• Dzień otwarty dla rodziców i kandydatów do klas pierwszych

• Dzień otwarty

dla rodziców oraz kandydatów do klas pierwszych, w tym do klas sportowych,

w roku szkolnym 2024/2025

w Szkole Podstawowej nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

odbędzie się

22.02.2024 (czwartek) o godzinie 17.30

Serdecznie zapraszamy!

• Rekrutacja do klas pierwszych - sportowych

• Bardzo miło nam ogłosić, że w roku szkolnym 2024/2025 zamierzamy otworzyć dwa oddziały sportowe na poziomie klas pierwszych.

Serdecznie zapraszamy dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej do naszych klas sportowych.

Więcej informacji w zakładce  Rekrutacja/Klasy I sportowe

• Z wizytą w Melt Museum

• W ramach projektu "Warszawa z klasą" uczniowie 4b mogli odwiedzić nowoczesne Melt Museum, gdzie czekało na nich wiele inspirujących doświadczeń.

• Kiermasz Mikołajkowy

• 6 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Mikołajkowy. Działo się!!!

Cudowna atmosfera, zaangażowanie rodziców, uczniów i wszystkich osób pracujących w naszej szkole! Wyszło przepięknie i smakowicie!!!

Wszystkim bardzo dziękujemy!

Więcej zdjęć i filmików na naszym Facebooku.

• Srebrny medal w Mistrzostwach Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim

• 2 grudnia 2023 w siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego odbyły się coroczne zawody o Mistrzostwo Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim. Jak co roku nie brakowało emocji i dobrych wyników.Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszych klas sportowych. Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni mazowsza zdobyła występująca w kategorii młodziczek Aleksandra Chmielińska. Serdecznie gratulujemy naszym medalistom oraz wszystkim naszym reprezentantom wspaniałej sportowej postawy i walki do końca.

Więcej o zawodach oraz fotorelacja jak zwykle w zakładce; ...O nas / Sukcesy / Sukcesy sportowe...

• Bohaterowie Olszynki Grochowskiej

• W naszej szkole uczymy szacunku do historii. Co roku oddajemy cześć tym, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny. W imieniu całej społeczności szkolnej oddaliśmy hołd Bohaterom Powstania Listopadowego.

• Wioślarska Liga Mistrzów – wracamy „z tarczą”!

• Mają piłkarze swoją Ligę Mistrzów, mają swoją także młodzi wioślarze. Wiele emocji, niesamowita walka i świetna atmosfera, to wszystko towarzyszyło zawodnikom startującym w Wioślarskiej Lidze Mistrzów, zawodach w ergometrze wioślarskim organizowanych przez Stowarzyszenie Olimpijskie Wygrywamy i naszych absolwentów medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, Agnieszkę Kobus – Zawojską oraz Macieja Zawojskiego. Nasza reprezentacja wróciła z regat z medalami. Sztafeta klas piątych zdobyła brązowy medal, a zawodnikom z klasy szóstej przypadł w udziale medal srebrny.

Więcej o starcie naszej szkoły w Wioślarskiej Lidze Mistrzów w zakładce: …O nas/Sukcesy/Sukcesy sportowe…

• KONKURS Z DORADZTWA ZAWODOWEGO  ,,MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”
          • KONKURS Z DORADZTWA ZAWODOWEGO ,,MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”

•

Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego WCIES zaprasza do udziału w X-tej - jubileuszowej edycji Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Zawodach dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych: „Mój Wymarzony Zawód”. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprezentowanie wymarzonego zawodu, który chcą wykonywać.

I etap konkursu odbywa się w szkole.

Prace należy złożyć u szkolnego doradcy zawodowego p. Moniki Domerackiej najpóźniej do  31.01.2024 r.

Szczegóły konkursu i dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronie https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/moj-wymarzony-zawod-1

Wymarzony zawód powinien zostać przedstawiony przez ucznia w jednej z wybranych przez niego form:

• plakat (dotyczy tylko uczniów/uczennic z klas 1-6 szkoły podstawowej);
            • prezentacja (dotyczy tylko uczniów/uczennic z klas 7-8 i uczniów/uczennic szkół ponadpodstawowych);
            • film (dotyczy uczniów/uczennic z klas 1-8 szkół podstawowych oraz uczniów/uczennic szkół  ponadpodstawowych).

Zachęcamy do zapoznania się z pracami nagrodzonymi w roku ubiegłym:

• Lekcja w Bibliotece

• Rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika, który w swoim najsłynniejszym dziele "O obrotach sfer niebieskich" przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego, burzące ówczesny obraz świata - o tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie klasy 4b podczas zajęć w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 55.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Narodowy Dzień Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt państwowych.

To dzień, w którym celebrujemy niepodległość i upamiętniamy bohaterów, którzy walczyli o wolność kraju.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel, podczas którego wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.

• Dzień zdrowego odżywiania w SP 397

• Dnia 9 listopada, z okazji Dnia zdrowego odżywiania, uczniowie pod opieką pani Marzeny Kordowskiej przygotowali stoiska z pysznościami.

Można było skosztować np.ciast z marchewki, dyni, owocowych szaszłyków czy zdrowych koktajli.

Dodatkowo - uczniowie wszystkich klas mogli skorzystać z porad pani dietetyk, która w prosty sposób wytłumaczyła uczniom, co należy spożywać, żeby być zdrowym.