• Zbiórka rzeczy dla dzieci z niepełnosprawnościami

• Uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią zorganizowali akcję zbiórki rzeczy dla dzieci z niepełnosprawnościami, która trwała kilka tygodni. Zbieraliśmy  między innymi gry logopedyczne, planszowe, książki, puzzle, zabawki do terapii sensorycznej itp.

Te wszystkie podarunki 17 grudnia 2021r. zostały przekazane do szkoły, w której uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością.

Wszystkim osobom, które przyłączyły się do tej akcji bardzo D z i ę k u j e m y !

• Szkolny Konkurs na stroik świąteczny

• 17 grudnia 2021roku w naszej szkole został podsumowany Szkolny Konkurs na stroik świąteczny. W konkursie zorganizowanym przez Panią od plastyki i Panią od religii mogli wziąć udział uczniowie z klas 1-8.

Uczniowie, którzy przygotowali prace na ten konkurs wykazali się bardzo dużą kreatywnością, za co otrzymali dyplomy i nagrody. Efekty ich pracy można obejrzeć na zamieszczonych zdjęciach.

Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów !

• Warsztaty czekoladowe

• W mikołajkowy poniedziałek 2a wybrała się do Manufaktury Czekolady. To była prawdziwa gratka dla miłośników tej słodkiej przekąski. Dowiedzieliśmy się jak powstaje czekolada i jaką drogę przebywa od plantacji do tabliczki. Była również degustacja gorącej czekolady i ziarna kakao. Każdy stał się czeladnikiem i stworzył swoją własną tabliczkę. To był prawdziwie słodki dzień!!!

• Lekcja WF na trampolinach w Hangarze 646

• Dnia 14.12 klasa 2a z wychowawcą w ramach programu  "Klasa w Warszawie" uczestniczyła w lekcji WF na trampolinach w Hangarze 646. Najpierw odbyła się lekcja WF, potem był czas wolny i istne szaleństwo, któremu towarzyszyła niesamowita dawka pozytywnej energii! Szczęśliwi i zmęczeni po solidnej dawce skoków na trampolinach, wojnie w basenie z gąbkami i zjeździe po rampie pełni zapału wróciliśmy do nauki.

• Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

• 10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych święto wypada w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka 10 grudnia 1948 r. Dokument ten jest kamieniem węgielnym współczesnego systemu międzynarodowej ochrony praw człowieka. Wyznaczone przezeń standardy zostały przyjęte niemal na całym globie oraz powtórzone w najważniejszych międzynarodowych traktatach dotyczących praw człowieka, takich jak Europejska Konwencja Praw Człowieka i Międzynarodowe Pakty Praw Człowieka.

Święto praw człowieka jest świetną okazją do refleksji na temat stanu przestrzegania tych praw oraz stojących przed nimi wyzwań. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka odbywają się pod hasłem równości. Jest ono nierozerwalnie związane z art. 1 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, który stanowi: „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw”.

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka klasa 8b przygotowała wystawę plakatów.

• Zebranie Rady Rodziców

• Rada Rodziców przy SP 397 spotyka się on-line we wtorek 14 grudnia w godzinach 18.30-20.00. Jeśli ktoś z rodziców, kto nawet nie jest w Radzie Rodziców, chciałby dołączyć do spotkania, prosimy o przesłanie informacji na mail: rada.rodzicow.397@gmail.com.

W programie m.in.:

1. Przedstawienie i zaakceptowanie planu finansowego Rady Rodziców

2. Rozmowa o współpracy z samorządem uczniowskim

3. Przedstawienie koncepcji wprowadzenia zmian na stronie internetowej

4. Remont łazienek - przedstawienie relacji z działań zmierzających do remontu

5. Współpraca z nauczycielami

6. Wypracowanie wartości i zasad szkoły 397 oraz założeń do Święta Szkoły - przedstawienie i dyskusja nad pomysłem

Zapraszamy!

• Wycieczka do Muzeum Narodowego

• 8 grudnia klasa 0A odbyła wycieczkę do Muzeum Narodowego, w którym uczestniczyła w lekcji "Ptaki, robaki i inne zwierzaki". Na lekcji tej dzieci w aktywny sposób poznawały XVII-wieczne malarstwo.

• Konkurs na ozdobę świąteczną

• Samorząd Uczniowski,
            ogłasza konkurs dla klas 1-8 na ozdobę świąteczną. Należy wykonać samodzielnie dowolną ozdobę np. kartkę, bombkę, choinkę itp
            Ozdoby oddajemy opiekunom Samorządu: Marzenie Winniczek, Dorocie Lizoń.
            Termin do 17 grudnia.

• Drodzy Uczniowie,
            zachęcamy, aby każdy z Was, z okazji Mikołajek w poniedziałek 6 grudnia, dla podkreślenia tego szczególnego Dnia, założył element stroju św. Mikołaja, może to być np. czapka, a Nauczyciele z pewnością "Mikołajów" zwolnią tego dnia z odpowiedzi:)))

Dorota Lizoń i Samorząd Uczniowski