• Szczepienia dzieci przeciw COVID - materiały MEN

     • Szanowni Rodzice

      w ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

      Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

      • filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;

      film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

      • scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą. Odbiorcami zajęć są uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Treści skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami (materiał w załączniku);
      • materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku).

      Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.

      Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Szanowni Państwo, ze względów pandemicznych rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie się w salach lekcyjnych z Wychowawcą.

      Harmonogram  01.09.2021r

      9:15

      1a- sala gimnastyczna – wejście przez łącznik od strony parkingu

      2b-sala 10 – wejście główne

      3a- sala 7 – wejście główne

       

      9:30

      7a- sala 116 – wejście główne

      7b- sala 212 – wejście główne

       

      9:45

      8a- sala 103- wejście główne

      8b- sala 208- wejście główne

       

      10:30

      4a- sala 113- wejście główne

      4b- sala 211- wejście główne

      4c- sala 114- wejście główne

       

      10:45

      5a- sala 207- wejście główne

      5b- sala 200- wejście główne

       

      11:00

      1b- sala gimnastyczna – wejście przez łącznik od strony parkingu

      2a- sala 9- wejście dla klas 0-3

      3b- sala 7- wejście dla klas 0-3

      3c- sala 10- wejście główne

       

      W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły prosimy o zachowanie norm sanitarnych.  Prosimy , aby przychodzić na wyznaczoną godzinę. Oczekujemy przed wejściem, po każdą klasę wyjdzie wychowawca klasy.

       

      Uczniom klas 1a,1b  może towarzyszyć rodzic , w maseczce, z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

       

      Dla chętnych uczniów o godz. 8:00 Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Parafii Miłosierdzia Bożego ul. Ateńska

       

     • Ważna informacja

     • Rodzice, którzy dokonali odwołania obiadów zgodnie z regulaminem LATA w MIEŚCIE, a chcą uzyskać zwrot kosztów wcześniej niż do 30.09, powinni przynieść oryginał wniosku zwrotu opłaty za obiady lub wypełnić taki wniosek na miejscu w szkole. Należy to zrobić najpóźniej do 06.08 do godz. 12.00

      Jednocześnie przypominamy, że regulaminowe odwołanie obiadów należy zgłaszać  do godziny 14.00 dnia poprzedniego.

     • NIESPODZIANKA :)

     • Osoby, które polubią stronę naszej placówki, w której odbywa się "LATO W MIEŚCIE" na fecebooku otrzymają małą niespodziankę  przy wejściu :) Szkołę można odnaleźć w wyszukiwarce facebooka poprzez wpisanie: Szkoła Afrykańska 397. Czekamy :)

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397
    • sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
    • tel. (22) 617 68 03 tel. (22) 617 01 79 fax. (22) 617 68 08
    • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland
    • https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-397-im-Bohater%C3%B3w-Olszynki-Grochowskiej-w-Warszawie-104666415720246
  • Galeria zdjęć

    brak danych