• Szczepienia dzieci przeciw COVID - materiały MEN

• Szanowni Rodzice

w ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

• filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;

film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

• scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą. Odbiorcami zajęć są uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Treści skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami (materiał w załączniku);
            • materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku).

Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.

Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Szanowni Państwo, ze względów pandemicznych rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie się w salach lekcyjnych z Wychowawcą.

Harmonogram  01.09.2021r

1a- sala gimnastyczna – wejście przez łącznik od strony parkingu

2b-sala 10 – wejście główne

3a- sala 7 – wejście główne

7a- sala 116 – wejście główne

7b- sala 212 – wejście główne

8a- sala 103- wejście główne

8b- sala 208- wejście główne

4a- sala 113- wejście główne

4b- sala 211- wejście główne

4c- sala 114- wejście główne

5a- sala 207- wejście główne

5b- sala 200- wejście główne

1b- sala gimnastyczna – wejście przez łącznik od strony parkingu

2a- sala 9- wejście dla klas 0-3

3b- sala 7- wejście dla klas 0-3

3c- sala 10- wejście główne

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły prosimy o zachowanie norm sanitarnych.  Prosimy , aby przychodzić na wyznaczoną godzinę. Oczekujemy przed wejściem, po każdą klasę wyjdzie wychowawca klasy.

Uczniom klas 1a,1b  może towarzyszyć rodzic , w maseczce, z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

Dla chętnych uczniów o godz. 8:00 Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Parafii Miłosierdzia Bożego ul. Ateńska

• Ważna informacja

• Rodzice, którzy dokonali odwołania obiadów zgodnie z regulaminem LATA w MIEŚCIE, a chcą uzyskać zwrot kosztów wcześniej niż do 30.09, powinni przynieść oryginał wniosku zwrotu opłaty za obiady lub wypełnić taki wniosek na miejscu w szkole. Należy to zrobić najpóźniej do 06.08 do godz. 12.00

Jednocześnie przypominamy, że regulaminowe odwołanie obiadów należy zgłaszać  do godziny 14.00 dnia poprzedniego.

• NIESPODZIANKA :)

• Osoby, które polubią stronę naszej placówki, w której odbywa się "LATO W MIEŚCIE" na fecebooku otrzymają małą niespodziankę  przy wejściu :) Szkołę można odnaleźć w wyszukiwarce facebooka poprzez wpisanie: Szkoła Afrykańska 397. Czekamy :)