie na żywo dla kandydatów 13 maja 2021

     • Szanowni Państwo!

      Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo działanie systemu.

      Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.

      Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

      Prosimy Państwa o rozpowszechnienie zaproszenia na wydarzenie do możliwie szerokiej grupy odbiorców np. poprzez umieszczenie zaproszenia na szkolnych witrynach internetowych lub poprzez wiadomość rozesłaną do uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

       

      Adres strony rozprowadzającej:

      https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

      Adres grafiki z zaproszeniem: (grafika poniżej)

      https://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/baner-wydarzenie-naborowe-system0421.jpg

       

       gotowy kod:

       

      <ahref="https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja"><img src="https://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/baner-wydarzenie-naborowe-system0421.jpg" alt="Zaproszenie na wydarzenie" width="638" height="293" /></a>

     • Dzień Mycia Rąk

     • Dzieci z klas 1-2 oraz oddział przedszkolny uczestniczyły w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk. Celem spotkania było uświadomienie im jak duże znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk.

      Na wstępie odbyła się rozmowa na temat zarazków i bakterii, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Następnie dzieci zapoznały się ze schematem prawidłowego mycia rąk. Na samym końcu jako podsumowanie każdy uczeń tworzył swój własny plakat tematyczny dotyczący Mycia Rąk.                                                                                             

      Organizatorzy: p. Alicja

     • Konkurs Katyński

     • Wyniki naszych uczniów w tegorocznej edycji XVII Dzielnicowego Konkursu Katyńskiego „Polegli na nieludzkiej ziemi”

      II miejsce zajęli: Piotr Grabowski i Amelia Biedzińska z kl.8a
      III miejsce zajęły: Aleksandra Grzyb i Roksana Miszkiel z kl.8a

      Dodatkowo WYRÓŻNIENIE za bardzo dobry wynik z testu wiedzy otrzymują: Piotr Grabowski i Amelia Biedzińska z kl.8a

      Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!!!

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397 im. BOHATERÓW OLSZYNKI GROCHOWSKIEJ
    • ul. Afrykańska 11, 03-966 Warszawa Poland
    • 22 617 68 03, 22 617 01 79
    • sp397@eduwarszawa.pl sekretariatsp397@wp.pl sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
   • Logowanie