Zapraszamy do zapoznania się z przedstawieniem przygotowanym przez klasę IIIa z okazji Narodowego Święta Niepodległości: 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.
Aktualności
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości
Niepodległość przybyła jesienią
po opadłych, kolorowych liściach,
w ciężkich butach i szarych szynelach
niosła wolność piechota ojczysta.
Wśród żołnierskich, trudnych dni,
Marszałku, polski sen spełniałeś wytęskniony,
tak niedorzeczny dla niedowiarków,
choć nie zwątpiły Twoje Legiony!11 Listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka i każdej Polki. To Dzień Odzyskania Niepodległości!
Po 123 latach zaborów, karania za mówienie po polsku, zsyłek na Sybir, germanizacji, walki brata z bratem, Polacy odzyskali swój dom, odzyskali Orła Białego, odzyskali Biało-Czerwoną Flagę. Od tego dnia nie musieli się bać, że bycie Polakiem, bycie patriotą zostanie ukarane.Historia odzyskania niepodległości to w równym stopniu codzienny trud rodaków zamieszkałych na terenach byłej Rzeczypospolitej, jak i na emigracji, podejmowany w celu zachowania polskości, rozwijania kultury i budowania polskiej myśli politycznej. Bohaterowie tamtego okresu, mimo szykan, aresztowań, wywózek i represji ze strony zaborców, byli w stanie uchronić i rozwinąć narodową tożsamość, a następnie przekazać ją pokoleniom, żyjącym już w odrodzonej Polsce.
Salvador Dali powiedział kiedyś, że: „Wolność to wysiłek”, dlatego, gdy już odśpiewacie hymn, przejdziecie ulicami miast w czerwono-białym korowodzie, wywiesicie flagę, zastanówcie się jak ogromny dostaliście dar i Waszym obowiązkiem jest go strzec i pielęgnować…Pomyślcie o tym, że wolność to możliwość nauki w języku polskim, to swoboda wyrażania poglądów, możliwość decydowania o sobie.
Przypomnijcie sobie, jak czasami się wahacie, bijecie z myślami, nie wiecie co zrobić. To całe życiowe miotanie się jest właśnie skutkiem posiadania wolności-wolności wyboru.
Pamiętajcie o tym każdego dnia i bądźcie wdzięczni tym, którzy wywalczyli tę wolność dla Was!Samorząd Uczniowski
Konkursu na dekorację sal lekcyjnych z okazji Święta Niepodległości
- 7
Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki konkursu na dekorację sal lekcyjnych z okazji Święta Niepodległości.
1 miejsce klasa 8b
2 miejsce klasa 7b
3 miejsce klasa 4cGratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom, które wykonały dekoracje swoich sal.
Samorząd Uczniowski
Konkurs na plakat z okazji Święta Niepodległości
- 1
Z przyjemnością ogłaszam wyniki konkursu w klasach 4-8 na wykonanie Plakatu z Okazji Święta Niepodległości:
1 miejsce Zuzanna Onyszko kl.7a
2 miejsce Oliwia Lewandowska kl.7b
3 miejsce Mateusz Kajzer kl.4a
wyróżnienie Paula Sasal kl.7aSerdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczniom, którzy wykonali prace konkursowe.
You Can Dance Nowa Generacja
Uczennice klasy 3B pod czujnym i rytmicznym okiem Pani Agnieszki Śliwińskiej przygotowały układ taneczny i wzięły udział w konkursie "You Can Dance Nowa Generacja".
Poprosimy o trzymanie za nas kciuków, polubienia na FB Nasz układ👍👍👍 i rozsyłanie w świat informacji o naszym występie!Dziękujemy!
Akcja "Kotylion"
Z okazji Święta Niepodległości Samorząd Uczniowski ogłasza akcję "Kotylion". Zachęcamy, aby w środę 10 listopada do stroju galowego (białej bluzki) przypiąć biało-czerwony "Kotylion". Tym drobnym symbolem uczcijmy ten ważny dla wszystkich Polaków dzień.
Samorząd Uczniowski
"Dziś idę walczyć mamo"
Zapraszamy do odsłuchania nagranie piosenki "Dziś idę walczyć mamo" w wykonaniu naszego ucznia Andrzeja Kobusa: Dziś idę walczyć mamo.
Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie
27 października 2021 na przerwie śniadaniowej po zjedzeniu śniadanka – między 2 a 3 lekcją, we wszystkich salach lekcyjnych, w bibliotece i na świetlicy wszyscy chętni – uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi czytali książki. Najmłodszym uczniom czytali nauczyciele lub wychowawcy. Tak włączyliśmy się po raz pierwszy w zorganizowaną, przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, akcję „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. W tym roku była to II Międzynarodowa Edycja VI Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Dzięki współpracy biblioteki ze szkolnym samorządem akcja w naszej szkole przebiegła bardzo sprawnie – kilka dni wcześniej nagłośniliśmy akcję, a 27 października liczyliśmy czytających. W naszej szkole w „Przerwie na czytanie” wzięło udział 210 czytelników. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Mamy nadzieję, że za rok pobijemy nasz rekord.
1
Rozporządzenie Rady Ministrów.
Szanowni Państwo
w załączeniu zamieszczamy Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28.10.2021 r. Poz. 1967 zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Pożegnanie wspaniałego Wychowawcy i Nauczyciela
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14.10.2021 r. odszedł na wieczny spoczynek nasz długoletni Pracownik, Kolega, Przyjaciel, wspaniały Wychowawca młodzieży, Nauczyciel o wielkim sercu, lubiany i ceniony przez młodzież Pan Jerzy Stępień.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 21.10.2021 r. o godz. 13:00 - 13:30 w domu pogrzebowym Służew w Warszawie przy ul. Fosa 19a (przy Parafii Św. Katarzyny), sala duża.
Później urna zostanie przewieziona na cmentarz w Wieliszewie i złożona do grobu ok. godz. 14:30 - 15:00.
Pogrążeni w smutku Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły.
Dzień Postaci z Bajek
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
serdecznie zapraszamy do włączenia się do zabawy.
Edyta Skolmowska i Klaudia Czubak
BohaterOn w Twojej szkole
- 3
Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w projekcie "BohaterON w Twojej Szkole".
W ramach projektu każdy uczeń może przygotować indywidualne życzenia dla uczestników Powstania Warszawskiego. Praca może mieć formę kartki, listu, laurki. Karki – laurki nie mogą być większe niż A4.
Każdy uczeń może przygotować dowolną ilość prac, najlepiej różnych. Wzory prac można znaleźć w Internecie pod hasłem: kartki dla Powstańców Warszawskich.
Kartki przynosimy do 29 listopada. Wszystkie prace zostaną wysłane na adres organizatora projektu Fundacji Sensoria.Dorota Lizoń - nauczyciel historii
Wycieczka do ZOO kl 7b i 8a
- 9
W dniu 15 października 2021r klasy 7b i 8a wybrały się na spacer tematyczny w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w grze terenowej " Śladami ginących gatunków" oraz zobaczyli niezwykłą Willę pod Zwariowaną Gwiazdą.
Nasze wioślarki z klasy sportowej z brązowym medalem
W swoim inauguracyjnym starcie w regatach wioślarskich nasza czwórka wioślarek z klasy VIIa przywiozła z Międzywojwódzkich Mistrzostw Młodzików w wioślarstwie rozegranych w Ełku w dniach 25-26.09.2021, brązowy medal
Dziewczęta wystartowały w kategorii czwórek podwójnych bez sterniczki dziewcząt w następującym składzie: Maria Rusjan, Daria Yarova, Olga Płoska oraz Maja Maga. Gratulujemy!
Więcej o zawodach w zakładce "O szkole - sukcesy - sukcesy sportowe"
Światowy Dzień Zwierząt
W ramach Światowego Dnia Zwierząt uczniowie klasy 5B przygotowali audycję w radiowęźle, a następnie zaprezentowali plakaty swoich ulubieńców. Można było również sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówki dotyczące wybranych gatunków zwierząt.
Spotkanie autorskie
W dniu 8 października 2021 roku w naszej szkolnej bibliotece uczniowie klasy 0A oraz klasy 1B spotkali się z polską poetką, literaturoznawczynią i krytyczką literacką Joanna Mueller. Na spotkaniu pani Joanna czytała dzieciom wiersze ze swojej książki “Piraci dobrej roboty”, a w zakupionych przez uczniów książkach składała autografy.
Lekki tornister
W pierwszej połowie października 2021 roku klasy I-III wzięły udział w akcji „Lekki tornister”. Celem akcji było rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy oraz zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków uczniów.
Po zważeniu plecaków we wszystkich klasach 1-3 okazało się, że najlżejsze plecaki noszą dzieci z klasy 1B (średnia waga plecaków to 2,3 kg), drugie miejsce w posiadaniu najlżejszych plecaków zajmują uczniowie z klasy 2B (średnia waga plecaków to 2,9 kg), a trzecie miejsce zajmuje klasa 1A (średnia waga plecaków to 2,9 kg).
Aleksander Zieliński-Bąbka szósty w Warszawie
Po sukcesach w indywidualnych Mistrzostwach Dzielnicy w Biegach Przełajowych nasi najlepsi przełajowcy wystąpili na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach jako reprezentanci Pragi Południe, walcząc z rywalami ze wszystkich szkół warszawskich o Mistrzostwo Warszawy.Najlepszy z naszej ekipy okazał się Aleksander Zieliński-Bąbka. Zajął VI miejsce co daje mu awans do Mistrzostw Mazowsza. Gratulacje dla Alka i całej reprezentacji.
Sprawozdanie z Mistrzostw Warszawy i fotorelacja w zakładce - O szkole- sukcesy sportowe.
Puchary i medale dla sztafet w biegach przełajowych
Otrzymaliśmy oficjalne wyniki Mistrzostw Dzielnicy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce zarówno w grupie młodszej jak i grupie starszej natomiast chłopcy zajęli II miejsce w grupie starszej. Szkoła została nagrodzona dyplomami i pucharami a startujący zawodnicy medalami.
Gratulacje !
Urszula Skiba z klasy IVa - nasza najmłodsza zawodniczka reprezentująca szkołę w biegach przełajowych
Nasz Gang Swojaków
Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasza rodzinka Swojaków szybko się powiększa.
Dziękujemy i czekamy na kolejne naklejki i pluszaki, w zamian za nie oferujemy punkty z zachowania.
Zbiórka trwa do 30.11 w s. 7.
Klasa 3b z wychowawcą
Archiwum wiadomości