Harmonogram rekrutacji

• Sportowe klasy I

• Regularnie prowadzimy nabory do klasy I o profilu sportowym ogólnorozwojowym.

Bardzo miło nam ogłosić, że w roku szkolnym 2024/2025 zamierzamy otworzyć dwa oddziały sportowe na poziomie klas pierwszych. Serdecznie zapraszamy dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej do naszych klas sportowych.

Oferujemy ciepłą i sportową atmosferę. Wszechstronny rozwój dziecka, zajęcia wychowania fizycznego w ilości 10 godzin tygodniowo. Ciekawe zajęcia sportowe w formie gier i zabaw.

Dzień otwarty

dla rodziców oraz kandydatów do klas pierwszych, w tym do klas sportowych,

w roku szkolnym 2024/2025

w Szkole Podstawowej nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

odbędzie się

22.02.2024 (czwartek) o godzinie 17.30

Serdecznie zapraszamy.

Zgodne z harmonogramem rekrutacji,

od 5 marca, od godz. 13.00 do 11 marca, do godz. 16.00

Rodzice rejestrują w systemie i składają wniosek o przyjęcie do klasy I sportowej.

UWAGA!

Próba sprawnościowa dla kandydatów do klas sportowych (pierwszych)

w naszej szkole odbędzie się

16.03.2023 (sobota) o godzinie 10.00

Próba sprawnościowa dla kandydatów do klasy sportowej będzie polegała na wykonaniu czterech zadań:

1. Skok w dal z miejsca - próba mocy (siły nóg)

a) wykonanie: testowany staje za linią, po czym z jednoczesnego odbicia obunóż wykonuje

skok w dal na odległość,

b) pomiar: skok mierzony w cm; skok wykonuje się dwukrotnie. Liczy się wynik skoku

lepszego (długość skoku zawarta jest pomiędzy linią skoku a ostatnim śladem).

c) uwagi: skok z upadkiem w tył na plecy jest nieważny i należy go powtórzyć.

2. Skłony w przód z leżeniem tyłem przez 30 s - próba siły mięśni brzucha:

a) wykonanie: badany leży na macie z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami ustabilizowanymi przy drabince i kolanami ugiętymi pod katem prostym, ręce splecione na karku.

Na sygnał "start" badany wykonuje skłony w przód, dotykając łokciami kolan, następnie wraca do pozycji wyjściowej (dotyka łopatkami materaca). Ćwiczenie trwa 30 sekund.

b) pomiar: notowana jest ilość wykonanych skłonów w ciągu 30 sekund,

c) uwagi: badanego nie dyskwalifikuje się w wypadku, gdy robi dłuższe przerwy w czasie wykonywania skłonów.

3. Skłon tułowia w przód - próba gibkości:

a) wykonanie: badany staje na ławeczce (podwyższeniu) tak, by palce stóp obejmowały jej krawędź; stopy zwarte, kolana wyprostowane. Następnie wykonuje skłon w przód, zaznaczając jak najniżej

palcami rąk ślad na podziałce.

b) pomiar: próbę wykonuje się dwukrotnie, wynik odczytywany jest w cm. Wynik poniżej linii ławeczki zapisuje się na „+” np. +5, na linii stania 0 a powyżej linii ławeczki na „-”, np. -5

c) uwagi: W czasie wykonywania próby badany trzyma nogi wyprostowane. Skłon należy wykonać płynnie bez gwałtownych ruchów.

4. Próba zwinności i szybkości:

a) bieg wahadłowy na dystansie 4 x 10 m. Na sygnał „na miejsce” dziecko staje na linii startu,

na sygnał dźwiękowy (gwizdek) biegnie do drugiej wyznaczonej linii odległej od linii startu o

10 m i obiega stojący na tej linii pachołek, po czym wraca na linię startu i również obiega

stojący tam pachołek. W ten sposób ćwiczący pokonuje ten odcinek 4 razy. Dziecko

wykonuje próbę 1 raz z pomiarem czasu (czas mierzony jest z dokładnością co do 0,1 s.

Łączny wynik sprawdzianu to suma punktów za poszczególne próby zgodnie z tabelą MTSF dla dzieci.

• UWAGA !

Do próby sprawności fizycznej przystępują kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.