Aktualności

          • Osiągnięcia naszych Uczniów

          • Jakub Chmiel uczeń klasy 8b oraz Tomasz Kurzela uczeń klasy 8c
            zostali Finalistami II Ogólnopolskiego Konkursu Sokrates z historii
            Serdeczne gratulacje!!!!

          • Informacje dotyczące bezpiecznego pobytu kandydatów do klas sportowych w SP 397 podczas próby sprawnościowej.

          • Uprzejmie informujemy, że podczas trwania próby sprawnościowej dla kandydatów do klas sportowych, obowiązują wytyczne w sprawie bezpieczeństwa uczniów, dotyczące zagrożenia Covid-19. Wytyczne te zamieszczone są na stronie internetowej szkoły.

            Informujemy, że podczas testów sprawnościowych:

            1. Przeprowadzający testy i obsługa będą zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (maseczki/przyłbice, rękawiczki jednorazowe).
            2. Przy wejściu do budynku / wyjściu korzystamy z płynu dezynfekującego,  umieszczonego w dozownikach, w oznaczonych miejscach
            3. Sprzęt (przyrządy i przybory) używany przez kandydatów będzie   dezynfekowany po każdorazowym użyciu.
            4. Kandydaci przystępują do próby sprawnościowej wyłącznie posiadając   podpisany przez oboje rodziców/opiekunów wniosek o przyjęcie do oddziału sportowego oraz oświadczenie w sprawie Covid 19 (zamieszczony na stronie internetowej szkoły)
            5. Zgodnie z informacją zamieszczoną w oświadczeniu dla rodziców, przy wejściu do budynku kandydatom będzie mierzona temperatura (temperatura powyżej 37,5 spowoduje niewpuszczenie do budynku szkoły)
            6. Zgodnie z oświadczeniem podpisanym przez rodziców, kandydaci przystępujący do próby sprawnościowej są zdrowi i nie mieli kontaktu z osobami zarażonymi covid-19. Gdyby stan ten się zmienił, rodzice mają obowiązek o tym poinformować prowadzących testy.
            7. Podczas testów przeprowadzony będzie przez pielęgniarkę pomiar wzrostu i masy ciała. Jeśli rodzice nie życzą sobie przeprowadzenia tego pomiaru, uprzejmie prosimy o przekazanie tych danych na piśmie z podaniem imienia i nazwiska dziecka. Dziecko powinno mieć taki zapis ze sobą. W przeciwnym razie pomiar zostanie przeprowadzony.
            8. Rodzice przyprowadzają dzieci do „części wspólnej”, przekazują je trenerom/obsłudze i opuszczają budynek szkoły. Po przeprowadzonym sprawdzianie odbierają dzieci osobiście z zachowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa (pojedynczo, z zastosowaniem odpowiedniej odległości)
            9. Na przeprowadzenie prób przewidujemy 45 minut.
          • Komunikat dotyczący próby sprawnościowej (klasy IV)

          • Uprzejmie informujemy, że zarządzeniem Dyrektora SP 397, test biegowy (50 m) zostaje wycofany z tegorocznego zestawu testów sportowych dla kandydatów do klasy IV sportowej z elementami wioślarstwa. Pozostałe elementy próby sprawnościowej pozostają bez zmian.

             

          • Międzynarodowy Dzień Dziecka

          • 1 czerwca, dzień radosny –
            Kwitną kwiatki, to znak wiosny.
            W dniu tak pięknym i wspaniałym,
            Życzę Tobie sercem całym:
            Moc uśmiechu i radości,
            Zdrowia, szczęścia, pomyślności.

            Bądź dzieckiem jak najdłużej,
            Jak dziecko baw się i śmiej,
            kochaj tak jak dziecko
            i serce dziecka zawsze miej!

            Niespodzianka

          • "Książka z okienka" – wyszukaj w katalogu, zamów i odbierz

          • Nauka jest ważna, ale równie ważne są chwile spędzone z książką dla przyjemności. Jakiś czas temu zachęcaliśmy do lektury dostępnych za darmo w Internecie książek, bajek, opowiadań. Zaproponowałyśmy również warte uwagi nowości wydawnicze, które można nabyć w księgarniach internetowych w tradycyjnej formie papierowej, jako e-book do czytania na nośnikach elektronicznych i audiobooki do słuchania. W ostatnim czasie w naszej bibliotece pojawiło się kilkadziesiąt nowych książek, które zakupiłyśmy z myślą o naszych czytelnikach i chcemy się nimi z Wami dzielić. Dlatego powstał pomysł "Książka z okienka", polegający na złożeniu "zamówienia" na książkę z naszej biblioteki poprzez wiadomość w e-dzienniku Librus lub na e-maila monika.jankowska@sp397waw.pl Każdy czytelnik może zamówić do 3 książek, nawet kiedy ma już inne książki na swoim koncie. Aby zamówić książkę należy wykonać kilka kroków:

             

            1. Wejść do internetowego katalogu księgozbioru naszej biblioteki: https://warszawa-sp397.sowa.pl/

            2. Wpisać tytuł książki albo nazwisko autora książki, którą chcesz wypożyczyć i wcisnąć Enter - pojawią się wyniki wyszukiwania.

            3. Sprawdzić, czy książka jest dostępna do wypożyczenia - jeśli jest dostępna pojawi się taka informacja w kolorze zielonym.

            4. Jeśli książka jest dostępna i chcesz ją wypożyczyć, napisz w wiadomości w e-dzienniku Librus lub na e-maila monika.jankowska@sp397waw.pl tytuł książki i autora (jeśli jest podany).

             

            Jeśli nie wiesz, którą książkę wypożyczyć - zajrzyj do naszych propozycji: Polecajki oraz do Nowości w naszej bibliotece.

             

            Zamówienia książek prosimy wysyłać do poniedziałku (tj. 1.06.2020). Następnego dnia książki zostaną przygotowane i będą do odbioru przez tzw. okienko po godz. 12:00.


             

            Nauczyciele bibliotekarze  

          • Próba sprawnościowa dla kandydatów do klas sportowych z elementami wioślarstwa

          • Próba sprawności dla kandydatów do klasy IV

            Ocena warunków fizycznych:

            • Pomiar wzrostu
            • Pomiar masy ciała (waga)

            Próba sprawnościowa – ocena punktowa wg. punktacji Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej ( MTSF) dla chłopców i dziewcząt w wieku zgodnie z wiekiem uczestników:

            • bieg na dystansie 50 m (Zarządzeniem Dyrektora SP 397 próba bieg-50 m zostaje w tym roku odwołana)
            • zwis na ugiętych rękach
            • siady z leżenia
            • skok w dal z miejsca
            • bieg 4x10m
            • gibkość – skłon tułowia

            Bieg 50 m - próba szybkości biegowej:
            a) wykonanie 
            Na sygnał "na miejsca" testowany staje nogą wykroczną za linią startową w pozycji startowej wysokiej (nie stosuje się startu niskiego). Następnie na sygnał "start" biegnie jak najszybciej do mety. 
            b) pomiar 
            Czas mierzy się z dokładnością do 1/10 sekundy. 

            Wytrzymanie w zwisie na drążku - próba siły rąk i barków: 
            a) wykonanie 
            Z przestawionego krzesła badany przechodzi do zwisu nachwytem o ramionach ugiętych. Dłonie winny znajdować się na szerokości barkowa Na sygnał "start" zaczyna się próba zwisu i trwa aż do zmęczenia. Podbródek w czasie trwania testu winien znajdować się wyraźnie nad drążkiem. 
            b) pomiar 
            Próba wykonywana jest l raz. Liczy się ilość wytrzymanych sekund we wspomnianej pozycji. Pomiar kończy się z chwilą, gdy podbródek znajduje się poniżej drążka.

            Skłony w przód z leżeniem tyłem przez 30 s - próba siły mięśni brzucha: 
            a) wykonanie 
            Badany leży na macie z rozstawionymi na szerokość 30 cm stopami i kolanami ugiętymi pod kątem prostym. Ręce splecione na karku. Testowanemu pomaga partner, który przytrzymuje stopy tak, aby me odrywały się od podłoża. Na sygnał "start" badany wykonuje skłony w przód dotykając łokciami kolan następnie wraca do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie trwa 30 sekund. 
            b) pomiar 
            Notowana jest ilość wykonanych skłonów w ciągu 30 sekund.

            Skok w dal z miejsca - próba mocy (siły nóg): 
            a) wykonanie 
            Testowany staje za linią, po czym z jednoczesnego odbicia obunóż wykonuje skok w dal na odległość, do piaskownicy lub na materac. 
            b) pomiar 
            Skok mierzony w cm, wykonuje się dwukrotnie. Liczy się wynik skoku lepszego. Długość skoku zawarta jest pomiędzy linią skoku a ostatnim śladem pięt.

            Bieg zwinnościowy (4 x 10m): 
            a) wykonanie 
            Na sygnał "na miejsca" badany staje na linii startu. Na komendę "start" biegnie do drugiej linii (odległość 10 m), podnosi z półkola klocek, (wym. 5cm x 5cm x 5cm) lub woreczek gimnastyczny, po czym wraca na linię startu, gdzie kładzie klocek/woreczek (klocek/woreczek nie może być rzucony). Następnie biegnie po drugi klocek/woreczek i wracając kładzie go ponownie w półkolu. 
            b) pomiar 
            Próbę wykonuje się dwukrotnie. Liczy się lepszy czas, mierzony z dokładnością do 1/10 s Próba zostaje zakończona z chwilą, gdy drugi klocek znajduje się w półkolu. 
            c) uwagi 
            Próba zostaje unieważniona, gdy klocek jest do półkola wrzucony. Tak wykonaną próbę należy powtórzyć. 

            Skłon tułowia w przód - próba gibkości: 
            a) wykonanie 
            Badany staje na taborecie/ławeczce tak , aby palce stóp były równo z krawędzią, stopy złączone, nogi proste w kolanach - z tej pozycji wykonuje skłon w dół tak, aby dosięgnąć palcami jak najniżej podziałki centymetrowej poniżej krawędzi taboretu/ławeczce - utrzymanie tej pozycji przez 2 s.
            b) pomiar 
            Próbę wykonuje się dwukrotnie, wynik odczytywany jest w cm

            _________________________________________________________________________________________

             

            Próba sprawności dla kandydatów do klasy VI

            • Pomiar wysokości ciała
            • Pomiar masy ciała

            1. Test  Coopera.

            (Uwaga, z powodu ograniczeń związanych z pandemią, zadanie to zostało zarządzeniem Dyrektora SP 397 odwołane!)

            Próba biegowa 12-minutowa  powinna  odbywać  się  na  miękkiej  nawierzchni,najlepiej na tartanie na  stadionie lekkoatletycznym. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości. Dokładna ocena wytrzymałości odczytywana jest z tabeli odpowiednio do wieku.

             

            2. Podciąganie do drążka w leżeniu  tyłem.

            Z pozycji wyjściowej podciąganie aż do pełnego ugięcia ramion. Podczas wykonywania próby, następuje  wyprost ciała tak,  aby staw skokowy,  biodrowy i ramienny  stanowiły  jedną  linie. Nogi wyprostowane  podparte  na  piętach. Powrót  do  pozycji wyjściowej. Ćwiczący wykonuje maksymalną ilość powtórzeń bez przerwy.

             

            3. Skłony tułowia  z  leżenia tyłem.  

            Badany leży  na  macie z  rozstawionymi  na  szerokość 30  cm stopami i kolanami ugiętymi  pod kątem prostym. Ręce  splecione na karku. Na  sygnał ”start”  badany wykonuje skłony w przód dotykając łokciami kolan, następnie wraca do pozycji wyjściowej dotykając plecami maty. Ćwiczenie trwa 30 sekund, a prowadzący liczy prawidłowe powtórzenia wykonane w tym czasie.

             

            4. Skłony tułowia  z leżenia  przodem

            Ćwiczący leży  przodem na  skrzyni  (skrzynia na  wysokości bioder 80  – 100 cm)  z wyprostowanymi  i złączonymi nogami.  Ręce na  karku, tułów maksymalnie opuszczony w dół. Wyprosty tułowia do pozycji poziomej i skłony w przód wykonuje się bez przerw.

             

            5. Wejście na stopień przez 1’  

            W ciągu podanego czasu badany wchodzi  na   stopień. Badany stawia swą lewą stopę na  stopniu, dostawia prawą stopę do lewej (na stopień) przy całkowitym  wyproście w stawach  kolanowych i biodrowym.  Następnie stawia  lewą stopę na podłodze, a prawą stopę dostawia do stopy lewej (na podłogę), przyjmując postawę zasadniczą.

             

             

             

             

             

             

             

             

          • Klasa VII dwujęzyczna

          • Zapraszamy do klasy VII dwujęzycznej

            oferujemy:

            • zajęcia z języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo
            • zajęcia z języka niemieckiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo
            • zajęcia z matematyki i chemii częściowo w języku angielskim
            • wysoki poziom nauczania
            • wyjątkowy i przyjazny klimat Szkoły

            więcej informacji oraz prezentacja dla Rodziców o warunkach przebiegu sprawdzianu, w zakładce "Rekrutacja"

          • Próba sprawnościowa dla kandydatów do klas sportowych z elementami wioślarstwa w roku szkolnym 2020/2021

          • Uprzejmie informujemy, że próba sprawnościowa dla kandydatów do klasy sportowej z elementami wioślarstwa, w roku szkolnym 2020/2021, odbędzie się w naszej szkole w następujących terminach:

             

            KLASY III (kandydaci do klasy IV)

            4.06.2020 (czwartek)  godzina  17.00

             

            KLASY V (kandydaci do klasy VI)

            4.06.2020 (czwartek) godzina 18.15

             

            Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią prosimy o przyjście uczniów w stroju sportowym (bez konieczności przebierania)

            UWAGA! Przed przystąpieniem kandydata do próby sprawnościowej należy dostarczyć do szkoły, podpisany przez oboje rodziców/opiekunów wniosek o przyjęcie do oddziału sportowego oraz oświadczenie w sprawie covid 19. Dokumenty można przekazać osobiście lub drogą mailową (skan).

            Dokumenty dla kandydatów do klas sportowych (do pobrania):  

          • Nabory do klas sportowych z elementami wioślarstwa w roku szkolnym 2020/2021

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich ambitnych i sprawnych uczniów  klas III i V do naszych elitarnych klas sportowych z elementami wioślarstwa!

            W roku szkolnym 2020/2021 zamierzamy utworzyć klasy sportowe na poziomie klas czwartych i szóstych.

            Zapewniamy:

            • Wszechstronne zajęcia sportowe

                                 Zespołowe gry sportowe

                                 - pilka nożna

                                 - koszykówka

                                 - piłka ręczna

                                 - siatkówka

                                 - unihokej

                                 Pływanie

                                 Lekka atletyka

                                 Wioślarstwo

                                 oraz wiele innych…

            • Zapoznanie z elitarną, piękną dyscypliną sportu - wioślarstwem
            • Opiekę doświadczonej, wykwalifikowanej kadry trenerskiej, wychowawców wielu znanych sportowców, m.in. medalistów Igrzysk Olimpijskich
            • Atrakcyjne zajęcia m.in.na pełnowymiarowej hali sportowej, basenie pływackim oraz obiektach przystani wioślarskiej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2
            • Udział w zawodach sportowych, turniejach i regatach wioślarskich
            • Wiele atrakcji i brak nudy :)

            Pójdź w ślady Mistrzów !

            Absolwentami naszych klas sportowych są między innymi:

             

            Kajetan Broniewski – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich

            Robert Sycz – dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, dwukrotny 

                                    Mistrz Świata

            Kamila Skolimowska – złota medalistka Igrzysk Olimpijskich

            Agnieszka Kobus -Zawojska – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich,   

                                                              Mistrzyni Świata i Mistrzyni Europy

            Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak – dwukrotna młodzieżowa Mistrzyni Świata

            I wielu, wielu innych.

             

            Wszystkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt z sekretariatem szkoły i zgłaszanie kandydatów osobiście lub drogą mailową na adres:

            sekretariatsp397@wp.pl  lub sp397@edu.um.warszawa.pl

             

            Dla kandydatów , z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii,  w pierwszej połowie czerwca planowane jest przeprowadzenie prostej próby sprawnościowej. Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne,     o konkretnym terminie kandydaci zostaną poinformowani indywidualnie oraz komunikatem na stronie internetowej szkoły.

            Nasza elitarna,

            jedyna w Warszawie

            klasa sportowa z elementami wioślarstwa,

            to doskonała propozycja

            właśnie dla ciebie !!!

             

            Poniżej znajduje się wniosek do pobrania i wypełnienia.

          • Polecajki

          • Drodzy Uczniowie,

            jeśli nie wiecie, którą książkę z naszego księgozbioru wypożyczyć w ramach akcji „Książka z okienka”, zajrzyjcie do przygotowanej Polecajki.

            Nauczyciele bibliotekarze

          • Placówki Biblioteki Publicznej Dzielnicy Praga-Południe otwarte dla czytelników

          • Szanowni Czytelnicy,

            11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy zostały otwarte. Zmieniły się godziny i zasady funkcjonowania bibliotek! Przed wybraniem się do biblioteki sugerujemy zapoznać się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej biblioteki.

            Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 62 (przy ul. Egipskiej 7) ponownie będą otwarte 25 maja 2020 r.

          • Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

          • Od 1985 roku corocznie 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację spotkań, konferencji czy warsztatów. Niestety w tym roku w wielu bibliotekach to wyjątkowe święto odbywa się bez uroczystych obchodów. My proponujemy naszym Czytelnikom kilka sposobów spędzenia tego szczególnego tygodnia. Więcej szczegółów w zakładce – Biblioteka.

            Nauczyciele bibliotekarze

          • Wiosenny teatrzyk

          • Witajcie, 

            edukacja zdalna w klasie 2c poza nauką, to także spora dawka pozytywnej energii, dzisiaj dzielimy się z Wami nagranym na szybko mini teatrzykiem w ramach tajnego projektu 4 uczniów - Zosi, Zosi, Karolki i Mateusza - brawo dzieciaki!

            Zapraszamy do obejrzenia:)

            Wiosenny teatrzyk


            Pani Żanetka 2c

          • Edukacja zdalna - 5 wskazówek

          • Witajcie, zaczynamy miesiąc maj, klasa 2c dołącza do classroomu szkolnego, choć znamy doskonale już ten program to warto przypomnieć sobie czym jest edukacja zdalna. Przygotowałam do mojej klasy krótki film: Edukacja zdalna - 5 wskazówek, ale jestem przekonana, że dedykowany może być dla każdego ucznia.

            Drodzy uczniowie, głowy do góry i powodzenia w edukacji zdalnej!

            p. Żaneta Łukasik 2c

             

          • Majowe święta

          • Wielkimi krokami zbliżają się święta majowe. Z tej okazji Panie ze świetlicy nagrały: "Katechizm Polskiego Dziecka" W. Bełzy. Stworzyły również krzyżówkę: patriotyczna krzyżówka. Uczniowie z klasy 1a przygotowali flagi dla uczczenia zbliżających się świąt narodowych. W zakładce Biblioteka (Aktualności biblioteczne) można zapoznać się z krótką historią majowych świąt. Nie spędzimy ich tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi, więc może to tym bardziej okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy.

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 397 im. BOHATERÓW OLSZYNKI GROCHOWSKIEJ
      • ul. Afrykańska 11, 03-966 Warszawa Poland
      • 22 617 68 03, 22 617 01 79
      • sp397@eduwarszawa.pl sekretariatsp397@wp.pl sekretariat.sp397@eduwarszawa.pl
    • Logowanie