• Światowy Dzień Zwierząt

• W dniu 5 października 2022 r w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.

Idea wspomnianych obchodów, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół.

Atrakcje przygotowane zostały przez klasę 8b pod kuratelą wychowawczyni pani Jolanty Szlęk i współudziale nauczycielki biologii pani Katarzyny Zaremba.

Społeczność szkolna mogła wziać udział w quizach o zwierzętach a wybrane klasy w pogadankach na temat przemysłowej hodowli zwierząt.

Dużo radości przyniosło w tym dniu możliwość przebrania się za zwierzaka i uniknięcie pytania !

• sekretariatsp397@wp.pl, sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
        • ul. Afrykańska 11 , 03 – 966 Warszawa Strona wykonana w standardzie WCAG Poland