• Pożegnanie wspaniałego Wychowawcy i Nauczyciela

• Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14.10.2021 r. odszedł na wieczny spoczynek nasz długoletni Pracownik, Kolega, Przyjaciel, wspaniały Wychowawca młodzieży, Nauczyciel o wielkim sercu, lubiany i ceniony przez młodzież Pan Jerzy Stępień.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 21.10.2021 r. o godz. 13:00  - 13:30 w domu pogrzebowym Służew w Warszawie przy ul. Fosa 19a (przy Parafii Św. Katarzyny), sala duża.

Później urna zostanie przewieziona na cmentarz w Wieliszewie i złożona do grobu ok. godz. 14:30 - 15:00.

Pogrążeni w smutku Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły.

• BohaterOn w Twojej szkole

• Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w projekcie "BohaterON w Twojej Szkole".
            W ramach projektu każdy uczeń może przygotować indywidualne życzenia dla uczestników Powstania Warszawskiego. Praca może mieć formę kartki, listu, laurki. Karki – laurki nie mogą być większe niż A4.
            Każdy uczeń może przygotować dowolną ilość prac, najlepiej różnych. Wzory prac można znaleźć w Internecie pod hasłem: kartki dla Powstańców Warszawskich.
            Kartki przynosimy do 29 listopada. Wszystkie prace zostaną wysłane na adres organizatora projektu Fundacji Sensoria.

Dorota Lizoń - nauczyciel historii

• Wycieczka do ZOO kl 7b i 8a

• W dniu 15 października 2021r klasy 7b i 8a wybrały się na spacer tematyczny w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w grze terenowej " Śladami ginących gatunków" oraz zobaczyli niezwykłą Willę pod Zwariowaną Gwiazdą.

• Nasze wioślarki z klasy sportowej z brązowym medalem

• W swoim inauguracyjnym starcie w regatach wioślarskich nasza czwórka wioślarek z klasy VIIa przywiozła z Międzywojwódzkich Mistrzostw Młodzików w wioślarstwie rozegranych w Ełku w dniach 25-26.09.2021, brązowy medal

Dziewczęta wystartowały w kategorii czwórek podwójnych bez sterniczki dziewcząt w następującym składzie: Maria Rusjan, Daria Yarova, Olga Płoska oraz Maja Maga. Gratulujemy!

Więcej o zawodach w zakładce "O szkole - sukcesy - sukcesy sportowe"

• Światowy Dzień Zwierząt

• W ramach Światowego Dnia Zwierząt uczniowie klasy 5B przygotowali audycję w radiowęźle, a następnie zaprezentowali plakaty swoich ulubieńców. Można było również sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówki dotyczące wybranych gatunków zwierząt.

• Spotkanie autorskie

• W dniu 8 października 2021 roku w naszej szkolnej bibliotece uczniowie klasy 0A oraz klasy 1B spotkali się z polską poetką, literaturoznawczynią i krytyczką literacką Joanna Mueller. Na spotkaniu pani Joanna czytała dzieciom wiersze ze swojej książki “Piraci dobrej roboty”, a w zakupionych przez uczniów książkach składała autografy.

• Lekki tornister

• W pierwszej połowie października 2021 roku klasy I-III wzięły udział w akcji „Lekki tornister”. Celem akcji było rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy oraz zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków uczniów.

Po zważeniu plecaków we wszystkich klasach 1-3 okazało się, że najlżejsze plecaki noszą dzieci z klasy 1B (średnia waga plecaków to 2,3 kg), drugie miejsce w posiadaniu najlżejszych plecaków zajmują uczniowie z klasy 2B (średnia waga plecaków to 2,9 kg), a trzecie miejsce zajmuje klasa 1A (średnia waga plecaków to 2,9 kg).

• Aleksander Zieliński-Bąbka szósty w Warszawie

• Po sukcesach w indywidualnych Mistrzostwach Dzielnicy w Biegach Przełajowych nasi najlepsi przełajowcy wystąpili na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach jako reprezentanci Pragi Południe, walcząc z rywalami ze wszystkich szkół warszawskich o Mistrzostwo Warszawy.Najlepszy z naszej ekipy okazał się Aleksander Zieliński-Bąbka. Zajął VI miejsce co daje mu awans do Mistrzostw Mazowsza. Gratulacje dla Alka i całej reprezentacji.

Sprawozdanie z Mistrzostw Warszawy i fotorelacja w zakładce - O szkole- sukcesy sportowe.

• Puchary i medale dla sztafet w biegach przełajowych

• Otrzymaliśmy oficjalne wyniki Mistrzostw Dzielnicy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce zarówno w grupie młodszej jak i grupie starszej natomiast chłopcy zajęli II miejsce w grupie starszej. Szkoła została nagrodzona dyplomami i pucharami a startujący zawodnicy medalami.

Gratulacje !

Urszula Skiba z klasy IVa - nasza najmłodsza zawodniczka reprezentująca szkołę w biegach przełajowych

• Nasz Gang Swojaków

• Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasza rodzinka Swojaków szybko się powiększa.
            Dziękujemy i czekamy na kolejne naklejki i pluszaki, w zamian za nie oferujemy punkty z zachowania.
            Zbiórka trwa do 30.11 w s. 7.
            Klasa 3b z wychowawcą

• Wycieczki klasy 2a

• Nowy rok szkolny zaczęliśmy od wycieczki do Parku Julinek. Tam chodząc po parku linowym, skacząc na trampolinach i grając w golfa mogliśmy się lepiej poznać, zintegrować po długiej przerwie i razem współpracować. Zwiedziliśmy też Muzeum Sztuki Cyrkowej.

W kolejnym tygodniu byliśmy "Z wizytą u króla" W ramach programu "Klasa w Warszawie" zwiedziliśmy pałac w Wilanowie i poznaliśmy zwyczaje panujące na dworze.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Warszawie. Na warsztatach w Muzeum ukryło się wiele zwierząt, zarówno tych dobrze nam znanych, jak i fantastycznych stworów. Czy udało nam się je wytropić?

Zwiedzamy, poznajemy, uczymy się i bawimy!

• Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

• W dniach 04-10.10.2021 r. obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Jak co roku celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat specyficznych trudności w uczeniu się, popularyzacja rozmaitych form i sposobów wsparcia oraz ukazywanie potencjału osób z dysleksją.

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Jesteśmy różni -  jesteśmy razem".