• Konkursy Samorządu

• Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla klas 4-8 na świąteczną dekorację sal lekcyjnych.
            Termin wykonania dekoracji mija 8 kwietnia.

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla uczniów klas 1-8 na wykonanie ozdoby świątecznej np. kartka, pisanka, stroik itp.
            Termin wykonania pracy mija 8 kwietnia. Prace oddajemy opiekunom Samorządu p. Marzenie Winniczek i p. Dorocie Lizoń.

• Najpiękniejsza Marzanna

• "Tam daleko, gdzie wysoka sosna,
            Maszeruje drogą mała wiosna…
            Maszeruje wiosna, w ręku trzyma kwiat,
            Gdy go w górę wznosi zielenieje świat"

Wiosna na dobre rozgościła się w naszej szkole. W ramach konkursu „Najpiękniejsza Marzanna” przybyły do naszych progów cudowne kukły symbolizujące odchodzącą zimę i przychodzącą wiosnę.
            Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszym konkursie.
            Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostaną uroczyście wręczone przez Panią Dyrektor na apelu kończącym rok szkolny.

• Nabory do IV klasy sportowej

• Uprzejmie informujemy, że w najbliższą środę 16.03.2022 o godzinie 19.30 odbędzie się spotkanie informacyjne on-line dla wszystkich rodziców dzieci kandydujących do klasy IV sportowej z elementami wioślarstwa, którzy nie mogli uczestniczyć spotkaniu informacyjnym zorganizowanym w poprzednim terminie. Serdecznie zapraszamy.

Link do spotkania: https://meet.google.com/oht-wazj-mqk

• Nabory do klasy sportowej IV

• Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w naszym spotkaniu dotyczącym naborów do klasy IV sportowej. Przypominamy że próba sprawnościowa dla kandydatów do klasy odbędzie się w naszej szkole, w dniu 2.04.2022 (sobota) o godzinie 10.00

UWAGA!

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Poniżej zamieszczamy wniosek o przyjęcie kandydata do klasy sportowej.

Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy IV sportowej: Wniosek_sport_(7).docx_j.n..docx

Wszystkie informacje na temat naborów znajdziecie Państwo w zakładce - Rekrutacja - Oddziały sportowe

• Zbiórka dla Ukrainy

• Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Pracownikom szkoły za okazane serce i ofiarność podczas przeprowadzenia akcji charytatywnej na rzecz uchodźców, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Transport z zebranymi darami wyruszył do potrzebujących. Bardzo serdecznie dziękujemy.Podziękowania również dla uczniów klasy 8b, którzy włączyli się całym sercem w akcję i pomagali przy pakowaniu darów.

• BohaterOn

• Nasza szkoła wzięła udział w projekcie "BohaterOn w Twojej Szkole" który upamiętniał 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach tej akcji uczniowie klas 4 i 5, aby uczcić pamięć Bohaterów  wykonali samodzielnie kartki, które zostały wysłane do uczestników Powstania Warszawskiego.

• Dzień Solidarności z Ukrainą

• 2 marca 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Solidarności z Ukrainą!

Ukraina jest i pozostanie dla nas państwem europejskim, niezależnym podmiotem politycznym i jednym z najważniejszych partnerów strategicznych. Jesteśmy dumni z dokonań Ukrainy na drodze integracji europejskiej. Polska stała się drugim domem dla tysięcy Ukraińców, którzy – ucząc się i pracując w naszym kraju – codziennie wzbogacają jego potencjał i wielokulturowy charakter.
            W tych trudnych czasach Wszyscy chcemy sobie pomagać, bo tacy właśnie jesteśmy – pełni nadziei, że razem możemy uczynić wiele dobrego. Chcemy żyć szczęśliwie. Nie chcemy nienawidzić i gardzić sobą. Na tym świecie jest miejsce dla każdego.

My, ludzie, mamy moc uczynić to życie wolnym i pięknym, uczynić je wspaniałą przygodą. Następnie – w imię demokracji – zjednoczmy się wszyscy. Zadbajmy wspólnie o nowy świat – przyzwoity świat. My Polacy, Europejczycy i nasi bracia Ukraińcy chcemy świata bez chciwości, nienawiści, wojny i nietolerancji. Chcemy świata rozumu, świata, w którym nauka i postęp doprowadzą do szczęścia wszystkich ludzi.

Wolność lśni wśród gałęzi wielkich drzew
            Które pną się w słońce każda w swoją stronę
            Wolność brzmi jak radosny ludzi śmiech
            Którzy wolność swą zdobyli na obronę -

Zwycięstwa, mądrości, prawdy i miłości
            Spokoju, szczęścia, zdrowia i godności
            Wolność to diament do oszlifowania
            A zabłyśnie blaskiem nie do opisania.
            Marek Grechuta- Wolność

• Święto Szkoły

• 25 lutego odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 191 rocznicy bitwy o Olszynkę Grochowską. Tego dnia Samorząd Uczniowski  zaprezentował  część artystyczną, w której uczcił pamięć Bohaterów tej bitwy. Następnie przedstawiciele  Samorządu złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz pod tablicą pamięci naszego Patrona.

Pani Dyrektor Alicja Baranowska wręczyła laureatom konkursów szkolnych i pozaszkolnych  dyplomy i nagrody.
            Pamięć o bohaterach bitwy o Olszynkę Grochowską żyje  i żyć będzie w naszych sercach.

• ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland